şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 8-25 şubat 2018 tarihleri arasında güney kore’nin pyeongchang bölgesinde düzenlenen ve her 4 yılda bir yapılan kış olimpiyatları’nın televizyonda hiç bir kanalda yayınlanmaması rezaletidir.

  bu halkın vergileriyle kurulan, her yıl milyonlarca lira bütçesi olan ve halkı eğitmekle görevli olan türkiye radyo ve televizyon kurumu (trt)’ nun onlarca kanalı arasında sadece trt spor akşamları bir kaç saat olimpiyatlardan bazı sporları vermektedir. o da denk gelinirse seyredilebilir. trt spor’un esas amacı bu halka sporu tanıtmak ve sevdirmek, dünya’daki spor olayları hakkında bilgi vermektir. ama maalesef futbol programları haricinde neredeyse başka hiç bir spor dalından yayın yapmıyorlar. varsa yoksa futbol, 20 seneki önceki maçlardan görüntüler, sonu gelmeyen ve bir hafta önce bitmiş maçlar hakkında 2-3 kişinin yaptığı yorumlar, arada bazı voleybol ve basketbol maçları. hepsi bu.

  digitürk’ünüz varsa şu anda toplam 5 eurosport kanalından olimpik müsabakalar veriliyor ama herkesin digitürk’ü yok. illa canlı vermek zorunda değilsin ki, onlarca farklı yarışma çeşidi var. versene onları banttan. tüm gün boş beleş tekrar programları yayınlayacağına en azından bazılarını banttan bazılarını da özet halinde versene kardeşim. belki bu sporları görüp merak eden birileri çıkar, birileri de yapmak ister de uluslararası arenada sporcularımız olur. şu anda bildiğim kadarıyla koskoca türkiye olimpiyatlarda 3-5 sporcuyla temsil ediliyor, yazık değil mi bizim ülkemize, insanımıza? biz neden yokuz bu platformlarda, avustralya’dan adam altın kazanıyor, bizim yarışmacımız yok.

  tüm gün futbol verirsen olacağı bu malesef.
 • "halkı eğitmekle görevli trt"den sonrasını okumadığım yazıya sahip yayınlanmama. ciddi ciddi hala trt'yi halkı eğitmekle yükümlü sanan insanlar yaşıyor bu topraklarda.
 • 444 0 878 trt telefonu aranarak konu şikayet edilebilir. çok kişi ararsa belki yayınlarlar.
  alper uçar gibi bir temsilcimiz yarışmasına rağmen, nedendir bilinmez avrupa / dünya / olimpiyat artistik buz pateni şampiyonaları da yayınlanmamaktadır.
 • trt'nin herhangi bir kanalı bu iş için pyeongchang 2018'in tamamı yayınlansın diye ayarlanabilirdi normal olarak (trt avaz vs. gibi) lakin trtspor'da bugün kızak tek erkekler final de david gleirscher'in kazandığı yarışı izleme şansını elde ettim.

  yine hak vermekle birlikte yaz olimpiyatlarının yayınlandığı dönemde spor ekranlarının boşluğu ve de kış olimpiyatlarının yayınlandığı dönemlerde ki doluluk bir faktördür ne yazık ki.
 • evet şimdi baktım trt spor yayın akışına göre organizasyonu veriyor. internetten de takip edebilirsiniz.

  kendi ülkemizde çok ciddi yatırımlarla erzurum dünya üniversiteler kış oyunları yapıldığında bile doğru düzgün izlenmedi sadece açılış ve kapanışı yoğundu, millet gösterileri izlemek için açmış...
 • ben her kış sporları organizasyonlarında alman kanallarından izlerim, ilk sorduğum bu dayı neden kahvede oturmuyor, bu çocuk neden lol oynamıyorda bu karda kışta annesini babasını almış gelmiş.. bu kız hem bu kadar güzel hem nasıl bu kadar hevesle izliyor ...

  sosyokültürel bir ezilme söz konusu olunca millette heralde gavur sporlarına ne gerek var maç yapak oy verek oturak tarzı düşünce yayınlamamışlar.

  (bkz: komplo teorileri)
 • futbolun reytingi yüksekken ve piyasada başka spor kanalları da varken trtspor 3 haftalığına bu reyting pastasından olmak istemiyor. ki bu dönemde çok önemli maçlar da var. o nedenle olimpiyat falan sallanmıyor. 2000 yılındaki gibi denk gelse sırf bu futbol gündemi için yaz olimpiyatlarını bile yerlerdi bunlar. nasılsa kış sporlarını bizim millet siklemez rahatlığı da var.

  haaa, ama olur da bir sporcu madalya kazanırsa cumburbaşkanının telefonla sporcuyu kutlama anını 1235846. farklı kanaldan canlı verirler.
 • yaz olimpiyatlarını başlangıca bir gün kala zar zor yayınlamayı kabul eden trt'nin daha az ilgi çeken kış olimpiyatlarındaki yayın politikası malesef şaşırtmamıştır.
 • eczacıbaşı - fenerbahçe maçı varken kim ne yapsın karda kaydırak kayanları diyerek bugünlük haklı bulduğum hareket.
 • güzel ülkemizde kış olimpiyatları gibi pekte fazla kimsenin ilgilenmediği bir spor olayının tv'de yayınlanmaması çok ta ilginç gelmedi. kaldı ki illa kış olimpiyatlarını canlı izlemek isteyen birisi internetten izleyebilir. çok ta mesele yapmayın. kış olimpiyatlarına gelene kadar çok daha önemli sorunlarımız var.