şükela:  tümü | bugün
 • 2018 formula 1 sezonunun 10. yarışı.
 • formula 1 2018 sezonunun 10 yarışı olma özelliğini taşıyan 52 turluk grand prix.
  practice 1, 6 temmuz cuma tsi 12.00
  practice 2, 6 temmuz cuma tsi 16.00
  practice 3, 7 temmuz cumartesi tsi 13.00
  sıralama turları, 7 temmuz cumartesi tsi 16.00
  yarış, 8 temmuz pazar tsi 16.10'da başlayacak.

  bu sene avustralya ve avustrya grand prix'lerinde olduğu gibi ingiltere'de de 3 drs alanı bulunacak. copse virajı drs açık dönülebilecek. bu araçların arkasındaki downforce'u düşereceğinden ilk virajda seyir zevki yüksek anlar yaşayabiliriz.

  edit:yazım
 • yanlış bilmiyorsam büyük britanya gp olarak geçen yarış. neyse bizim için çok da fark etmiyor. zaten sözlükte de yıllarca ingiltere gp diye açılmış başlık.

  pistin %70'i tam gaz gidildiğinden dolayı motor gücü daha yüksek olan takımların favori olduğu yarış. şaşi ile ön plana çıkanlardan pek cacık olmayacak gibi. malum yıllardır da mercedes kazanıyor burada. merso'lar avusturya fiyaskosunu kapatır.
 • yine grosjean yine olay,fp1'de hem de...

  coştu herif iyice ya.

  grosdonado
 • fp3'te brendon hartley berbat bir kaza geçirdi. neyse ki birşeyi yok...

  kaza 1

  kaza 2
 • hamilton, vettel, raikonnen sıralamasıyla biten sıralama turları. 2 haftadır ferrari’leri sıkıştıran mercedes’ler, yarın tifosilerin arasında tost olmaya hazır olsun. yarın, mercedes’leri tokatlamaya kaldığımız yerden devam edeceğiz.
 • kimi'nin sıralama turlarında sektör 1'de ve sektör 3'de en iyi dereceyi yapmasına rağmen, sektör 2'deki basit bir hata nedeniyle pol pozisyonunu kaçırdığı , hatta 3.sırayı aldığı yarıştır. hamilton polü aldı ki bu ekstra sinir bozucu oldu.
 • sıralama turlarındaki heyecanın yarışa da taşınmasını umduğum gp.
  raikkonen 20 beygir daha yavaş olan aracı ile 1. ve 3. sektörlerde en iyi zamanı yapıp bu hafta sonu için zirveyi gördü, bundan sonrası onun için yokuş aşağı olur ve start ile sıra kaybedip podyum yüzü göremez hatta lastik patlatıp yarış dışı kalır.
  vettel ve hamilton'ın ilk tur mücadelesi nefes kesecektir. önde kalan yarışı alır diyemiyorum muhtemelen galibi belirleyecek birinci faktör lastik kullanımı olacaktır. yine de bu ikili dışında birinin damalı bayrağı gören ilk pilot olması pek olası değil.
  bottas yarışın sürprizi olacak, favoriler devre dışı kalırsa yarışı kazancaktır.
  ricciardo ve verstappen arasında kıyasıya bir mücadele bekliyorum.
  leclerc ve sauber'ın çıkışı sürüyor. yarın arka gruptan ön sıralara kayabilecek biri varsa o leclerc olur.
  lastik kullanımı yarın yarışın kaderini tayin eder diye düşünüyorum, hatta öyle bir muamma yaratır ki red bull'lar öne bile fırlayabilir.
  bir de yeni drs bölgesi var. pist zaten hızlı ve tehlikeli. yeni drs bölgesi(kullanamasalarda) ile en az bir sc görürüz.
  tahminim 1.vettel 2.hamilton 3. bottas yarış dışı 1.raikkonen 2. verstappen
 • çok heyecanlı bir start beklediğim yarıştır. iki yarıştır iyi start alan raikkonen bu yarışta da iyi bir kalkışla kendini öne atacaktır. silme ingiliz dolu tribünler sayesinde iyi konsantre bir hamilton, zaten favori olmadığı için nispeten daha az baskı hisseden, ayrıca halihazırda şampiyonada lider olmanın rahatlığını yaşayan vettel ve startların bana göre en istikrarlı ismi bottas. ah bir de yağmur yağsa yine orgazmın eşiğine getirebilir fanları 10 sene sonra.
 • olaylı geçen bir sıralama turları izledik. hartley'in süspansiyonun kırılması ve yüksek hızla lastik bariyerlere çarpması aklıma schumacher'in kazasını getirmedi değil. ucuz atlattı.

  kaza sonrası vettel'e telsizden bilgi verilirken onun tepkisi kişiliğinin bir göstergesi olmuş.

  leclerc'e ayrı bir parantez açılması gerek. resmi olarak duyurulmasa da gelecek veya sonraki yıl ferrari ile kesin imzalar atılacak gibi. bu çocukta safi bir yetenek var.
  şunu izleyince birileri kesinlikle mutlu oluyordur.

  alonso reyiz 13. başlayacak. takım patronu değişmiş olsa da eşek yine aynı. 7'incilik veya 8'incilik bizi bekliyor.

  bol geçişli, teker tekere bir mücadele olsun.
  beklemedeyiz.