şükela:  tümü | bugün
1014 entry daha
  • şimdiye kadar olan bütün maçlarını kaçırmadan izlediğim turnuva. lakin hiçbirinden bir premier league seviyesinde zevk alamadım. ikinci tur sonrası biraz hareketlenmesini umuyorum.
  • google'da dünya kupası diye aratınca çıkan kullanışlı arayüz ile takibi kolay olmuş gerçekten. özetlere, canlı yayınlara direkt linkler, maç programı, sonuçlar herşey gözümüz önünde. keşke tsl ve şl için de uygulansa.
  • eski yıllara göre milli takım ve kulüp takımlarının sezon içinde oynadığı maç sayısı arttığı için futbolcular çok yorgun bir şekilde turnuvaya geliyorlar. lig,kupa,avrupa kupası ve milli takım maçlarında çok yoğun geçen sezondan sonra futbolcuların haziran ayında oynanan maçlara konsantre olması kolay değil.bence bu turnuvanın ocak ayında oynatılması futbolcuların formunu bulduğu zamana denk geleceğinden daha kaliteli maçlar izlememizi sağlayacaktır.
  • belçika ve hırvatistan altın jenerasyonlarıyla şimdiye kadar turnuvanın en iyi iki takımı olarak dikkat çekiyorlar. özellikle hırvatistan'ın derece şansı gayet mümkün gözüküyor. rusya ve meksika da şimdiye kadar iyi bir performans sergilediler ama yarı final ve ötesi bence bu kadrolarla kolay değil. favorilerden arjantin şimdilik hayal kırıklığı, fransa hiç fena değil, brezilya her daim tehlikeli, ispanya biraz düşüşte gibi, ingiltere tam bir muamma, almanya'yı bekleyip göreceğiz, portekiz ise muazzam potansiyelli ama biraz dağınık...
  • turnuvayı beğenmeyen hatta 2002-2006-2010 dünya kupasıyla kıyaslayanlara şunu söylüyorum.: acilen iddia oynamayı bırakıp maçlardan zevk almaya bakın.

adam gidiyor almanya, arjantin yeniliyor diye rakip takıma sövüyor. bundan 10-20 sene önce çoğumuz içten içe sevinmiyor muyduk güçsüz takımlar başabaş oynayınca ya da sürprizler yapınca?

2002de senegal, japonya, güney kore gruplardan çıktı çeyrek, yarı final yaptı. hala en güzel turnuvalardan biri değil midir? şimdi ne değişti?
    ben söyleyim: kuponlarınızı yatırıyorlar. futbol bu değil. al cipsini, biranı/kolanı arkana yaslanıp izle. kuponlarını da liglere sakla;)
  • gayet zevkli geçen turnuva. mesela bugün belçika-tunus maçı çok iyiydi. meksika-güney kore maçı da sıkmadan keyifle izletti. akşam isveç-almanya maçında da almanya'nın kesin kazanması gerekiyor o yüzden iki takımın da açık oynayacağını düşünüyorum.
  • kupaların gizli favorisi artık açıktan favori olmuştur sanırım. bi ciddiye alın bu durumu. yoksa favorilerin sonu iyi değil.
  • fransa arjantin, brezilya almanya gibi erken finaller olursa sanırım finalde beklenmedik takımlar olacak. nijerya senegal neden olmasın?

peruyu tutuyordum durum ortada, şimdi hangi takımı tutup ocağına incir ağacı diksem deyu düşünüyorum.
  • trt spikerlerinin maçları sabote ettiği ve kafasına göre anlattığı turnuvadır. çok turnuva izlemedim ama genel olarak uluslararası maçları anlatmaktan çok yorumluyorlar. yıl olmuş 2018 japonya-senegal maçında en az 10 kere 2002 dünya kupası dediler. ne alaka lan şimdi? "war" devreye girmiyor, hakem faul olmadığına karar vermiş ve oyun devam ediyor ama bizim spiker arkadan müdahale vardı faulu tekrar izledik diye yorumluyor. sana ne orospu çocuğu maçı anlat. uruguay maçıydı. bi aguero diyor bi aguera diyor girdim baktım kadrolara aguera diye bir oyuncu yok. ve birkaç tane bala göte bilgi edinmişler maç boyu 5 kere tekrar ediyorlar. bak böyle bir anlatım ben alman ve ingiliz spikerlerde görmedim. torpilli ve cahil yandaşları toplamışlar. bıktım lan kaç gündür mal mal yorumlar, açıklamalar. şu grup maçlarından sonra ingiliz spikerlerle izleyeceğim maçları.

aynı boku euro 2016 içinde yaptılar. en net hatırladığım ronaldo nefis bir gol atmıştı. spiker üzülmüştü. ulan bağırsana gooooooooooool diye. ama bağırmaz. niye? çünkü bizim primci orospu çocuklarını eleyen golü attı da ondan. sana ne lan eleniyorsa eleniyorlar düzgünce işini yap. keyifle maç izlettirmiyorlar.
  • f grubunda işlerin saçma sapan bir hale geldiği turnuva.

son maçlarında almanya güney kore'yi 1-0, isveç de meksika'yi 1-0 yenerse puan tablosu su şekilde oluşacak:

meksika 6
    almanya 6
    isveç 6
    g. kore 0

attiklari ve yedikleri goller de eşit...

kim çıkacak o halde bu gruptan lan?

edit: `bazilica der ki kırmızı ve sarı kart sayılarına bakilirmis. yok artik onlar da esitse ebesinin ami ali sami diyerek kura çekilirmiş.`

edit2: ulan hatta bu maçların skorlari tam tersi şekilde biterse yani g.kore almanya'yi 1-0, meksika da isveç'i 1-0 yenerse bu sefer de meksika 9 puanla lider olup cikarken altta kalan 3 takim ayni ustteki konuma düşecekler...
9 entry daha