şükela:  tümü | bugün
  • 3 farklı hastaneye kızımızı götürüp ateşini ancak 2 fitilden sonra düşürmeyi sağlayabildiğimiz salgın. hala ateşi inip çıkıyor. ne illet bir mikropmuş be arkadaş allah kahretsin.
  • bu seneki grip mikrobu baya ciddi sanırım, 10 senedir grip veya soğuk algınlığı görmemiş beni bile 25 gündür bırakmıyor lanet virüs.
  • düşmeyen ateş ile 3-5 gün yatırıp günlerdir de kuvvetli öksürük ile gitmek bilmeyen ve bütün aile bireylerine bulaşan virüs. bu kış yakalanmayani dövüyorlarmış ben öyle duydum.
  • sanırım bu seneki virüse bağışıklığım var. kanımdan aşı yapmak isteyen olursa özelden ulaşabilir.
  • herkes oldu bana bişe olmadı diye gecinirken 10 gündür beni tanınmayacak hale getiren garip salgın. cocuklugumdan beri boyle hasta olmadım sanırım.

yeter artık ya bu nasıl hastalık anlam veremıyorum. vucudum her anlamda bitti. ilacların yan etkileri de cabası. hic birsey yapamaz halde kaldım ve tam iyileşir gibi olurken yeni formatlarıyla yeniden baslıyor. cok dikkatli olun ve bu tip donemlerde kendimiz ike beraber cevremizi de korumak sorumlulugundayız diye dusunuyorum. sayet hasta halde okula gonderilen bir cocuk yuzunden günlerdir sürünüyorum.
  • zatürreeye çevirebilir.
  • hamile olduğumdan mütevellit ilaç içemiyorum ama hayatımda ilk kez gribi 4 günde atlattım ve bolca sıvı içtim. midem bulanana kadar sıvı tükettim. su, sıkma meyve suyu ev yapımı yoğurt ile ayran, limonlu su.

kendi vücudunuzu tanırsınız ve çok ağır değilse gribiniz siz de sıvıları deneyebilirsiniz
  • 1 aydır gribim. lan! yok mu bunun çaresi!
  • çaresi tamamen kendi vücudunuzu tanımanız ve ilaç yığını altında kendinizi boğmamanız.şimdiye kadar tek bir ilaç dahi kullanmadım.

hastalığı max 2-3 günde atlattım.yaptıklarım ise;

-sıcak tavuk suyu çorbası ve ya tarhana vs.(hazır çorba olmasın mümkünse)
    çorbanızın içine de toz biber,kırmızı biber ve sarımsak olsun.

-hastalığı atlatmamda en önemli etken sıcak kış çayı(hibisküs,zencefil,tarçın,biberiye,karanfil) hazırlayıp onun sayesinde güzelce bir terleyip dinlenmek.

-sonrasında da bol bol portakal,limon suyu vs. içip bünyeyi c vitamini açısından kuvvetlendirmek.

bu kadar.

bunları yapıp yine de sonuç alamıyorsanız,mutlaka doktora başvurunuz efendim.
  • beş gündür duracell pil kullanmayan ayıcık gibi enerjisiz bırakan, halsizlikte taban puanı gördüğüm, öksürük saldırılarıyla etrafa dehşet saçtıran, saçma burun akıntılı, iğrenç bir hastalık.

bir an önce kimsede bu hastalıktan kalmaz, kökü kurur umarım.