şükela:  tümü | bugün
  • 23-30 eylül tarihleri arasında avusturya'nın tirol eyaletinin başkenti innsbruck'ta yapılacak olan şampiyona.

    23 eylül 2018 pazar
    53.8 km'lik ötztalarea 47innsbruckrennweg elit kadınlar takım zamana karşı
    62.1 km'lik ötztalarea 47innsbruckrennweg elit erkekler takım zamana karşı
    ************************************************************************************
    24 eylül 2018 pazartesi
    20.2 km'lik hall-wattensinnsbruckrennweg genç kadınlar bireysel zamana karşı
    28.5 km'lik hall-wattensinnsbruckrennweg erkekler 23 yaş altı bireysel zamana karşı
    ************************************************************************************
    25 eylül 2018 salı
    28.5 km'lik hall-wattensinnsbruckrennweg genç erkekler bireysel zamana karşı
    28.5 km'lik hall-wattensinnsbruckrennweg elit kadınlar bireysel zamana karşı
    ************************************************************************************
    26 eylül 2018 çarşamba
    54.2 km'lik alpbachtalrattenberginnsbruckrennweg elit erkekler bireysel zamana karşı
    ************************************************************************************
    27 eylül 2018 perşembe
    72.4 km'lik alpbachtalrattenberginnsbruckrennweg genç kadınlar yol yarışı
    138.4 km'lik kufsteininnsbruckrennweg genç erkekler yol yarışı
    ************************************************************************************
    28 eylül 2018 cuma
    186.2 km'lik kufsteininnsbruckrennweg erkekler 23 yaş altı yol yarışı
    ************************************************************************************
    29 eylül 2018 cumartesi
    162.3 km'lik kufsteininnsbruckrennweg elit kadınlar yol yarışı
    ************************************************************************************
    30 eylül 2018 pazar
    265 km'lik kufsteininnsbruckrennweg elit erkekler yol yarışı
  • (bkz: #79826304)

    vincenzo nibali için parkuru biraz test edeyim de 30 eylül de rengimiz belli olsun.*
  • chris froome ve geraint thomas'ın katılmayacakları şampiyona.
  • vincenzo nibali’nin o sene bu sene değil açıklamalarında bulunduğu şampiyona. kaynak

    --- spoiler ---

    nibali to gazzetta: "ı don't have the form to win or make a difference in the world championships. then maybe you will put me in the favourites giving four, five stars or also the comet star. but ı am tired of this situation. ı feel good in health, but you saw my condition there"

    --- spoiler ---

    edit: nibali’nin taa şimdiden böyle kafa karıştırıcı bir oyun yaptığını düşünmüyorum. yarışa katıldığı takdirde bacaklarında kalan son wattları da harcayacaktır. yani en azından deneyeceğine eminim, bizleri bir an bile olsa ayağa kaldıracaktır.
  • eurosport'un canlı yayınlayacağı şampiyona. yarın elit kadınlar ve erkekler takım zamana karşı ile başlayacak.

    yanlışım yoksa kadınlar için 11:00'dan, erkekler için 15:30'dan itibaren eurosport yayına başlıyor.

    54.5 km'lik ötztalarea 47innsbruck elit kadınlar takım zamana karşı

    elit kadınlar:
    boels dolmans
    anna van der breggen, chantal blaak, amalie dideriksen, christine majerus, amy pieters, karol-ann canuel

    team sunweb
    ellen van dijk, lucinda brand, coryn rivera, leah kirchmann, pernille mathiesen, liane lippert

    wiggle high5
    katie archibald, lisa brennauer, audrey cordon ragot, annette edmondson, emilia fahlin, julie leth, kirsten wild

    mitchelton scott
    jessica allen, jolien d’hoore, gracie elvin, lucy kennedy, alexandra manly, sarah roy, amanda spratt, georgia williams

    canyon-sram racing
    alice barnes, alena amialiusik, elena cecchini, hannah barnes, lisa klein, trixi worrack

    ale cipollini
    chloe hosking, daiva ragazinkiene, roxane knetemann, karlijn swinkels, anna trevisi, soraya paladin

    bepink
    silvia valsecchi, tatiana guderzo, lisa morzenti, francesca pattaro, nicole steigenga, tereza medvedova

    btc city ljubjana
    polona batagelj, maaike boogaard, eugenia bujak, anastasiia ıakovenko, corinna lechner, hanna nilsson

    cogeas mettler
    evgenia augustinas, gulnaz badykova, antri christoforou, elizaveta oshurkova, edwige pitel, olga zabelinskaya

    parkhotel valkenburg
    nina buijsman, ilona hoeksma, marit raaijmakers, natalie van gogh, esther van veen, lorena wiebes

    valcar pbm
    elisa balsamo, marta cavalli, maria giulia confalonieri, chiara consonni, ılaria sanguineti, alessia vigilia

    virtu cycling
    barbara guarchi, louise norman hansen, mieke kröger, sara penton, trine schmidt, doris schweizer

    favoriler
    *** boels dolmans, sunweb
    ** wiggle high5, canyon sram
    * ale cipollini, mitchelton scott

    **********************************************************************************
    62.8 km'lik ötztalarea 47innsbruck elit erkekler takım zamana karşı

    elit erkekler:
    bmc
    patrick bevin, damiano caruso, rohan dennis, stefan küng, greg van avermaet, tejay van garderen

    team sunweb
    tom dumoulin, chad haga, wilco kelderman, soren kragh andersen, michael matthews, sam oomen

    team sky
    jonathan castroviejo, owain doull, vasil kiryienka, michal kwiatkowski, gianni moscon, ian stannard

    quick-step floors
    kasper asgreen, laurens de plus, bob jungels, yves lampaert, maximilian schachmann, niki terpstra

    team lottonl-jumbo
    koen bouwman, jos van emden, tom leezer, danny van poppel, neilson powless, timo roosen

    mitchelton-scott
    jack bauer, luke durbridge, michael hepburn, daryl impey, cameron meyer, matteo trentin

    movistar
    andrey amador, winner anacona, imanol erviti, nelson oliveira, marc soler, jasha sütterlin

    team katusha
    alex dowsett, nathan haas, reto hollenstein, tony martin, nils politt, mads würtz schmidt

    bora-hansgrohe
    maciej bodnar, felix grossschartner, patrick konrad, gregor muhlberger, daniel oss, lukas postlberger

    ag2r la mondiale
    gediminas bagdonas, silvan dillier, francois bidard, nico denz, alexandre geniez, alexis gougeard

    astana
    andrey grivko, hugo houle, tanel kangert, alexey lutsenko, magnus cort nielsen, michael valgren andersen

    trek-segafredo
    julien bernard, matthias brändle, fabio felline, michael gogl, ryan mullen, toms skujins

    ccc sprandi polkowice
    jan tratnik, kamil gradek, adrian kurek, lukasz owsian, szymon sajnok, mateusz taciak

    dukla banska bystrica
    juraj bellan, marek canecky, jan andrej cully, martin mahdar, samuel oros, patrik tybor

    elkov–author
    jan barta, josef cerny, vojtech hacecky, alois kankovsky, michael kukrle, jakub otruba

    hrinkow advarics cycleang
    patrick bosman, markus freiberger, andreas graf, andreas hofer, dominik hrinkow, jonas rapp

    sangemini–mg k vis–vega
    nicola gaffurini, michele gazzara, dario puccioni, niccolo salvietti, michele scartezzini, paolo toto

    team felbermayr simplon wels
    filippo fortin, matthias krizek, daniel lehner, matthias mangertseder, stephan rabitsch, riccardo zoidl

    team lotto-kern haus
    luca henn, jan hugger, joshua huppertz, robert william kessler, jonas rutsch, daniel westmattelmann

    team vorarlberg santic
    gian friesecke, daniel geismayr, davide orrico, lukas ruegg, patrick schelling, jannik steimle

    tirol cycling team
    tobias bayer, florian gamper, mario gamper, manuel porzner, johannes schinnagel, georg zimmermann

    favoriler
    *** bmc racing team, team sunweb, team sky
    ** quick-step floors, lottonl-jumbo, mitchelton-scott
    * movistar, katusha-alpecin, bora-hansgrohe
  • 62.8 km'lik ötztalarea 47innsbruck elit erkekler takım zamana karşıda altın madalya, kasper asgreen, laurens de plus, bob jungels, yves lampaert, maximilian schachmann, niki terpstra'lı quick-step floors'a gitti. kendileri için ne söylesek boş olacak. bu seneki 69. zaferleri. 4. dünya şampiyonlukları. son kez yapılan yarışın son şampiyonları olarak tarihe geçtiler.

    https://twitter.com/…ing/status/1043873604197322757

    ilk ara zaman ölçüm noktasından 3. sırada, 2. ara zaman ölçüm noktasından 2. sırada geçtikten sonra, son 18 km'de müthiş iş çıkardılar ve şampiyon oldular. geçen sene 4. sırada kalmışlardı. tırmanışın inişinde 100 km'nin üzerine çıkmayı başardılar.
    https://twitter.com/…ing/status/1043871213972533249

    müthiş sevindiler.
    https://twitter.com/…_uk/status/1043878397460533251
    https://twitter.com/…ing/status/1043875852503707648
    https://twitter.com/…eam/status/1043879494275207169

    geçen senenin altın madalyalı takımı team sunweb, tom dumoulin, chad haga, wilco kelderman, soren kragh andersen, michael matthews, sam oomen'lı kadrosuyla gümüş madalyada kaldılar.

    geçen senenin gümüş madalyalı takımı bmc, patrick bevin, damiano caruso, rohan dennis, stefan küng, greg van avermaet, tejay van garderen'lı kadrosuyla bronz madalyada kaldılar.

    geçen senenin bronz madalyalı takımı team sky, jonathan castroviejo, owain doull, vasil kiryienka, michal kwiatkowski, gianni moscon, ian stannard'lı kadrosuyla 4. sırada kaldı.

    genel klasman
    1 quick - step floors 1:07:25
    2 team sunweb 0:00:19
    3 bmc racing team 0:00:20
    https://pbs.twimg.com/media/dnyd6xdxcaaelis.jpg
    https://pbs.twimg.com/…ia/dnyl3hxx0aalrts.jpg:large

    4 team sky 0:00:45
    5 mitchelton - scott 0:00:57
    6 movistar team 0:01:32
    7 trek - segafredo 0:02:04
    8 bora - hansgrohe 0:02:08
    9 ccc sprandi polkowice 0:02:38
    10 astana pro team 0:02:54
    11 team katusha alpecin 0:02:56
    12 elkov - author 0:03:18
    13 team lottonl - jumbo 0:03:28
    14 team vorarlberg santic 0:04:47
    15 ag2r la mondiale 0:05:19
    16 team felbermayr simplon wels 0:05:40
    17 tirol cycling team 0:06:25
    18 hrinkow advarics cycleang 0:07:03
    19 sangemini - mg. k vis - vega 0:07:06
    20 team lotto - kern haus 0:07:34
    21 dukla banska bystrica 0:08:10
    11 wsa pushbikers 0:08:40
    **********************************************************************************
    54.5 km'lik ötztalarea 47innsbruck elit kadınlar takım zamana karşıda altın madalya, alice barnes, alena amialiusik, elena cecchini, hannah barnes, lisa klein, trixi worrack'lı canyon // sram racing takımına gitti. hiç adam kaybetmeden yarışı bitirmeyi başardılar. geçen sene 4. olmuşlardı.

    https://twitter.com/…_uk/status/1043803343078985728
    https://twitter.com/…ing/status/1043796604552007681

    heyecanlı bekleyiş ve gelen haber ile sevinç gözyaşları içinde şampiyonluğu kutladılar.
    https://twitter.com/…ing/status/1043800344092905472
    https://twitter.com/…ing/status/1043799023205969925
    https://twitter.com/…ing/status/1043800454499618816

    geçen senenin gümüş madalyalı takımı boels dolmans cyclingteam, anna van der breggen, chantal blaak, amalie dideriksen, christine majerus, amy pieters, karol-ann canuel'li kadrosuyla yine gümüş madalya kaldılar.

    geçen senenin şampiyonu team sunweb, ellen van dijk, lucinda brand, coryn rivera, leah kirchmann, pernille mathiesen, liane lippert'li kadrosuyla bronz madalya kazandı. ilk zaman ölçüm noktasından 5. sırada geçmişlerdi ama kendilerini podyuma attılar.

    genel klasman
    1 canyon-sram 1:01:46.60
    2 boels dolmans 0:00:21.90
    3 team sunweb 0:00:28.67
    https://pbs.twimg.com/…ia/dnxxqv5xcaelu2g.jpg:large

    4 wiggle-high5 0:00:57.38
    5 mitchelton-scott 0:01:29.77
    6 team virtu cycling 0:02:06.23
    7 btc city ljubljana 0:03:08.44
    8 valcar pbm 0:03:35.36
    9 bepink 0:03:36.10
    10 ale cipollini 0:03:53.54
    11 cogeas-mettler pro cycling 0:03:56.69
    12 parkhotel valkenburg 0:04:10.83
  • 3 büyük tur bittikten sonra yapılan şampiyona...
  • 27.7 km'lik wattensinnsbruck erkekler 23 yaş altı bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğu, geçen senenin de şampiyonu olan danimarkalı mikkel bjerg'e gitti. geçen sene u23'ün en genç şampiyonu olarak tarihe geçmişti. bu sene unvanını koruyarak u23'te bunu başaran ilk bisikletçi olarak tarihe geçti. ara zaman ölçüm noktasında en yakın rakibine 24 sn fark atarak gövde gösterisi yaptı.

    https://pbs.twimg.com/…ia/dn3kut8xsaebsok.jpg:large
    https://twitter.com/…ing/status/1044239883198451713
    https://twitter.com/…ing/status/1044241357605408770

    gümüş madalya, belçikalı brent van moer'e gitti.

    bronz madalya, bu sene ülkesinin u23 zamana karşı ulusal şampiyonu olan danimarkalı mathias norsgaard'a gitti.

    geçen senenin gümüş madalyalı ismi britanyalı brandon mcnulty, 7. sırada kaldı.

    arada amatörce işler yapan bisikletçiler çıkmadı değil.
    https://twitter.com/…_uk/status/1044228199012605958

    etap klasmanı
    1 mikkel bjerg (denmark) 0:32:31
    2 brent van moer (belgium) 0:00:33
    3 mathias norsgaard jorgensen (denmark) 0:00:38
    https://pbs.twimg.com/media/dn3mlvuwsaal9kk.jpg

    4 edoardo affini (italy) 0:00:44
    5 ethan hayter (great britain) 0:00:46
    6 tobias s foss (norway) 0:00:51
    7 brandon mcnulty (united states of america) 0:00:53
    8 stefan de bod (south africa) 0:00:59
    9 matteo sobrero (italy) 0:01:01
    10 callum scotson (australia) 0:01:02
    11 stefan bissegger (switzerland) 0:01:02
    12 patrick gamper (austria) 0:01:04
    13 andreas leknessund (norway) 0:01:04
    14 lennard kamna (germany) 0:01:05
    15 max kanter (germany) 0:01:05
    16 pascal eenkhoorn (netherlands) 0:01:06
    17 mark padun (ukraine) 0:01:07
    18 alexys brunel (france) 0:01:08
    19 jakub otruba (czech republic) 0:01:12
    20 senne leysen (belgium) 0:01:19
    21 nickolas zukowsky (canada) 0:01:20
    22 filip maciejuk (poland) 0:01:22
    23 gage hecht (united states of america) 0:01:23
    24 julius van den berg (netherlands) 0:01:24
    25 michael o'loughlin (ıreland) 0:01:28
    26 tom wirtgen (luxembourg) 0:01:31
    27 charlie tanfield (great britain) 0:01:32
    28 ıvo oliveira (portugal) 0:01:35
    29 jaime castrillo zapater (spain) 0:01:38
    30 joao almeida (portugal) 0:01:40
    31 johan price-pejtersen (denmark) 0:01:41
    32 nikolai cherkasov (russian federation) 0:01:43
    33 barnabas peak (hungary) 0:01:45
    34 markus wildauer (austria) 0:01:45
    35 thibault guernalec (france) 0:01:49
    36 alexander konychev (ıtaly) 0:01:53
    37 kent main (south africa) 0:02:00
    38 conn mcdunphy (ıreland) 0:02:06
    39 marc hirschi (switzerland) 0:02:07
    40 adam roberge (canada) 0:02:09
    41 jaka primozic (slovenia) 0:02:33
    42 norman vahtra (estonia) 0:02:37
    43 diego agustin ferreyra geldrez (chile) 0:02:50
    44 sergio tu (chinese taipei) 0:02:54
    45 veljko stojnic (serbia) 0:02:56
    46 andreas miltiadis (cyprus) 0:02:57
    ************************************************************************************
    19.8'lik wattensinnsbruck genç kadınlar bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğu hollandalı rozemarijn ammerlaan'a gitti.

    https://twitter.com/…ing/status/1044162604854317056
    https://twitter.com/…ing/status/1044162072026714113

    gümüş madalya, italyan camilla alessio'ya, bronz madalya, büyük britanyalı elynor backstedt'a gitti.

    favorilerden hannah ludwig, 10. sırada kaldı. onun bitirmesini bekleyen 3'lü heyecanlı ve stresli anlar yaşadı*
    https://twitter.com/…ing/status/1044161299112955904

    genel klasman
    1 rozemarijn ammerlaan (netherlands) 0:27:02.95
    2 camilla alessio (italy) 0:00:06.80
    3 elynor backstedt (great britain) 0:00:17.94
    https://pbs.twimg.com/media/dn2ek6gwkaay2ab.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/dn2fh4bwkaa3e3p.jpg

    4 pfeiffer georgi (great britain) 0:00:21.89
    5 simone boilard (canada) 0:00:24.11
    6 vittoria guazzini (ıtaly) 0:00:24.64
    7 aigul gareeva (russia) 0:00:24.66
    8 marie le net (france) 0:00:25.69
    9 marta jaskulska (poland) 0:00:28.24
    10 hannah ludwig (germany) 0:00:28.93
    11 britt knaven (netherlands) 0:00:36.97
    12 olha kulynych (ukraine) 0:00:49.35
    13 mie saabye (denmark) 0:00:52.40
    14 catalina anais soto campos (chile) 0:01:00.41
    15 sarah gigante (australia) 0:01:04.50
    16 anya louw (australia) 0:01:07.88
    17 jade wiel (france) 0:01:09.65
    18 shari bossuyt (belgium) 0:01:10.42
    19 lara gillespie (ıreland) 0:01:12.46
    20 tetyana yaschenko (ukraine) 0:01:21.22
    21 giorgia bariani (ıtaly) 0:01:21.78
    22 dorothea heitzmann (germany) 0:01:24.74
    23 martine gjos (norway) 0:01:28.28
    24 akvile gedraityte (lithuania) 0:01:30.77
    25 abigail youngwerth (united states of america) 0:01:31.20
    26 alina abramenko (belarus) 0:01:31.91
    27 svetlana pachshenko (kazakhstan) 0:01:35.39
    28 desiet tekeste (eritrea) 0:01:36.46
    29 marketa hajkova (czech republic) 0:01:46.92
    30 mette egtoft jensen (denmark) 0:01:51.14
    31 noemi ruegg (switzerland) 0:01:57.71
    32 vita movrin (slovenia) 0:02:09.18
    33 anastasiya kolesava (belarus) 0:02:10.37
    34 anzhela solovyeva (kazakhstan) 0:02:14.46
    35 silje mathisen (norway) 0:02:21.96
    36 lina svarinska (latvia) 0:02:25.20
    37 nika jancic (slovenia) 0:02:31.24
    38 marina kurnossova (kazakhstan) 0:02:44.16
    39 lorena de la fuente alcalde (spain) 0:02:45.01
    40 veronika jandova (czech republic) 0:02:47.30
    41 jasmine soh (united states of america) 0:02:51.40
    42 petra machalkova (slovakia) 0:02:51.57
    43 ariana gilabert vilaplana (spain) 0:02:57.64
    44 radka paulechova (slovakia) 0:03:04.54
    45 daniela leitane (latvia) 0:03:06.68
    46 magdeleine vallieres mill (canada) 0:03:10.09
  • elit erkekler zamana karşı yarışında evi arabayı satıp rohan dennis'e basın
  • 27.7 km'lik wattensinnsbruck elit kadınlar bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğu, geçen senenin şampiyonu hollandalı annemiek van vleuten'a gitti. müthiş bir zamana karşı çıkardı. ilk zaman ölçüm noktasında en yakın rakibine 19 sn fark yaptı.

    https://twitter.com/…ing/status/1044595539235475457
    https://twitter.com/…ing/status/1044596010792767498
    https://twitter.com/…ing/status/1044597567617675264

    ailesiyle şampiyonluğu kutladı.
    https://twitter.com/…_uk/status/1044597605211283456
    https://pbs.twimg.com/media/dn8mo4uuuaupoig.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/dn8mo4uuuawwh4b.jpg

    gümüş madalya, 2015 ve 2017'nin gümüş madalyalı ismi hollandalı anna van der breggen'e gitti. 2 gün önce elit kadınlar takım zamana karşıda gümüş madalya kazanan takımda yarışmıştı.
    https://twitter.com/…ing/status/1044589375005179904

    bronz madalya, 2013'ün dünya şampiyonu, 2016'nın dünya 2.'si, 2018'in avrupa şampiyonu hollandalı ellen van dijk'a gitti.
    https://twitter.com/…ing/status/1044583530913656832

    podyumun rengi

    genel klasman
    1 annemiek van vleuten (netherlands) 0:34:25
    2 anna van der breggen (netherlands) 0:00:29
    3 ellen van dijk (netherlands) 0:01:25
    https://pbs.twimg.com/…ia/dn8rgs6wkaelopy.jpg:large
    https://pbs.twimg.com/media/dn8ryjuvyaexgik.jpg

    4 leah kirchmann (canada) 0:01:27
    5 leah thomas (united states of america) 0:01:32
    6 lucinda brand (netherlands) 0:01:43
    7 amber leone neben (united states of america) 0:01:48
    8 karol-ann canuel (canada) 0:02:16
    9 elisa longo borghini (ıtaly) 0:02:17
    10 tayler wiles (united states of america) 0:02:31
    11 georgia williams (new zealand) 0:02:33
    12 pernille mathiesen (denmark) 0:02:35
    13 juliette labous (france) 0:02:40
    14 lisa brennauer (germany) 0:02:49
    15 trixi worrack (germany) 0:03:02
    16 emilia fahlin (sweden) 0:03:09
    17 marlen reusser (switzerland) 0:03:11
    18 cecilie uttrup ludwig (denmark) 0:03:17
    19 audrey cordon ragot (france) 0:03:17
    20 alena amialiusik (belarus) 0:03:20
    21 elena pirrone (ıtaly) 0:03:32
    22 alice barnes (great britain) 0:03:42
    23 hayley simmonds (great britain) 0:03:47
    24 vita heine (norway) 0:03:48
    25 martina ritter (austria) 0:03:51
    26 lotta pauliina lepisto (finland) 0:03:56
    27 omer shapira (ısrael) 0:03:59
    28 ann-sophie duyck (belgium) 0:04:00
    29 eri yonamine (japan) 0:04:00
    30 margarita victo garcia canellas (spain) 0:04:09
    31 olga shekel (ukraine) 0:04:09
    32 anastasiia ıakovenko (russian federation) 0:04:10
    33 kelly murphy (ıreland) 0:04:19
    34 fernanda yapura (argentina) 0:04:21
    35 antri christoforou (cyprus) 0:04:31
    36 valeriya kononenko (ukraine) 0:04:34
    37 barbara mayer (austria) 0:04:41
    38 tereza korvasova (czech republic) 0:05:01
    39 mia radotic (croatia) 0:05:04
    40 rotem gafinovitz (ısrael) 0:05:09
    41 eileen burns (ıreland) 0:05:11
    42 maria novolodskaya (russian federation) 0:05:26
    43 natalya saifutdinova (kazakhstan) 0:05:47
    44 varvara fasoi (greece) 0:06:09
    45 faina potapova (kazakhstan) 0:06:30
    46 eyeru tesfoam gebru (ethiopia) 0:06:34
    47 agua marina espinola (paraguay) 0:06:46
    48 tatiana jasekova (slovakia) 0:06:49
    49 teniel campbell (trinidad & tabago) 0:07:19
    50 mosana debesay (eritrea) 0:07:32
    51 yixian pu (people's republic of china) 0:07:37
    ************************************************************************************
    27.7 km'lik wattensinnsbruck genç erkekler bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğu belçikalı remco evenepoel'e gitti. rakiplerini büyük farkla ezip geçerek şampiyon oldu. bu sene gençlerde, avupa yol ve zamana karşıda altın madalya kazanmıştı. futbol ile spor başlamış. sonrasında geçen sene bisiklete geçmiş. geldiği yer etkileyici.

    https://twitter.com/…ing/status/1044534731419910144
    https://twitter.com/…ing/status/1044535031157460995

    ailesi ile mutluluk gözyaşları dökerek şampiyonluğunu kutladı. podyumda gözyaşı döktü.
    https://twitter.com/…_uk/status/1044536044295729152
    https://pbs.twimg.com/media/dn7yesdxkaeusnv.jpg

    gümüş madalya, avustralyalı lucas plapp'a, bronz madalya italyan andrea piccolo'ya gitti.

    genel klasman
    1 remco evenepoel (belgium) 0:33:15
    2 lucas plapp (australia) 0:01:23
    3 andrea piccolo (ıtaly) 0:01:37
    https://pbs.twimg.com/media/dn7yqucxuaika-v.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/dn70qgwxkaegn26.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/dn72vl_xgaa1qt-.jpg

    4 michel hessman (germany) 0:01:47
    5 soren waerenskjold (norway) 0:01:50
    6 ılan van wilder (belgium) 0:02:01
    7 manuel michielsen (netherlands) 0:02:10
    8 joseph laverick (great britain) 0:02:21
    9 jacob hindsgaul madsen (denmark) 0:02:26
    10 michael garrison (usa) 0:02:32
    11 lev gonov (russia) 0:02:33
    12 alexandre balmer (switzerland) 0:02:38
    13 jakob gessner (germany) 0:02:45
    14 ben healy (ıreland) 0:02:49
    15 biniam girmay hailu (eritrea) 0:02:53
    16 kevin vauquelin (france) 0:03:03
    17 daniil pronskiy (kazakhstan) 0:03:11
    18 enzo leijnse (netherlands) 0:03:13
    19 riley sheehan (united states of america) 0:03:20
    20 gleb brussenskiy (kazakhstan) 0:03:23
    21 william blume levy (denmark)
    22 carlos rodriguez cano (spain) 0:03:25
    23 yevgeniy fedorov (kazakhstan) 0:03:26
    24 valentin gotzinger (austria) 0:03:30
    25 conor martin (canada) 0:03:35
    26 gleb karpenko (estonia) 0:03:37
    27 artjom mirzojev (estonia) 0:03:38
    28 ruslan koshovyi (ukraine) 0:03:41
    29 guilherme mota (portugal)
    30 maximilian kabas (austria)
    31 arthur kluckers (luxembourg) 0:03:42
    32 samuele manfredi (ıtaly) 0:03:46
    33 maksim bilyi (ukraine) 0:03:54
    34 petr kelemen (czech republic) 0:03:55
    35 dzianis mazur (belarus) 0:03:57
    36 antoine devanne (france) 0:03:59
    37 daniil turuk (belarus) 0:04:09
    38 ben tulett (great britain) 0:04:11
    39 fredrik gjesteland finnesand (norway) 0:04:17
    40 bostjan murn (slovenia) 0:04:20
    41 dawid kuderczak (poland) 0:04:23
    42 dominik bieler (switzerland) 0:04:24
    43 damian papierski (poland)
    44 branko huys (belgium) 0:04:29
    45 gilles kirsch (luxembourg) 0:04:33
    46 aaron doherty (ıreland) 0:04:38
    47 ıakov gusev (russian federation) 0:04:52
    48 afonso silva (portugal) 0:04:54
    49 jean eric habimana (rwanda) 0:05:09
    50 erikas sidlauskas (lithuania) 0:05:11
    51 ıvan cobo cayon (spain)
    52 alekss krasts (latvia) 0:05:12
    53 yoel asmerom tesfasilasie (eritrea) 0:05:27
    54 julian espinoza (costa rica) 0:05:30
    55 valentin vasiloiu (romania) 0:05:42
    56 adam foltan (slovakia) 0:05:46
    57 aristidas kelmelis (lithuania) 0:06:04
    58 taisei hino (japan) 0:06:05
    59 renus uhiriwe (rwanda) 0:06:08
    60 carlo jurisevic (croatia) 0:06:21
    61 hiroyuki umakoshi (japan) 0:06:29
    62 zani sylhasi (kosovo) 0:06:56
    63 lukas kubis (slovakia) 0:06:59
    64 qadir mustafayev (azerbaijan) 0:07:04
    65 luis esteban murillo (costa rica) 0:07:09
    66 jeffrey diaz rivera (puerto rico) 0:07:52
    67 marcel rodrigo teneb schiesewitz (chile) 0:08:03
    68 mohamed rayes (syrian arab republic) 0:09:08
    69 blerton nuha (kosovo) 0:09:21
    70 briton john (guyana) 0:09:48