şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2002 (salt lake city), 2006 (torino), 2010 (vancouver) ve 2014 (soci) kis olimpiyatlari nedeniyle buyuk olasilikla (her ne kadar uluslararasi olimpiyat komitesi'nin resmi bir donusumlu ev sahipligi uygulamasi olmasa da) asya (pyeongchang veya 2009 kis universiade'inin ev sahibi harbin), okyanusya (queenstown) veya guney amerika'nin (santiago) ev sahipligi yapabilecegi olimpiyat oyunlari. asya haricindeki adaylarin kazanmasi durumunda kis olimpiyatlari ilk kez guney yarimkurede duzenlenmis olacaktir.
 • bugün itibariyle güney kore pyeongchang şehrinde başlamıştır, 25 şubat'a kadar devam edecektir.

  resmi sayfası

  türkiye olimpiyatlara 8 sporcuyla katılacak.

  alisa agafonova-alper uçar çifti buz dansı
  ayşenur duman, hamza dursun ve ömer ayçiçek kayaklı koşu
  arda ipçioğlu kayakla atlama
  özlem çarıkçıoğlu ve serdar deniz alp disiplini dallarında ülkemizi temsil edecek.

  2014 soçi kış olimpiyatlarındaki doping skandalı nedeniyle ceza alan rusya bu olimpiyatlarda ülke olarak temsil edilemeyecek, rus atletler yarışlara "olympic athlete from russia" ismi altında bireysel olarak katılacaklar. kazanmaları durumunda rus milli marşı yerine olimpiyat marşı çalınacak.

  olimpiyatlar trt spordan takip edilebilecek.
 • 1200 adet dron ile hazırladıkları gösteri ile guinness rekorlar kitabına girdikleri söyleniyor. gösterinin videosunu izledim ve harika bir şekilde drone'ların bir araya gelip snowboard'cu şekline bürünmelerini hayretle izledim. izlediğim zaman bana artırılmış gerçeklik gibi göründü fakat sanırım gerçekten 1200 drone kullanılmış.
 • almanya ile norveç arasındaki, madalya sıralamasındaki amansız yarışı norveç kazanmıştır. ayrıca norveç, 39 madalya ile bir kış olimpiyadında en çok madalya kazanma rekorunu abd'den devralmıştır. eski rekor 38 madalya idi.

  norveç 14 altın 14 gümüş 11 bronz
  almanya 14 altın 10 gümüş 7 bronz

  25 şubat 2018 pazar günü sona ermiştir. sporcuların rakiplerini kutladığı, herkesin birbirine nazikçe davrandığı bir olimpiyat olarak tarihe geçmiştir.

  en büyük sürpriz buz hokeyinde almanya'nın yarı finalde kanada'yı elemesiydi. alman yetkililer kanada'ya gidecek alman vatandaşlarına şöyle bir uyarı yapmışlar: kanada'yı eledik. ama bunu onların yüzüne vurmayın. alay etmeyin. futbolda kanada bizi eleseydi siz ne hissederdiniz?

  kanadalı yetkililerden hemen cevap gelmiş: finale çıkmanızın sevincini anlıyoruz. biz de ilk defa finale çıktığımızda bu duyguları yaşamıştık. sanırız 1920'li yıllardı...