şükela:  tümü | bugün
  • gayet uygun bir rakamdır, mali musavir olmak 1000 lirayı buluyor 8 dersten sınava girmek birde bu sadece 2. asamasi, toplamda ruhsatıydı sınaviydi derken 7-8 bin civari bir ucret oduyorsun.
  • gelmiş gayet uygundur bilmem ne bilmem ne şöyle diyen tip. yani birilerini öldürüyorlarsa kolun bacağın kesilmesi iyidir ya iyi yine.
  • zaten mecbur verecekler diye düşünüyorlar bence direk 1000 lira yapın nasıl olsa doktor olacaklar koymaz hatta üniversite ye giriş sınavına 2 milyon adam giriyo onu da 500 lira yapın bence iyi para
    biz böyle sessiz kaldıkça mı artıyorlar acaba fiyatı şu kadar yapsak ne tepki verirler diye mi düşünüyolar
  • amerikan uzmanlık sınavı olan usmle'nin her bir step'i(3 stepten oluşur) 900 dolar civarında olduğundan üzmemesi gereken durum.
    adamlar uzman olabilmek için 3000 dolar civarı para ödüyor ve sonuçlandıktan sonra her bir tercih için 5-10 dolar da cabası. "orada hekimler dünyanın parasını kazanıyor ühüüüü" demeyin çünkü konu bu değil şuan.
    tanım2: türkiye'deki iğrenç beleşçi mantığın feryadı.

not: gülü seven dikenine katlanır. gülleri güzelleştirelim, dikenler kalsın.

edit: hekimim. meslektaşlarıma bok atmıyorum. sadece her şeyin bir bedeli olduğunu ve türkiye'deki beleşçi mantığın nasıl boktan bir şey olduğunu söylüyorum. bazı şeyler bedava olur ise alacağınız kalite düşer. bunu en iyi türkiyede üniversite olmamasıyla görüyoruz. saygılar..
  • "mali müşavirler de 50 tl versin" demek yerine, "hekimler de 1000 tl versin" diyen salakların savunduğu olay.

türklerin bu herkesi aşağı çekme huyu ne zaman son bulacak çok merak ediyorum. buradakilere tepki gösterme, mali müşavir olmak neden 7-8k tl'i buluyor bunu sorgula önce. tam bir sistem adamı ya.

(bkz: seçmece salak)

https://goo.gl/y5luis
  • uzmanlığı kazanıp milleti 15 dakikalık muayene ücreti 500den başlayıp düdükleyecek adamlar gelmiş 350 tl den şikayet ediyor. vay efendim niye kötü örnekten başlıyormuşuz da ayağını çekiyormuşuz.

al sana iyi örnek sen buradan başla;
    neden 350 tl ye sınav ücreti çok diyen insanlar 3-5 sene sonra insan sağlığını ilgilendiren bir meslekte 500 tl 1000 tl 1500 tl gibi muayene ücretlerini isteyen yamyamlara dönüşüyor.
    sen onu aşağı çektir biz de sınav ücretine laf ederiz.
  • az bile.

bugün lisansüstü eğitimine yurt dışında devam etmek isteyen bir kimsenin girmek zorunda olduğu ielts ve toefl gibi dil sınavları ile gre yahut gmat gibi analitik düşünme ve kantitatif muhakemeyi sınayan testlerin her birinin ücreti ateş pahası. bu sınavlarda herhangi bir oturumda başarısız olunduğu takdirde aynı ücretin ikinci defa verilmesi gerektiği gerçeğine hiç değinmiyorum.

diğer taraftan, tus'un amerika birleşik devletleri'ndeki karşılığı olarak kabul edebileceğimiz usmle'nin her bir aşaması için ödenmesi gereken meblağ 350 tl'nin çok üzerindedir.

türkiye cumhuriyeti'nde tıp doktorluğu ünvanının beraberinde getirdiği ve pek az doktorun alnının akıyla hak ettiğini düşündüğüm tüm o maddi ve manevi imkanları da göz önünde bulundurduğumuzda, 350 tl gibi benzerlerine kıyasla komik sayılabilecek bir paranın burada tartışmaya açılıyor olması bile beni ziyadesiyle rahatsız etmiştir.
  • bu kadar rezillik olmaz artik , sadece üç ilde yapiliyor olmasi yetmiyormus gibi sinav ücretlerine her yıl bir zam ekleniyor . yaptıkları sinav da dogru duzgun yapilsa bir sey denilmeyecek sinavin aciklanmasi soru iptali tercih yapilmasi derken 6-7 ayi buluyor bir doktorun goreve baslamasi .konu doktorun ne kadar maas aldigi veya muayene ucreti degil asil konu toplumun bir bireyinden devletin haksiz kazanç elde etmesi tepkimizi buna gostermeliyiz maas konusunu baska bir baslikta tartisabilirsiniz sayin suserler
  • ne kadar çok doktor düşmanı var arkadaş, gelmeyin hastaneye madem kendi kendinize tedavi olun gidin googledan araştırın