şükela:  tümü | bugün
  • sevgili ekşi sözlük ahalisi,

milli eğitim bakanlığı 2018 engelli kamu personeli seçme sınavına giren tüm branşlardan öğretmen adaylarına toplam 500 kişilik kontenjan verdi. sınava giren toplam öğretmen sayısının 3500 olduğu düşünülürse bu kadro çok yetersiz.
    özel sektör engelli bir birey için ekstra zorlu.
    bakmayın işkur aracılığıyla engelli istihdamı yapıldığına. devletin teşvik imkanlarını suistimal etmek isteyen aç gözlü işverenler 3 ay süreyle verilen engelli istihdam sigorta prim desteği bitince engelli çalışanı kovup başka bir engelliye aynı haksızlığı yapmak üzere tekrar işkur'dan engelli çalışan talebinde bulunuyor.
    tek istekleri tüm zorluklara rağmen kendi ayaklarının üzerinde durmak olan engelli arkadaşlarımızın sesini duyuralım.
    hadi hep beraber engelleri kaldıralım
  • up up up
    bir engelli olarak haklı bir serzeniş olduğunu düşünüyorum.
  • hakedilen daha fazlasıdır.
  • (bkz: updullah)
  • 27 haziran'da yapılacak atamalardır. türk dili ve edebiyatı'ndan atanmayı bekleyen bir birey olarak sözlüğün sesimize ses vermesi en büyük temennimdir.
  • 14 haziran: şehir ve alan bazlı kontenjanların açıklanması

18 - 22 haziran: tercihlerin alınması

27 haziran: atamaların yapılması...
  • her atamada olduğu gibi yine hüsran.

5000 in üzerinde bekleyen öğretmen adayı varken 500 kadro verildi. ve bu verilen kadroda branş dağılımı öyle üstün körü yapılmış ki bazı bölümler unutulup sonradan eklendi.

500 atama yapacağız kesinlikle üstüne çıkamayız diyen milli eğitim yetkilileri unutup sonradan eklenen bölümlerde dahil atama sayısını 520ye çıkardı .

insanlar zaten hakları olan kadroları alabilmek için dilenci gibi yalvarmak zorunda bırakıldı.

sağlık sorunları yüzünden özel sektör iş verenleri tarafından psikolojik şiddete maruz kalan engelli arkadaşlarımızın sesini maalesef hiç bir devlet yetkilisine duyuramadık.

duyursakta ciddiye alınmadı.

tek istekleri kendi ayaklarının üzerinde durup çalmadan çırpmadan namusuyla çalışıp kendini gerçekleştirmek olan engelli arkadaşlarımıza böylece bir engelde kendi devletinden gelmiş oldu.

sözün bittiği yerdeyiz.
  • sözde 13-20 haziran arasında yapılacak atamalardır. saat 15'i geçti fakat hala meb'den ses seda yok.
  • up