şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 21 nisan - 7 mayıs tarihleri arasında düzenlenecek turnuva. bu seneki turnuva geçen senelere göre biraz farklı geçebilir. çünkü gerçekten çoğu oyuncu çok kötü durumda. selby resmen bitik, neil ilk 16'ya zor giriyor. judd bir var bir yok. ding her atış kaçırdığında ağlayacak gibi. higgins başarılı ama kondüsyon yok. e bunların dışında kim kalıyor? tahmin edeceğiniz gibi the rocket!!

  diğer isimler ne kadar kötüyse kendisi bir o kadar iyi bu sene. hele dün akşam bu seneki 5. turnuva zaferinden sonra çok ağır favori olduğu bir daha gösterdi.

  tabi dünya şampiyonası bu belli olmaz. zamanında roket tek maç bile oynamadan sene sonu gelip kazanmıştı, belki bu sene de sezon boyu çok kötü olanlar turnuvada varlık gösterebilirler.
 • efenim, nihayet snooker severlerin heyecanla beklediği bir nisan ayı daha geldi çattı. bira ve cips stokları olası bir zam ihtimaline karşı şimdiden tamamlandı, 21 nisan - 7 mayıs arasındaki randevular, iş güç, akraba ziyaretleri minimuma indirildi, oturmaya falan gelmek isteyenler kibarca siktiredildi, yılın bu dönemlerinde ziyaret edip 10 gün kalmak gibi bir huyları bulunan kayınpeder - kayınvalide ikilisi zamanında davet edilerek vakitlice gelip gitmeleri ve belirtilen tarih aralığında evde bulunmamaları sağlandı. ki daha önce gelip koca bir crucible döneminde tv kumandasına el koymuşluğu var bunların. yani her şey hazır. şurada kaldı bir hafta, sabır ve sükûnet içinde bekliyorum.

  gelelim turnuvaya. dünya şampiyonası (2018 betfred world championship) için "şu alır, bu alır" diye konuşmak zor. elemelerden gelip şampiyon olan, favori olarak gelip ilk turda evine dönen var. evet, ronnie bey bu sene bi acaip, askerden yeni gelmiş gibi oynuyor. kendisini durduracak bir şey de yok gibi gözüküyor. ama orası crucible. her oyuncunun kendini burası için ekstra motive ettiği bir gerçek. mesela bütün sezon kayıpları oynayan son şampiyon mark selby, birden bire atağa geçip çin açığı güle oynaya kazandı. tam da olması gerektiği zamanda form tuttu. her ne kadar pek istikrarlı olamasalar da judd trump, ding junhui gibi bu turnuvayı günün birinde kazanması beklenen yetenekler, shaun murphy, john higgins, neil robertson, stuart bingham gibi eski şampiyonlar, burada her zaman iyi işler yapmış ali carter, barry hawkins gibi ihtiyar kurtlar mevcut. hele bu seneki formu ile "öldü bitti" diyenleri utandıran bir mark williams var ki, bi yarı final veya final görürse şaşırmam.

  nitekim, her zamanki gibi gayet zevkli bir turnuva bizleri bekliyor. yer sheffield - crucible theatre, birincilik ödülü 425.000 pound, toplam para ödülü 1.968.000 pound.

  ayrıca ilginç bir detay olarak belirtelim, bu sene seyirciler için de kıyafet uygulaması var. maçlar spor kıyafet veya futbol takımı forması ile izlenemeyecek. sanırım turnuvanın sponsoru olan betfred tarafından dayatılan bir husus. oyuncuların tuttuğu futbol takımlarının forması ile gelip destek veren izleyiciler olurdu misal, onların renkli görüntülerini bu sene göremeyeceğiz anlaşılan.
 • izlerken mest olduğum spor dalı ve bu turnuva bu işin en önemli etkinliği. ronie hayranı olsam da judd, mark, ding... hepsini sayamıcam, hepsini çok seviyorum, kim kazanırsa kazansın, sevincem.
 • dört gözle beklediğim turnuva. gönüllerin şampiyonu jimmy white ilk eleme turunu geçip ikinci turda joe perry ile eşleşti.
 • türkiye yayın saatleri hakkında bilgi bulamadığım şampiyona. büyük ihtimal eurosport veriyordur ama 1 mi, 2 mi, hangi saatler gibi bilgiler muamma.
 • liang wenbo'nun elemelerde rod lawler karşısında 147 yaptığı şampiyona.
 • liang wenbo'nun elemelerde rod lawler karşısında 147 yaptıktan sonra son framede de 147'yi son siyahta kaçırdığı turnuva: https://www.youtube.com/watch?v=ks0p_cqotcm

  kaçırmasaydı aynı maçta ilk kez iki kere 147 yapılmış olacaktı. iki adet 147 aynı maçta iki farklı oyuncu tarafından dahi yapılamadı henüz.
 • bir tür bilardo şampiyonası
  sullivan alır at fava bekle
 • facebookta agtv snooker adlı sayfadan tüm maçlarının izlenebileceği turnuva.
 • neil robertson destekçisi olarak boynu bükük takip edeceğim turnuvadır efendim.bizim sarı pipi bu sene de yokları oynuyor.