şükela:  tümü | bugün
 • bugün saat 11.00 de bir basın toplantısı ile duyurulacak. ayrıntılar zaten daha önce açıklanmıştı ama bugün resmileşecek. benim asıl merak ettiğim adını ne koyacaklar. hazır sistem de eskiye dönüş yapmısken adı yine öss ya da öys olsun. öys daha uygun aslında. ögrenci yerleştirme sınavı. cem yılmaz'ın dediği gibi. her durumda yerleştiriyorlar...

  (bkz: adını öys koydum)
  (bkz: üniversiteli olmanın yolu)

  edit: sınavın adı yks olmuş...
 • içinde ö geçecek sistem. öğrenci olmasaydı ne güzel sistem olurdu.
 • daha önce devrim yaptık(!) diyerek değiştirdikleri sınav sistemini tekrar devrim yaptık diyerek eski haline getireceklerdir. adının ne olduğunun bir önemi yok. olan öğrencilere oluyor.
 • merakla beklenen yeni sistem, bakalım verimsiz diye kaldırdıkları eski sistemi geri mi getirecekler yoksa köklü bir değişikliğe mi gidecekler? şimdilik bilinen sınavın nisan-haziran olarak ayrılmayıp tıpkı kpss gibi sabah ve öğlen oturumu olarak 2’ye ayrılacak olması ve 18 puan türünün kaldırılarak 4 puan türüne indirilmesi. soru sayıları, süre, sınavın ne zaman yapılacağı vs gibi detaylar bugün açıklanacak anladığım kadarıyla.

  her değişiklik öğrenciler için bir açıdan avantajken bazı açılardan ise dezavantajlı olabiliyor. bakalım yaşayıp göreceğiz.