şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 8-25 şubat 2018 tarihleri arasında güney kore’nin pyeongchang bölgesinde düzenlenen ve her 4 yılda bir yapılan kış olimpiyatları’nın televizyonda hiç bir kanalda yayınlanmaması rezaletidir.

  bu halkın vergileriyle kurulan, her yıl milyonlarca lira bütçesi olan ve halkı eğitmekle görevli olan türkiye radyo ve televizyon kurumu (trt)’ nun onlarca kanalı arasında sadece trt spor akşamları bir kaç saat olimpiyatlardan bazı sporları vermektedir. o da denk gelinirse seyredilebilir. trt spor’un esas amacı bu halka sporu tanıtmak ve sevdirmek, dünya’daki spor olayları hakkında bilgi vermektir. ama maalesef futbol programları haricinde neredeyse başka hiç bir spor dalından yayın yapmıyorlar. varsa yoksa futbol, 20 seneki önceki maçlardan görüntüler, sonu gelmeyen ve bir hafta önce bitmiş maçlar hakkında 2-3 kişinin yaptığı yorumlar, arada bazı voleybol ve basketbol maçları. hepsi bu.

  digitürk’ünüz varsa şu anda toplam 5 eurosport kanalından olimpik müsabakalar veriliyor ama herkesin digitürk’ü yok. illa canlı vermek zorunda değilsin ki, onlarca farklı yarışma çeşidi var. versene onları banttan. tüm gün boş beleş tekrar programları yayınlayacağına en azından bazılarını banttan bazılarını da özet halinde versene kardeşim. belki bu sporları görüp merak eden birileri çıkar, birileri de yapmak ister de uluslararası arenada sporcularımız olur. şu anda bildiğim kadarıyla koskoca türkiye olimpiyatlarda 3-5 sporcuyla temsil ediliyor, yazık değil mi bizim ülkemize, insanımıza? biz neden yokuz bu platformlarda, avustralya’dan adam altın kazanıyor, bizim yarışmacımız yok.

  tüm gün futbol verirsen olacağı bu malesef.
 • akp bartın 6. olagan kongresi ya da x osmali padisahinin hayati temali belgeseleri dururken neden yayinlasin ki denilerek cevaplanabilecek soru.
 • kablo tv üzeriden eurosport 1 ve 2 üzerinden büyük bir rahatlık ile izlemekteyim.

  açıkçası buraya yazdım ama ne yalan söyleyeyim korkarak yazdım, bunlar burayı okuyup lan izleyen varmış bir arıza çıkartın diyerek izlememize engel olmaya kalkabilirler.

  malumunuz olduğu üzere insanların hoşuna giden her ne olursa olsun engellemeyi kendilerine görev edinmiş haldeler.
 • futbolun reytingi yüksekken ve piyasada başka spor kanalları da varken trtspor 3 haftalığına bu reyting pastasından olmak istemiyor. ki bu dönemde çok önemli maçlar da var. o nedenle olimpiyat falan sallanmıyor. 2000 yılındaki gibi denk gelse sırf bu futbol gündemi için yaz olimpiyatlarını bile yerlerdi bunlar. nasılsa kış sporlarını bizim millet siklemez rahatlığı da var.

  haaa, ama olur da bir sporcu madalya kazanırsa cumburbaşkanının telefonla sporcuyu kutlama anını 1235846. farklı kanaldan canlı verirler.
 • güzel ülkemde aslında büyük bir skandaldır. ancak konuya entri giren suserin bile yayınlanıp yayınlanmadığından haberi yoksa veya maliyetler kurtarmıyor haklılar canım deniyorsa bize az bile derim. sikimsonik troll başlıklarına yüzlerce entri giriyoruz, ülkemizin spor kültürünü alaşağı eden bu duruma seyirci kalıyoruz. yarıyıl tatilinde kartepe, bolu veya uludağ' a bir gidin, orada nasıl bir ticaret döndüğünü gözlerinizle görün sonra bu ticaretin amatör spor ruhunu nasıl ezip parçaladığını, devletin de nasıl buna seyirci kaldığını görün.
  3 gündür başka bir şey izlemiyorum, o kadar zevkli ve çekişmeli geçen müsabakalar var ki, her sporsever bu güzel görüntüleri izlemeli. böylesine evrensel bir spor olayının maliyeti falan hesap edilmez, parası neyse verir yayın haklarını alırsın, ota boka milyonlar harcamayı biliyor trt. ben malesef kendi cebimden finanse ediyorum olimpiyatı, digiturk' te eurosport' tan seyrediyorum, ama kesinlikle hakkımı da helal etmiyorum bu zihniyete...
 • yaz oyunlarını doğru düzgün yayınlayamamış bir kanaldan beklentilerin yüksek tutulması olayıdır. şahsen bein grubundan allah razı olsun diyorum. eurosport'la anlaştılar da 5 farklı kanal üzerinden, sürekli kış oyunlarını takip edebiliyoruz.

  trt'nin tematik yayıncılığı saltanat mensubu birisi konuşmadığı sürelerde geçerli oluyor, o da tahmin edeceğiniz üzere kısıtlı süreler.
 • ben her kış sporları organizasyonlarında alman kanallarından izlerim, ilk sorduğum bu dayı neden kahvede oturmuyor, bu çocuk neden lol oynamıyorda bu karda kışta annesini babasını almış gelmiş.. bu kız hem bu kadar güzel hem nasıl bu kadar hevesle izliyor ...

  sosyokültürel bir ezilme söz konusu olunca millette heralde gavur sporlarına ne gerek var maç yapak oy verek oturak tarzı düşünce yayınlamamışlar.

  (bkz: komplo teorileri)
 • buz pateninde kızların götü başı açildiği için olabilir. halkin namusunu korumak da trt'nin gorevi sanırım.
  halkimizin günaha girmesini önlüyor, daha ne istiyorsunuz!
 • olimpiyatları izlemek istiyordum ama eve gelince bir türlü yayınlandığını göremiyordum.sadece ilk gün açılışını izleyebilmiştim.sonra trt sporun yayın akışına bakayım dedim ve bakın neyle karşılaştım!
  http://www.trtspor.com.tr/yayin-akisi.html

  meğerse sadece gece ve günün başlangıcına koymuşlar!

  internetten bakayım dedim yarışmanın tamamını yine bulamadım.sadece belli kısımları kesilip koyulmuş.trt spor niye var ?spor programı izleyelim diye !peki dünyanın en büyük spor organizasyonunu niye izleyemiyoruz? biz vergilerimizi futbol yorumcuları izleyelim diye mi veriyoruz!ben gerizekalı futbol yorumcularını izlemek istemiyorum,ben olimpiyat izlemek istiyorum.trt o kadar vergi alıyor ama vatandaşlara olimpiyat izletmiyor.olimpiyatlar akşam iş çıkış saatlerinde niye yok,bilmiyorum ama olimpiyatları izlemek, normal uyku saati olan, gece uyuması gerekenler için de bir hak ve hakkımızı daha fazla yemesinler!
 • olimpiyatlarda yarışan türk sporcular da var hâlbuki. insan onların hatırına yayınlar.

  ben gidip olimpiyatlarda ülkeyi temsil edeyim, ülkemde tek bir kanal bile yayınlanmasın, bilhassa da devlet kanalı. cidden ayıp.