şükela:  tümü | bugün
  • rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda en fazla gol atacak futbolcu.

benim tahminim uruguay milli takımından luis suarez'in ipi göğüsleyeceği yönünde.
  • tahminim; grup aşamalarına göre konuşmak gerekirse cristiano ronaldo yada harry kane olacaktır. dünya kupası tarihinde bir maçta en fazla gol atma rekorunu da bu iki oyuncudan biri kırabilir.
  • almanyadan bir oyuncu olacaktır.

benim tahminim ise; müller, werner, reus üçlüsünden biri olur.
  • suarez olacaktır. arabistan'a en az 3 atar.
  • yine müller olacaktır.
  • (bkz: luis suarez)
  • 7 gol 5 asist ile (bkz: lionel messi) olacaktır.
    edit: olamadı beyinsiz...
  • (bkz: edinson cavani)

luis suarez rakip defans ile o kadar boğuşuyor ki bu herif hep yararlanıyor bu işten. grup'da rahatça goller bulabileceği bir grup. grup bitiminde bile garantileyebilir krallığı *
  • (bkz: romelu lukaku)
  • yarı finali görebilecek takımlardan çıkması daha muhtemel olan futbolcudur. genel tahminlere göre, brezilya, fransa, arjantin, almanya, ispanya, uruguay, belçika öne çıkan takımlar.

gol krallığı yarışında zayıf rakiplerin olduğu gruplarda bulunmak önemli bir avantaj. yukarıda saydığım favori takımlarının gruplarının durumuna göre ;

brezilya, nispeten dişli takımların yer aldığı (sırbistan kosta rika,isviçre) grup maçları oynayacak. eski ofansif oyun tarzları da yok. finale kadar çıkmaları ve bu maçlarda neymar'ın ekstra oyunu sozkonusu olursa neymar gol krallığına ulaşacaktır.

fransa, kaliteli kadrosuyla oyunu iki yönlü oynamaya çalışan bir görüntü sergiliyor, ancak gol yollarında sorun yaşıyorlar. son yaptıkları hazırlık maçında (abd) ne kadar zorlandiklarina şahit olduk. gruplarında bulunan takımlar şampiyonunun en zayıf takımları değiller. bu sebeplerle gol kralının fransa'dan çıkmasını beklemiyorum.

arjantin, şampiyonanın en zorlu grubunda yer alıyor. buna rağmen messi mucize yaratabilir mi, göreceğiz. oyun tarzlarını da düşündüğümde arjantin'in gol kralı çıkartması pek mümkün olmayacaktır.

almanya son maçlarında hiç olumlu ışık vermedi. hatta bu yüzden normalde direkt kupanın favorisi ilan edilirlerken bu durum değişti. golculerinin form durumu çok iyi değil. gruplarında da kolay lokma olmayan meksika, isveç gibi takımlar var. almanya'nın da gol kralini çıkarması olası değil.

pas futbolunun temsilcisi ispanya, gol yollarında bazen kisirlasan görüntü veriyor. chelsea sonrası bir türlü istikrar sağlayamamış golcüleri costa, bu durumu ne kadar olumluya çevirir? çok zor görünüyor. gruplarında da iran dışında kolay galibiyet elde edebilecekleri takım yok. ispanya'yi eliyoruz bu yüzden.

uruguay en şanslı adaylardan. çoğunlukla istikrarlıni koruyan cavani ve suarez gibi çok önemli gol ayakları var. grup aşamasında da bugün gördüğümüz gibi defansı evlere şenlik arabistan bulunuyor. mısır'in da en çok eleştirilen yani defansı. rusya, her ne kadar arabistan'ı farklı yense de akıcı bir takım oyunu oynayamadigini gösterdi. genç yetenekleri golovin'in gününde olmasının ekmeğini yediler. bu sebeplerle çeyrek yada yarı finali görecek bir uruguay, cavani yada suarez'in adını gol krallığına yazdırabilir.

belçika, çoğu zaman gole rahat ulaşan bir ekip. üstüne grup aşamasında tunus ve panama'yla karşılaşacaklar. daha da üst turları görmeleri de mümkün. bu sebeple gol kralını çıkarabileceklerdir. ben de oyumu lukaku'dan yana kullanıyorum.

edit : ronaldo ben de varım demiştir.