şükela:  tümü | bugün
  • benim gibi 2018 yılında evlenmeyi planlayan yazarlara yardımı olabileceğini düşündüğüm başlık.

başımın bağlanacağı bu yola 2017'de yani bu yıl çıktım. dolayısıyla 2018'e gelene kadar gerçekleştirdiğim maliyetlerin o günkü dolar karşılığını da gireceğim. harcama yaptıkça da editleyerek devam edeceğim.

geçmiş yıllarda benzer başlıklar gördüm, ben bulamadım ama, 2018 için de şimdiden oluşturulmuş bir başlık varsa yetkili abiler bizahmet oraya taşısın.

1.
    tek taş yüzük: 14.200 tl (4.000 $ civarı) - 0,7 karat, "g" renk.
    tavsiye üzerine kapalı çarşı'da tanınmış bir mücevherciden aldık. tek taş yüzük bütçeye göre ayarlanabilecek birşey. ben kendi bütçeme göre bir yüzük aldım o yüzden bu konuda lütfen yüklenmeyin, ufacık bir taşa bu kadar para verilmemesi gerektiğini ben de biliyorum *

2.evlilik teklifi
    yazın tatil için gidilen yerde ortalama şıklıkta bir restoranda akşam yemeği.

3. sırada kız isteme faslı var. kız arkadaşımın ailesi farklı bir şehirde olduğu için maaile ulaşım ve konaklama maliyeti var. ayrıca şık bir yerden alınacak 1000 tl civarında cikolata ve 250 tl civarı çiçek maliyeti olacak sanıyorum ama bir sonraki edit'de kesin maliyeti vereceğim.

edit-1: yüzük ile ilgili olan kısma takılıp hakaret yağdıracak bidünya yazar olacağını biliyordum ve zaten bir yüzüğe bu kadar para vermenin doğruluğunu da savunmayacağımı belirtmiştim.. buarada hakaret edecek yazarların birçoğunun da kendileri için oldukça önemli sayılabilecek olan bir para ile aldıkları kombinelerle, takımlarına milyonlarca €'ya gelen yabancı futbolcuların aldıkları paraların analarının ak sütü gibi helal olmasını söyleyen adamlar olacağını da tahmin ediyordum.

neyse bir sonraki editte bu andavallar için yazdığım bu ilk edit'i uçuracağım çünkü konumuz benim görgüsüzlüğüm, dikkat çekmeye çalışıyor olmam veya yüzüğe verdiğim para veya ne kadar mal olduğum değil. bundan sonra neye ne kadar harcadığımı gireceğim. sırf siz mutlu olun diye de, mütevazı görünüp sempati toplamaya çalışmak için de harcamalarımla ilgili yalan söylemeyeceğim.

edit-2: evlilik teklifi için fiyat ve gidilen yeri belirtmistim ama gereksiz bir ayrıntı sanırım. o kanuda bile özelden tepki gösterip küfreden var. *bu maddeyi yazma amacım; evlilik teklifi için ciddi bütçeler ayıranlar var. hatta sırf bu işi yapan organizasyon firmaları bile var. benimkinin sade bir akşam yemeği olduğunu belirtmekti.

edit-3: nerden bu kanıya vardıysalar baba parasıyla evleneceğimi iddia edenler olmuş. 15 yıldır çalışıyorum. son 10 yıldır da memur emeklisi olan aileme hiçbir zaman talep etmeseler de maddi yardım sağlıyorum. evlilik sürecinde de sevgilime takılacak set dışında maliyetleri olmayacak, geri kalan kalemleri ben karşılayacağım.

edit-4: elaman "4 bin dolara yüzük alabiliyor gelirde ve olgunluktaysan burada bunu anlatmıyor olurdun sevgili insan." demiş ve bi dünya favori almış. ardından da 1400 tl asgari ücret olan ülkede 4 bin dolara yüzük aldığımı söylediğim için sözlüktendefolup gitmemi söylemiş.

siz de böyle anlamsız ve içi boş bir cümleyi favorileyecek kadar boş ve algıdan yoksun biriyseniz lütfen bu başlığın altında yazdıklarımı ciddiye alıp okumayın, buraya da yazmayın. sırf ilerleyen dönemlerde takipte kalıp fikir almaya çalışacağım diyen az sayıdaki yazar için silmeyeceğim bu entry'i ve harcama yaptıkça alternatifleri ve aralıklarıyla birlikte gireceğim harcamalarımı.

buarada hiçbir yere de gitmiyorum, çok istiyorsan sen siktir git!
  • o kadar çok param var ki sevgili sozluk. yurdisinada gittim bu arada. inanamazsin orada yemek bile yedim hatta. gulun siz gulun bir cikileta cicek masrafi ne kadar biliyor musunuz siz? bu arada gecmis yillara ait baslik buldum ama hepsi fakir basliklar. buradan editorlere sesleniyorum sadece zengin yazarlarin gorebilecegi bir baslik varsa lutfen oraya yonlendirin. sonraki editlerimde daha ne kadar zengin oldugum konusunda bilgi verecegim.

edit ilk ve son: kendi alın terinle kazandığın hiçbir şeyi kalkıp burada insanların gözüne sokmazsın çünkü sen 4 bin dolara yüzük alabiliyor gelirde ve olgunluktaysan burada bunu anlatmıyor olurdun sevgili insan. lütfen saçmalamalırına son ver ve asgari ücretin 1400 tl olduğu bir ülkenin sözlüğünden defol git zira istediğin yeterince oldu gündem oldun. şimdi defolup sevgilinle ilgilenir misin? bari o seni insan olarak bilmeye devam etsin.
  • maaşımın 3 katını evlenme teklifi için tek taşa bayılanları gördüğüm başlık. üşenmesem orta gelir grubuna mensup bireyler olarak tamamını eşimle birlikte 6 yıl evvel oluşturduğumuz evlenme bütçesini paylaşırdım ama şu 4000 dolara tek taş alan gundi hevesimi kaçırdı. tek taşa bayıldığı parayı yazıp, ispanya'daki restorandan göz kırpıyor kendisi şimdilik.
    8 kapılı buzdolabını,çeki demiri ağırlığındaki trabzon burmasını, 10 bin dolara diktirdiği gelinliği vs. sonra anlatacakmış.
  • (bkz: feda olsun)
  • hayattaki en saçma şeylerden birinin evlilik olduğunu gösteren bir başlık daha. bugün de evlilikten soğuduk çok şükür.
  • abi yüzüğe 15 bin verdiysen bence yüzüğü s.k.
  • büyük çoğunluk için saçmalıktan başka bir şey olmayan en fazla birkaç yıllık seks ve çocuk vaadinden başka bir olayı olmayan evlilik ile ilgili 2018 maliyet hesabı gibi bir şey. görülebileceği üzere erkek şey etmekten başka bir boka yaradığı da yok.

vay anasını sayın seyirciler ya, bir de ehonomi coh eyi olduğu halde çıkarılan maliyet kalemlerine bak. demek ki ehonomi gerçekten normal olsa paranın adına koyacaklar.

birisi 3 milyor 750 miyor para verip yüzük alır, diğeri 3'e bölüp maaşıyla gizli gizli hava atar. ne şekkkıl adamlar çıktınız oglım siz, hea!

bari 1000 tl çikolata masrafı yaptırmasaydınız, nasıl bir çikolata la o? normali böyle mi ki bunun. vay anasını ya evlenecek insanlara geçirmeye meraklı ne kadar çok müessese varmış.
  • merhaba, ben de yeni evlendim.
    yüzüğü 500 liraya aldım. görüntüsü tek taş ile aynı. yanlış duymadınız 500 türk lirası, 143 dolar. daha uyguna da bulabilirsiniz ama biz bunu beğendik.
    sizinle 500 liralık yüzükle evlenmeyen bir sevgiliniz varsa evlenmeyin.
    çok basit. para dünyadaki en iyi turnusol kağıdıdır.