şükela:  tümü | bugün
  • rusya'da 2018 yılında düzenlenecek futbolun en büyük şölenine dair sözlük yazarlarının tahminlerini belirttiği turnuva.

adam'cı ve primci tayfa sayesinde maalesef yine katılamadık, olsun onların adamlığına zeval gelmesin de biz milli takımımızı dünya kupasında izlemesek de olur.

neyse gruplardan itibaren naçizane tahminlerim şu şekilde;

a grubu

rusya
    suudi arabistan
    mısır
    uruguay

rusya ev sahibi avantajına sahip olsa da uruguay kolayca lider bitirir, rusya ve mısır arasında oynanacak maç ikinciyi belirler, lakin futbol mafyası bir ülkede düzenlenen bir turnuvada mısıra yedirmezler 2. turu.

b grubu

portekiz
    ispanya
    fas
    iran

3 namağlup takım var güzel maçlar olur ama ispanya ve portekiz rahat çıkar. yaparsa fas sürpriz yapabilir.

c grubu

fransa
    avustralya
    peru
    danimarka

fransa gol rekoru kırarak rahat çıkar, çok dehşet bir jenerasyon yakaladılar. diğer takımlar hakkında bir fikrim yok açıkçası.

d grubu

arjantin
    izlanda
    hırvatistan
    nijerja

bu kupanın tartışmasız ölüm grubu. bu gubu görünce iyi ki katılmamışız diyorum kevgir yaparlardı bizi burda. arjantin ve nijerya 5. kez aynı grupta yer alıyorlar gönlüm elele çıkmalarından yana ama çok zor. tahminim arjantin ve izlanda çıkar. hatta izlanda burda da bir sürpriz yapıp lider bile bitirebilir.

e grubu

brezilya
    isviçre
    kosta rika
    sırbistan

brezilya net favori ama sadece bu grup için, ilerleyen turlarda sıçırtacaklar hele bir de almanya fransa felan gelirse çeyrek finalde felan fena dağıtırlar buraya yazıyorum. ikinci büyük ihtimal ısviçre olur sürprize en kapalı grup.

f grubu

almanya
    meksika
    isveç
    kore cumhuriyeti

almanlar net favori. isveç çok iyi takım ama meksika buraların gediklisi bir takım, çeyrek finale kadar çıkabilirler. ısveç çok ektra işler yapamazsa sürpriz yapmaları mümkün değil.

g grubu

belçika
    panama
    tunus
    ingiltere

tunus ve panama takımlarını tanımıyorum. ingiltere 1 olur belçika 2 tatava yapma bas geç. ingiltere yarı final adayım.

h grubu

polonya
    senegal
    kolombiya
    japonya

turnuvanın en dengeli grubu bence. lewandowski ve milik faktörüyle polonya favori. senegal ve kolombiya çekişir aralarında yapacakları maçı alan gruptan çıkar.

yarı final ve fina büyük ihtimal aşağıdaki gibi olur ve tahminim ve hesaplamalarım* sonucu fransa'nın kupayı alacağını düşünüyorum.

yarı final

ingiltere, almanya, fransa, ispanya

final

fransa - almanya

winner

fransa
  • tarihlere yazın... fransa'nın evirip çevirip alacağı kupa.
    yatırım tavsiyesidir.
  • üstteki yazara katılarak fransa'ya olan güvenimin tam olduğunu söylemek isterim. fransa'nın da eşleşmezlerse finalde almanya ile karşılacağını düşünüyorum. ayrıca turnuvada genel olarak bu iki takımı sadece birbirlerinin yenebileceğini de söyleyebilirim.
    tabi o zamana kadar sakatlananlar olur, kupayı kaçıran kilit oyuncular olur, örneğin tony kroos ve n'golo kante gibi, işler değişir ama büyük olasılıkla bu şekilde gerçekleşeceğini düşünmekteyim.
  • şuraya belçika'yı bırakıyorum. o kadroya final yakışır.
    yürü be kahverengi çocuk!
    (bkz: kevin de bruyne)
  • ikinci tur

a1-b2 : uruguay - ispanya
    b1-a2 : portekiz - rusya
    c1-d2 : fransa - izlanda
    d1-c2 : arjantin - danimarka
    e1-f2 : brezilya - isveç
    f1-e2 : almanya - sırbistan
    g1-h2 : ingiltere - kolombiya
    h1-g2 : polonya - belçika

çeyrek final

ispanya - fransa
    brezilya - ingiltere
    portekiz - arjantin*
    almanya - belçika

yarı final

fransa - ingiltere
    portekiz - belçika

final
    ingiltere - portekiz

cristiano ronaldo muhtemelen son dünya kupasına çıkacak ve kariyerindeki tek eksik bu kupa. kazanır mı kazanmaz mı bilmem ama arkadaşlarını son bir pis iş için toplayacağı kesin. yanında eder gibi isimler de bulunan ronaldo'lu portekiz şampiyonluk için en büyük adayım. ingiltere ise taraftar ve tezahürat faktöründen dolayı hep sempatim olan takımdır. bu sefer şeytanın bacağını kıracaklarına inanıyorum.