şükela:  tümü | bugün
  • 15 nisan'da şangay'da düzelecek olan sezonun üçüncü yarışı.
  • sezonun ilk 2 yarışı gibi vettelin galibiyetiyle sonuçlanmasını dilediğim yarıştır. ferrari şampiyonluğu istiyoruz artık.
  • vettel ve ferrari'nin kazandığı momentumu devam ettirmesini istediğim yarış. mercedes muhtemelen güzel bir güncellemeyle gelip galibiyet alacaklar ama ferrari'nin 2.likten aşağı ineceğini düşünmüyorum. vettel ise şampiyona liderliğini koruyacaktır diye umuyorum.
  • uzun düzlüklü ve genelde soğuk havası ile bilinen şangay pisti tam bir mercedes toprağı. 2012'den bu yana bir yarış hariç tüm yarışları kazandılar, hamilton ve mercedes bu sefer affetmez diyorum. ama vettel de mutlaka podyumda yer bulacaktır kendine.
  • şu avustralya ve bahreyn gp de gelemeyen double gelse ne güzel olur dediğim yarış.
  • muazzam bir yarış olabilir..
    özlediğimiz o pit stop stratejileri bu yarışta ortaya çıkabilir çünkü pirelli buraya medium soft ve ultrasoft'u getiriyor. ultrasoft ile soft arasındaki lastik olan süpersoft devredışı kaldı.
    daha hızlı olalım demek iki pitstop demek olacaktır...
    yada tek pit stop yapalım dengeli olalım...
    mercedes medium ve soft kullanımında çok iyi ve performans alıyor ama araç ultrasoft türünü erken yıpratıyor
    ferrari lastik kullanımı konusunda daha iyi ama medium performansları mercedes seviyesinde değil.
    pist yüzeyi soğuk olacağı için pist yapısı gümüş oklara uygun olacağından dolayı yarış hamilton-vettel-bottas şeklinde sonlanabilir.
  • şimdi bir bakalım,

vettel'den, webber'e yaptığı saygısızlıklar yüzünden nefret ediyorum.

hamilton konusunda düşüncelerim net.

bottas, barrichello* ve massa ekolünden. bir zik olmayacak tam bir tatlı su kurbağası, yazık. bu adamlar partnerlerini yüceltmek ve takım puanı için varlar.

alonso, bu adamın yeri başka.

raikkonen, bu adamın yeri bambaşka. ismini yukarıdaki bir grup dallamayla aynı alana yazdığım için bile rahatsız oluyorum, o derece.

sonuç: ben takım değil adam tutuyormuşum onu fark ettim. bahreyn de toro rosso her ne kadar honda ile iyi iş çıkarmış olsa da veya haas ferrari'nin birebir 2017 aracıyla her ne kadar mclaren'in önünde görünse de raikkonen veya alonso için heyecanla izleyeceğim gp.
  • 2018 bahreyn gp'de sakatlanarak sezonu kapatan francesco cigarini'nin yer alamayacağı gp. kendisine geçmiş olsun dileklerimi bir kez de buradan iletmek istiyorum. umarım sözlüğü okuyordur.

mercedes'in doğasına daha yatkın bir pist. ama yarış temposunda ne olur bilinmez. neyse yukarısı ayrı mevzu. ben yine mclaren'dan puan veya puanlar bekliyorum. ilk iki yarışta sıralamalarda sıçıp yarış içindeki tempo ve şansla puanları toplayan mclaren'ımız için zor bir yarış olması olası. takımın çok acil şekilde red bull ile aradaki farkı kapatması gerekiyor.
  • ilk iki yarışın sıcak havasından lastikleri daha iyi çalıştıran ferrari'nin, avantajını kaybedeceği gp. lewis hamilton yarışı büyük ihtimalle kazancaktır. iki vettel, üç raikkonen.
  • haftasonu sabahını şenlendirecek yarış. tsi 9'da başlayacak yarışlar. geçen yarışta raikkonen ve red bull'ların yaşadığı salaklıkların olmadığı güzel bir yarış olur umarım.