şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilgimi çeken veri: bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,85 artış gerçekleşti.

  bayır aşağı fakirleşiyoruz. ücretlere gelen zamlar ortada.

  haber

  edit: an itibariyle dolar 4.20 seviyesine fırladı.
 • fuck yeah! siktiri boktan nike ayakkabıların ölüsü 300 tl olmuş niye bunu söylüyorum çünkü en çok bu sektörde fiyat artışı var.
  makarna ve ekmeğin fiyatı artmadıkça hiçbir uyanış beklemeyin.
 • asgari ücret alan bir kişi bir telefon alabilmek için hala 4-5 ay çalışıyorsa*bana yükselen enflasyondan bahsetmeyin. bırakın bu rakam oyunlarını.
 • düşünmeden, görmeden, anlamadan, dinlemeden yaşayıp giden, alkış tutan herkese müstehak olan enflasyon oranıdır.

  aç kalırlarsa yolu, köprüyü kemirirler. boşuna mı yapıldı?
 • ne yaparsan yap, hangi kanıtı gösterirsen göster asla anlatamazsın çünkü malum şahsı anamın üstüne görsem suç anamdadır diyebilen bir zihniyete ne yapsan boş.

  not: cümlenin aslı daha farklıdır fakat ben şahsın söylediği rahatlıkla onun sözünü dile getirmek istemediğim için biraz değiştirdim.
 • tüik’in açıkladığı nisan ayına ait tüketici fiyat endeksinde, o dönemde enflasyon bir önceki yılın aynı ayına göre %10,85 oranında artış göstermişti. trading economics’in yayınladığı listede yer alan yıllık olarak veri düzenlemesi yapan ülkelerin nisan 2018 enflasyon oranlarını sıraladığımızda, türkiye’nin bu dönemde dünyada en fazla enflasyon oranına sahip ülkelerden biri olduğu görülebiliyor. ımf tarafından dünya enflasyon ortalaması nisan 2018’de %3,2 olarak hesaplanmış. yani, türkiye’deki oran dünya ortalamasının yaklaşık 3,4 katı. türkiye’nin nisan 2018 enflasyon oranını ab, g20 ve oecd ülkeleri içerisinde karşılaştırdığımızda, ab ülkelerinin enflasyon ortalamasının tam 7,8 katı, oecd ortalamasının 4,7 katı, içinde bulunduğumuz g20 ülkelerinin ise 4 katı.

  detay: http://dogrulukpayi.com/…n-bes-katinin-ustune-cikti