şükela:  tümü | bugün
  • çıkacağını düşündüğüm savaş.

müneccim boku yemedim, sadece haberleri takip ediyorum.

anlaşılan suudi arabistan, israil, bae ittifakı hizbullah bahanesiyle lübnan'a dalacaklar. bölgede çıkarılmaya çalışılan topyekûn mezhep savaşına bir adım daha yaklaşılacak. iki mezhepçi ülkenin, yani iran ve suudi arabistan'ın arasında kalan yemen, ırak, lübnan ve suriye gibi ülkeler yıkılıp parçalanacak. buralar kesmezse iran ve suudi arabistan bir savaşa girecek. harameyn'de tanklar göreceğiz. belki kabe bir kez daha yıkılacak.

karanlık günler önümüzde. türkiye mümkün olduğunca bu mezhep savaşından uzak durmak, bu fitneyi söndürmek zorunda. yoksa ateş buraya da sıçrayacak. suriye'de yapılan hatalardan ders almamız ve ona göre hareket etmemiz gerekiyor.

fillerin tasmasını tuttuğu köpeklerin dövüşünde olan bir kez daha karıncalara olacak. çok üzücü. beyrut'u görmeyi çok istiyordum halbuki.
  • suudiler vatandaslarin lubnandan acilen ayrilmalarini istiyorsa 2018'e kalmadan cikacaktir.
  • yeni maceraperest suud veliahtının yemen'de(hemde bölünmüş yemen'de) yediği tokatı israil ve akraba körfez soytarılarıyla saldırarak başlatacağını düşündüğüm savaş. kendisi maceraperest olsa da bu durumun dışında özellikle suriye'nin batısında ve suriye nüfusunun yarısından fazlasının olduğu bu kesimde esad'ın tutunmasını sağlayan hizbullah'ın gücünün kırılması açısından bir taşla bilmem ne kadar kuş olacak. tabi başarılı olabilirse... her çatışmada mevziyi terkedip liveleak'ın en madara ordusuna sahip suudlar ve artık hayatını siren sesleri eşliğinde sığınaklara kaçarak geçirmek istemeyen israil halkı gibi faktörlerle bu savaş başlar mı merak konusu. ama şu var, hanedanın en kudretli prenslerinden birine(hemde yurtdışı bağlantıları en kuvvetli 2. veya 3. prense) operasyon yapan, diğer prensin helikopterini düşüren, yüksek düzeyde bürokratları bozuk para gibi harcayan suud veliahtı bu savaşa kolay atlayabilecek bir ruh halinde.
  • suudi arabistan denilen çukurun lübnan’daki vatandaşlarına acil olarak ülkeyi terk etmelerini istemesi üzerine benim bu iş 2018’e kalmayacak dediğim savaştır.bu savaş tüm ortadoğu’yu yakar,bizi de içine alır.
    aq ortadoğu coğrafyası!
  • bop'u kuran suresine bağlayan malları gördüğümüz başlık. emperyalizm? peeeh!! ayet var ayeeett!!

bop yeni eşbaşkanı şaka maka s. arabistan oldu bakılırsa!
  • israil tatbikatları lübnan sınırında başladı. ilki 2006 yılında olduğu için bu 2. lübnan israil savaşı olacaktır. w.post kriz hakkında endişesini dile gelitirmiş.

(bkz: lübnan başbakanının arabistan'da alıkonulması)
    (bkz: suudi arabistan'ın vatandaşlarına lübnan uyarısı)
  • ilkindeki gibi ikincisinde de hizbullah'ın israil'i tokatlayacağı savaş olacaktır. en azından benim temennim bu yönde.
  • 2018'e kalmadan başlayacak savaştır. önce, bölgedeki iran hakimiyetini kırmak için şii hizbullah'a karşı sünni terör örgütlerini sahaya sürüp ( hasan nasrallah da bunu dile getirdi) lübnan'da iç savaş çıkartacaklar, bu yeterli gelmezse de lübnan komple işgal edilecek. ancak benim beklentim lübnan'ı s.arabistan ve b.a.e' nin değil, doğrudan israil'in işgal etmesi.
    buna kim karşı çıkabilecek ki? mısır'da a.b.d' nin kuklası sisi iktidarda, suudiler zaten son gelişmelerle iyice a.b.d' nin kucağına yerleşti, katar ambargoyla dize getirildi, suriye ve ırak'ın da kafalarını kaldıracak durumları yok, perişan haldeler.
    peki ya türkiye? ümmetin lideri'nin gür sesi duyulur mu acaba? hem de 17-25 aralık davasının a.b.d' de görüldüğü günlerde!!
    ah ulan rıza...
  • suriye'de olan ne ise lübnan'da da aynısının olmasına sebebiyet verecektir bu savaş.

2006'da olan biteni göz önünde bulundurursak saudi arabia ciddi kayıplar verecektir yalnız. israilin zorlandığı coğrafyada suudiler de zorlanır diye tahmin ediyorum.

(bkz: war... war never changes)