şükela:  tümü | bugün
  • 2016 yılında yaptığım tahminlere göre çıkması muhtemel kriz.
  • buralar degerlenir vaziyet alayim, 2017 de simdiden sictik, merak ettigim 2018'e kadar turizim adina bir sey kalacak mi acaba?
  • 2015'teki suruç bombalamasıyla başlayan, ankara sıhhiye bombalamasıyla perçinlenen krizdir. gün itibarıyla 2020'nin ilk aylarına kadar rezervasyon yapmıştır. büyük ihtimalle rezervasyonu uzatacak.
  • bir çok otelin halihazırda kendisini beklemeye aldığı kapıları pencereleri kapattığı çalışanları süresiz izine çıkardığı süreçtir ki bu süreç 2016 sonbaharında başlamıştır .
  • film gibi, ilk ikisi tutunca üçüncüsü çeviriliyor.

akp production presents.

"ben naziler demedim, nazillililer dedim"
  • reklam kampanyaları için harcanacak milyarlarca lira ile reklamcıları,verilecek teşvikler sayesinde de turizm acentelerini zengin edecek kriz olacaktır. ha kim zararlı çıkacak derseniz; ilk olarak küçük,orta boyuttaki otel sahipleri,turizm çalışanları ve halk olarak cevaplayabilirim.
  • görüntü o yönde, yani 2018 de turizm açısından iyi geçmeyecek.

bu şirketler, oteller vs 1 sene dayanır, 2 sene dayanır, ama nereye kadar ? en sonunda sektör kalıcı biçimde küçülecek. o noktada da kriz bitmiş olacak, ama türkiye'nin de turizm sektörü (fiilen) bitmiş olacak.

geriye kalan, belki sadece bazı zengin araplar (ki onların da artık eskisi kadar geleceklerini sanmıyorum) ve parası yurtdışına yetmeyen yerli turistten ibaret bitik bir sektör olacak.
  • "iran'dan gelecek 3 milyon mülteci" ile çözülecek olan kriz.
    yerleştirelim boş otellere suriyeli multecilerden farkları olsun bi zahmet!

"uzaktan geldiniz yorgunsunuzdur".

bkz.: törkiş hospitaliti.
  • '2018'de ortada turizm kalsın da ben krize razıyım' dedirten başlık.

daha 3-5 yıl önce, turizmde kafaya oynuyor, dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 şehrine istanbul ve antalyayı sokuyorduk.

vallahi çok üzülüyorum sözlük!