şükela:  tümü | bugün
  • isyanım var ulan.

bu nasıl bir mevsim amk? mayıs ortası oldu hala yorganları kaldıramadık. az önce camı açtım, bildiğin soğuk esiyor.

ben geçen sene nisan sonunda şorta terfi etmiştim. bu sene bir kez giydim, götüm donunca bir daha giyemedim.

bu işe derhal bir çare bulunmalı.
  • 2 haftalık tatil için o sıcağa nasıl katlanıyosunuz ne güzel soğuk soğuk takılın işte
  • isyanım var
    yanlış yerde açılmış isyan başlığı. şikeyetin yönlendirilmesi gereken merci tanrı katı ancak orada da buralardan şikeyet kabul edilmediğini tahmin ediyorum. belki diyanet işlerine müracaat edilirse daha uygun bir talepte bulunulmuş olabilir.
  • memnun edendir. yarın güneşe ateş edecek hale geldiğiniz sıcaklar bastırınca ararsınız bu günleri.
  • her yer beton, her yer asfalt. diyeceksiniz ki ne alaka? alakasını düşün çöz. gecen sene haziran 10 ve güneş bizi daha yeni yeni denize sokmuştu. mevsimler değişiyor farkında değil kimse. mevsimler senin tarihine değil, şartları oluşturduğu zamana bakar
  • sıcaktan kavrulmaktansa, soğuktan donmayı tercih ederim dediğim ve beni mutlu eden durumdur. sıcak iğrenç bir şey. yaz mevsimini bir türlü sevemedim. ne yaparsan yap, vücudunu soğutamıyorsun. şekilden şekle giriyorsun, buzdolabına dadanıyorsun klimaya ağzını dayıyorsun falan. kış öyle mi halbuki ? üşüdüysen iki kazak giy üstüne tamam bitti.
    kışın kar kıyamet fırtına koparken penceremi açıp yatıyorum. diğer türlü fazla sıcaktan uyuyamıyorum. evimde mutlaka bir pencere daima açık olur. kaloriferleri falan hiç yakmam neredeyse. vücudumun ısısı bana yetiyor. sıcaktan kaçıyorum sürekli. evime gelen insanlar soğuktan tir tir titrediği zaman mecburen açıyorum ısıtıcıları. kilom falan da yok öyle. fit bi insanım.

yaz hiç gelmesin. yaz mevsimi tedavülden kaldırılsın.
  • ızmir'in de icinde bulunduğu durumdur.

arabayı yıkatıyoruz, akşamına yağmur yağıyor. denize gidiyoruz öğlen sağanak yağmur başlıyor. tamam biraz serin hava iyidir de, tatil yapamadık lan.
  • artık yaz mevsimi son dönemde kısalıyor. sadece iki ay yaz. onun dışında kalan zamanlar da sonbahar ile kış arasında bir şey. haziran neredeyse tümü her gün yağışlı geçti. güneşli gün sayısı çok azdır. geçen kış haberlerde çıkan, bir kaç yıl içinde mini buzul çağı yaşayacağız iddiası doğru gibi geliyor bana.