şükela:  tümü | bugün soru sor
  • efe erten isimli astroloğun erken seçim olacağını güneş-uranüs ilişkilerini inceleyerek bilmesi/tahmin etmesi durumudur.

27 ekim 2017’de 2018’de erken seçim olacak demiş.

16 nisan 2018’de erken seçim 18 nisan 2018’de açıklanacak demiş.

link: https://www.facebook.com/…9714392/1898118750261003/

astroloğun siyasi analizinde değindiği tarihler ilginç.

--- spoiler ---

geçtiğimiz 2 yıldır güneş – uranüs sert açılarında türkiye siyaseti için önemli dönüm noktaları yaşanmaktadır:

-15 temmuz 2016 kare: 15 temmuz darbesi
    -15 ekim 2016 karşıt: bahçeli'nin başkanlık referandumu kararı?
    -10 ocak 2017 kare: referandum kararının mecliste kabulu
    -14 nisan 2017 kavuşum: başkanlık referandumu?
    -21 temmuz 2017 kare: bodrum depremi
    ?-19 ekim 2017 karşıt: iyi parti kuruluşu, belediye başkanlarının görevden alınması, kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısı?
    -14 ocak 2018 kare: abdullah gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığı söylentileri
    ?-18 nisan 2018 kavuşum: bahçeli’nin erken seçim çıkışı

önümüzdeki aylarda yaşayacağımız siyasal gelişmeleri anlamak için bundan sonraki güneş uranüs sert açılarını takip etmekte fayda var:
    - 25 temmuz 2018 kare
    - 24 ekim 2018 karşıt
    --- spoiler ---
  • devlet bahçeli gibi bir stepne varken, bilmek için astrolog veya kahin olmaya gerek yok.
    nihayetinde 30 yıldır ülkeyi sağ partilere * peşkeş çeken birisi varken, erken seçim tahmini yapmak epey sıradan bir şey.
  • #74518505'da görüldüğü üzere ekşi sözlük yazarıdır.

(bkz: te allam)
  • kıçından uydurma rekoru kırmış astrolog. tebrik etmek lazım.

astrologların uyduruk "özel" tarihlerinden birini seç, üzerine olası bir sonucu ekle. al sana nostradamus.
  • (bkz: hoennmuhtari) ve (bkz: efe erten) kendisidir efendim.
    sanirim yukselen burcu da ikizler.
  • (bkz: #71852352)

benim bu.
  • insan üzerinde hiçbir etkisi olmayan göksel küre hareketlerini "astrolojik olarak" takip etmemeyi "cahillik" addeden müritleri olan şarlatan.

daha önce açıp bakmamıştım fakat beklediğim üzere konulan resimlerde hiçbir spesifik veri sunulduğu falan yok. şu şu tarihler arasında şöyle şöyle davranışlar olabilir demek için yıldızlara bakmaya dahi gerek bulunmuyor. suya boya katıp dağılımlarını inceleyerek yahut gökyüzünde gezinen bulutların renklerine bakarak da böyle tahminler yapmak mümkündür. çünkü bunların asıl olayla yakından uzaktan alakası yoktur. yalnızca şarlatanlığı perdelemek üzerine yapılmış olacaklardır.

"bu hafta anarşik olaylar olabilir" demek türkiye için büyük bir tahmin değildir çünkü olur. bunu hemen "darbeyi bildi" şeklinde yorumlamak aptallıktır. ülkede gerçekleşmesi çok olası bir trafik kazası olsaydı o da bu "tahminin" doğruluğuna yorulacaktı. yine "bu sıra deprem olabilir" demek de türkiye için büyük bir tahmin değildir çünkü o da olur. türkiye depremler ülkesidir ve ege de dünya'nın en aktif tektonik alanlarından biridir. gökova'da yaşanan deprem oldukça normal ve olası bir depremdir. bu liste böyle uzar gider. ki söz konusu şahıs kim bilir kaç kere bunları yazmıştır, kaç kere de tutmamıştır. yalnızca tutmuş gibi görünenleri parlatmaktadır. düşük zekalı insanlar bunlara çok kolay kanarlar. bu, astroloji denen sahte-bilimin doğasıdır. nostradamus, baba vanga gibi kimselerin "kehanetlerini" aktaranlar da bu tarz şarlatanlardır.

(bkz: barnum etkisi)
    (bkz: kendini gerçekleştiren kehanet)
    (bkz: astrolojinin bilimle imtihanı)
  • urenüs'ten sonrasını okumadım