şükela:  tümü | bugün
  • insan gerçekten hayret ediyor , bence az para lan.
  • bi 50 milyon euro değildir. çıtayı yukarlara çıkarttım.
  • rıza zarrab'ın zafer çağlayan'a verdiğini itiraf ettiği rüşvetin yaklaşık dörtte biridir. ikramiyeyi dört kere kazansak bile adamların aldığı rüşvet miktarına ulaşamıyoruz.
  • geçen yılki ikramiyeye göre 1 milyon lira fazla , 1 milyon dolar azdır.
  • yine hükümet tarafından belirlenecek kişilere(eşe,dosta) gidecek ikramiye. vatandaşın hayallerini bile çalıyorsunuz. allah belanızı versin lan.
  • yenimahalle’de bir bayiide satılacak bilete isabet edecektir.

ayrıca %99’u müslüman olan ülkede, %99 müslüman olan birine isabet edecektir.

not: haramdır.
  • bu kadar büyük parayı, rastgele birine vereceklerini düşünecek kadar naif değilsinizdir umarım.

ama "ben o parayı bileti alıp, daldığım hayaller için veriyorum" diyorsanız onu anlar ve saygı duyarım.
    ülkede artık tatlı hayaller kurulabilecek hemen hemen hiç bir şey kalmadı.
  • asla sahibini bilemeyeceğimiz ikramiye.

(bkz: dolandırılmak)
  • milli piyangonun ve cekilislerine olan ilginin azalmasına katkıda bulunacak durumdur. yada ilgi azalmasından dolayı artık öyle ikramiyede büyük artışlar olmuyor bilemiyorum. ama bugün bilet satan bir ablayı dinledim. durumdan oldukça şikayetçiydi. "önceki senelerde daha satışa çıkmadan sipariş alırdık, bana şu kadar ayır falan diyenler olurdu. şimdi seri bile alan çok nadir, tek tük satabiliyoruz" şeklinde bir serzenişte bulundu.
  • eskiden çıkma ihtimali trilyarda birken, alıp iki hafta hayal kurduğum yılın en sevdiğim zamanının piyango bileti. bu anda son iki senedir almıyorum, artık çıkma ihtimali trilyarda bir bile değil. ona vereceğim para ile mutfak terazisi aldım, un tartıp ekmek yapıyorum,bayağı bir işe yaradı.