şükela:  tümü | bugün
 • turnuvanin en guzel ve en zorlu grubu.
 • resmen iti ite kırdıracaklar. bu grupta her şey olabilir. arjantin pek formda gözükmüyor. hırvatistanın birincilik şansı olduğu gibi bir bakmışsın gruptan izlanda çıkmış. çok kıran kırana maçlar geçecek gibi.
 • tabii ki de sonuna kadar nijerya'yı destekleyeceğim bir gruptur.

  gruptan çıkar mı çıkamaz mı bilemem ama izlanda'nın anasını belleyeceğine eminim.

  çünkü nijerya gibi afrika takımlarının belli bi düzeni pek yoktur. yapacakları şeyler çok ani cereyan eder. öyle taç atışından taktik yaparım, kornerde bi bug bulurum falan... izlanda'nın avrupa futbolu da öğrendiği futbol bug'ları nijerya'ya sökmeyecektir...

  büyük konuştum ama olsun. bekleyip göreceğiz. *
 • nedense d harfine her zaman bir zaafım olmuştur. bu grubu takip edeceğim.
 • zihnimi alıp 2002 dünya kupasındaki arjantin-nijerya grup maçına götürmüştür. bir takımın 10 numarası ariel ortega, diğer takımın 10 numarası jay-jay okocha. ne güzeldi be. kısa bir özeti için tık
 • 2018 rusya dünya kupasının ölüm grubu olarak nitelendirilebilecek yegane grubu.

  2014'teki gibi avantadan bir grup çekmeyen arjantin'in işi bu sefer hayli zor. gruptan hırvatistan'ın birinci izlanda'nın ikinci olarak çıkması benim için sürpriz olmaz. arjantin adına kurayı çeken maradona forma giyebilecek durumda olsaydı durum farklı olurdu ama mevcut görünümleriyle birkaç ay içerisinde sürpriz bir şekilde radikal bir değişim yaşanmazsa zor görüyorum.
 • boyle ölüm grubu mu olur lan?
  arjantin tamam bi de italya ispanya ingiltere falan olmasi lazim
 • grup hakkında tahminlerim;

  arjantin 1-0 izlanda
  hırvatistan 2-0 nijerya
  **
  arjantin 1-1 hırvatistan
  nijerya 0-1 izlanda
  **
  nijerya 1-2 arjantin
  izlanda 1-1 hırvatistan

  1) arjantin
  2)hırvatistan
  3)izlanda
  4)nijerya

  kupanın en sikko grubu bu amk.
 • ilk maclar sonunda puan durumu:

  1. hırvatistan 3 +2
  2. arjantin 1 0
  3. izlanda 1 0
  4. nijerya 0 -2
 • ikinci maçlar sonunda hırvatistan'ın gruptan çıkmayı garantilediği, nijerya'nın gruptan çıkabilmesi için mutlaka arjantin'i yenmesi gerektiği, yenilirse arjantin'in gerisine, hatta izlanda da hırvatistan'ı yenerse izlanda'nın da gerisine düşebileceği, arjantin'le berabere kalırsa, izlanda'nın hırvatistan'ı yenmesi halinde izlanda ile puanının eşitlenebileceği ve averaj farkıyla elenebileceği, izlanda'nın hırvatistan'ı yense bile nijerya'nın berabere kalması ve averajının daha düşük olması veya yenilmesi ve arjantin'in daha düşük averajı olması halinde gruptan çıkabileceği, arjantin'in nijerya'yı yense bile gruptan çıkabilmesi için izlanda'nın yenilmesi, berabere kalması veya yense bile averajının daha düşük olması gerektiği grup. averajdan bahsetmişken şunu da belirtmek gerekir ki, izlanda ile arjantin'in puanları da, averajları da eşit olursa attıkları toplam gol sayılarına bakılacak, onda da eşitlik olursa ikili averajlarına bakılacak, ancak arjantin ile izlanda birbirleriyle berabere kaldıkları için yedikleri sarı kart, kırmızı kart sayılarına bakılacak. onda da eşitlik olursa gruptan çıkacak olan kura ile belirlenecek.

  bu başlıkta önceden de tahmin edildiği gibi bu haliyle hakikaten 2018 dünya kupası'nın ölüm grubu olmuştur. tablo şöyle:

  sıra takım adı o g b m a y p av.

  1. hırvatistan 2 2 0 0 5 0 6 +5
  2. nijerya 2 1 0 1 2 2 3 0
  3. izlanda 2 0 1 1 1 3 1 -2
  4. arjantin 2 0 1 1 1 4 1 -3