şükela:  tümü | bugün
 • şaka gibi bir olay. bir de 120 tl'yi geçmeyecek diye açıklama yapmışlardı önceden.
 • gayet uygun bir rakamdır, mali musavir olmak 1000 lirayı buluyor 8 dersten sınava girmek birde bu sadece 2. asamasi, toplamda ruhsatıydı sınaviydi derken 7-8 bin civari bir ucret oduyorsun.
 • gelmiş gayet uygundur bilmem ne bilmem ne şöyle diyen tip. yani birilerini öldürüyorlarsa kolun bacağın kesilmesi iyidir ya iyi yine.
 • zaten mecbur verecekler diye düşünüyorlar bence direk 1000 lira yapın nasıl olsa doktor olacaklar koymaz hatta üniversite ye giriş sınavına 2 milyon adam giriyo onu da 500 lira yapın bence iyi para
  biz böyle sessiz kaldıkça mı artıyorlar acaba fiyatı şu kadar yapsak ne tepki verirler diye mi düşünüyolar
 • amerikan uzmanlık sınavı olan usmle'nin her bir step'i(3 stepten oluşur) 900 dolar civarında olduğundan üzmemesi gereken durum.
  adamlar uzman olabilmek için 3000 dolar civarı para ödüyor ve sonuçlandıktan sonra her bir tercih için 5-10 dolar da cabası. "orada hekimler dünyanın parasını kazanıyor ühüüüü" demeyin çünkü konu bu değil şuan.
  tanım2: türkiye'deki iğrenç beleşçi mantığın feryadı.

  not: gülü seven dikenine katlanır. gülleri güzelleştirelim, dikenler kalsın.

  edit: hekimim. meslektaşlarıma bok atmıyorum. sadece her şeyin bir bedeli olduğunu ve türkiye'deki beleşçi mantığın nasıl boktan bir şey olduğunu söylüyorum. bazı şeyler bedava olur ise alacağınız kalite düşer. bunu en iyi türkiyede üniversite olmamasıyla görüyoruz. saygılar..
 • "mali müşavirler de 50 tl versin" demek yerine, "hekimler de 1000 tl versin" diyen salakların savunduğu olay.

  türklerin bu herkesi aşağı çekme huyu ne zaman son bulacak çok merak ediyorum. buradakilere tepki gösterme, mali müşavir olmak neden 7-8k tl'i buluyor bunu sorgula önce. tam bir sistem adamı ya.

  (bkz: seçmece salak)

  https://goo.gl/y5luis
 • konumuz tus

  adamların verdiği örnekler mali müşavirlik sınavı blabla usmle 3 sitep biliyorsunuz.

  hani meşhur bir fıkra var; cehennemde her topluma bi kazan ayırmışlar, her kazanın başına da kazandan çıkan olunca kafasına vurup geri atsın diye zebani.

  her kazanın başında zebani varmış da türklerin kazanında yokmuş, neden diye sormuşlar; türkler zaten çıkmaya çalışanı kendileri geri çekiyorlar demişler.

  sizinki o hesap. belki birilerimiz düzlüğe çıksa diğerlerine de yardım edecek onları da düzlüğe çıkaracak ama yok sizin gibiler yüzünden topluca dibi boyluyoruz.

  ondan sonra neden artık kimse için savaşmıyorsun diyorlar, çünkü benim için geldiklerinde kimse savaşmadı diyorum.
 • uzmanlığı kazanıp milleti 15 dakikalık muayene ücreti 500den başlayıp düdükleyecek adamlar gelmiş 350 tl den şikayet ediyor. vay efendim niye kötü örnekten başlıyormuşuz da ayağını çekiyormuşuz.

  al sana iyi örnek sen buradan başla;
  neden 350 tl ye sınav ücreti çok diyen insanlar 3-5 sene sonra insan sağlığını ilgilendiren bir meslekte 500 tl 1000 tl 1500 tl gibi muayene ücretlerini isteyen yamyamlara dönüşüyor.
  sen onu aşağı çektir biz de sınav ücretine laf ederiz.
 • evet 3 dklık muayene ücreti 500 tl diyen adam da gelmiş.

  demek ki bu işler böyle sitep sitep. doktorları böyle bezdiriyorsunuz adam bi yere gelene kadar işkencenin büyüğünü çekiyor sonra 3 dk oluyor tabi ki 500 tl.

  artık ben de o tayfadan olacağım hadi size hayırlı olsun. size müstehak lan başka türlü senin 3 dk suratını kim çekebilir ki tabi ki 500 tl olacak. *