şükela:  tümü | bugün
  • 2018 formula 1 sezonunun en prestijli yarışı. polü alan yarışı kazanmış kadar oluyor burada.

pist hızı yavaş olduğu için ferrariler bir tık önde olabilir ama işin içinde mercedes faktörü var şimdi.

orta sıralarda haas bu sezon istediği puanları burada toplayabilirse dördüncülüğü alabilir. ama romain grosjean2012'deki gibi kaza yapmazsa...
  • kimiciğimin kazanmasını dilediğim yarış.bir vazgeçemedim kimi'den.ayna kanatçığı da yalan oldu..muhtemelen yine hamilton kazanır.
  • geldik sezonun en şaşalı yarışına.

ben bu sezon iddiamı riccardo'dan kullanayım. amatör sürücülerin fazlaca olması, şu an rekabetin kızışması kaoslu bir yarış çıkartabilir bize. nasıl olduğunu anlamasak da böyle ortamlarda genelde ricciardo alıp götürüyor, ki pisti en iyi bilen sürücülerden birisi.
    tabii hamilton'un da şu anda diğer sezonlardaki gibi yüksek suretli bir gazda olduğunu görüyoruz.
    geçen sezonun kazananı vettel tekrar liderliği ele geçirebilmek adına varını yoğunu verecektir.

bakıcaz görecez; ancak f1 severlerin heyecanla beklediği gün geldi.

gunler sonra gelen not: long live smile reis
  • takvimin en heyecanla beklenen yarışı.

4 sene oldu ama bıkmadan usanmadan ben yine mclaren'dan sürpriz bekliyorum. hadi ispanya'ya güncelleme ile geldik ama istediğimiz olmadı. monaco doğamıza gayet yatkın. vandoorne sen kırmızı bayrak çıkmasına sebep olma yeter. fernando, sen biraz yukarıları zorla artık be abi.
  • 1. alistirma turunda redbull double yapmis gozukuyor. verstappen'i destekliyorum.
  • her zamanki gibi raiciğimin kazanmasını dilediğim ancak yine raiciğimin kazanamayacağı yarış. ****
  • red bull'un favori olarak geldiği yarış. red bull ve ferrari arasında sağlam bir pole çekişmesi bekliyorum. sıralama turları en az yarış kadar zevkli olacak.

nacizane karaladık be sözlük.
  • sıralama turunun bugün saat 16.00'da, yarışın ise yarın (27 mayıs) saat 16.10'da başlayacağı etaptır. ne yazık ki şifresiz kanalda yayınlanmıyor (bildiğim kadarıyla).
    başlık açılırken bu tarz bilgiler verilse keşke.

edit: imla
  • sezonun 6. yarışı. araç pist uygunluğu açısından bakıldığında redbull ve ferrari'nin öne çıktığı açık ama bu duruma rağmen redbull'un sıralamada mercedes'i geçmesi zor olacaktır. en iyi ihtimalle yakın geçer ve pilotaj farkı ile ilk iki çizgiyi zorlayabilirler. ferrari ise ilk çizgiyi kapatır.
    yarış temposunda ise ferrari ve redbull bir adım önde olur. grid dizilimini görmeden konuşmak zor olasada, çaylakların güvenlik aracı sokması neredeyse kesinken, karambol seven redbull ve ricciardo öne çıkabilir, hatta yarışı kazanabilir.
    sıralama sonrası yarış tahminleri eklenecektir.
    sıralama benim beklemediğim, ama beklenildiği gibi redbull dominasyonu ile geçti.
    kazasız belasız normal bir yarışta ricciardo çok rahat kazanır.
    start anında vettel ve hamilton temas yaşayabilir, ilk birkaç viraja çok yakın geleceklerdir.
    raikkonen monaco'yu sever ama arkasında bottas var. bu sezon ne zaman bu tabloyu görsek start sonrası bottas öne geçmiş oluyor. muhtemelen benzer bir tablo göreceğiz. bu ikilinin yarışı nasıl tamamlayacağını pit-stopları belirler. podyumu göremezler.
    verstappen gereğini yapacaktır.
    artık yarın çaylakların pedalına kuvvet diyoruz aksi takdirde sıkıcı bir yarış olur.
    tahminim
    1-ric 2-vet 3-gas
  • 3.antrenman turları için son 20 dk

izlemek isteyen arkadaşlara sağ üstteki mesaj kutusu uzaklığındayım :))