şükela:  tümü | bugün
  • messi’nin son şansı olduğunu düşünüyorum en az yarı final.
    fransa genç ve yetenekli bir jenerasyon var.
    brezilya ise çok dengeli bir kadrosu var.
    onun dışında almanya ve ispanya doymuşluk olacağı için final göremezler.
  • portekiz'in 2016'daki dengeli futbolunu oynarsa yine baya ilerleyeceğini düşünüyorum. ronaldo'nun dünya kupası kazanmak için son şansı olduğu için baya yırtacaktır kendisini. onun dışında fransa'nın kadrosu çok iyi. fransa veya brezilya alır diyorum.
  • brezilya-almanya hazırlık maçını izleyene kadar favorim santrfor yoksunluğuna rağmen almaya’ydı, fakat hazırlık maçında brezilya taktik anlamda resmen almanya’yı kitledi. bu yüzden bir numaralı favorim brezilya, ama deschamps turnuva esnasında birkaç kritik maçı taktiksel anlamda koparabilirse fransa’nın da o muazzam kadroyla büyük şansı var. bu ikisi dışında biri kazanırsa benim için büyük sürpriz olur, portekiz’in stoper problemi başlarını ağrıtacaktır diye düşünüyorum. icardi’yi kadroya alamayacak kadar zengin bir ofansif gücü olan arjantin’in de geri dörtlüsünün ilerlemiş yaşı sebebiyle fazla uzun ömürlü olacağını düşümüyorum.
  • tek favorim var (bkz: almanya), çok ağır favori.

gönül ister ki arjantin alsın, futbol tüm zamanların en iyisine 2014 de taktığı borcu ödesin ama büyük bir mucize gerekli, imkansız gibi duruyor... hoş kendisi bu kupayı alsın yahut 2014 gibi bir bahtsızlık yaşayıp kaybetsin onun en iyisi olduğu gerçeği hiçbir şekilde değişmeyecek, o sahaya ilk çıktığı an, daha ilk golünü dahi atmadan, ilk asistini yapmadan o sıfatı elde etti.

lionel messi tarihin gördüğü en yetenekli ve en paket futbolcudur, bu gerçeği idrak etmek için kendisini 15 dk izlemek yeterli diyeceğim, ondan daha iyi olduğunu idda ettikleri isimlerle kariyer rakamlarını kıyaslamalarını isteyeceğim ama sözlükte, sokakta hala bolca bulunan mal değnekleri, hala bolca bulunan bu virüsler kendisini inkar etmeye devam edecek.
  • pogba, mbappe, dembele, grizman

favori belli.
  • şampiyon bence fransa rez alın.
  • geçmiş dünya kupalarında belçika'dan hiç ümidim yoktu herkes atıp tutuyordu gizli favori gizli favori diye hadi lan demiştim. fakat bu dünya kupasında ümidim var. belçika diyorum