şükela:  tümü | bugün
  • imkanım olsa ben de hırka, yelek biraz kıl tüy götürürdüm de onlara tapsınlar dediğim halktır. put mu kaldı allasen?
  • bir sürü para vererek, put taşlamak ve putun etrafında dönmek için dünyanın öteki köşesine toplu halde gidenleri de vardır.
  • 2018 yılında hala daha taş parçalarının etrafında dönen ve buna ibadet diyen bir kitle varken pekte garipsemediğim durum. bir de taşlıyorlar en çok ona şaşırıyorum.
  • cahil bir kitledir. kötü huyludur ve bir an önce alınması gerekir. aynı kabile, yılın belirli dönemlerinde küp şeklindeki devasa bir putun etrafında yanlış hatırlamıyorsam 7 veya 8 tur atmaktadır. bilim ve uzay çağında bazı insanların böyle şeylere inanması gerçekten çok üzücüdür ama elden bir şey gelmemektedir. entryimi bir şiirle sonlandırmak istiyorum izninizle

armen oğlan kaldır siki savur da savur
    eti kendisinin yağında kavur
    amcık için yalvaran olsun gavur

sarıl yegane sikine aşk ile
    vuslat otuzbir çekmektir meşk ile
  • hadi put neyse bizde sakallıya tapan, onlara para veren, götünden ayrılmayan insanlar var.
  • adamın götüne put nasıl sokulur cevaplarla görülen başlık
  • (bkz: ay tanrısı)
    (bkz: sin)
    (bkz: yasin)
  • ben evde helvadan put yapıyorum arada, acıktığımda götürüyorum. benim tanrım en azından karnımı doyuruyor, sizinki ne sike derman oluyor?
  • sakallı şeyhlerin ayaklarını öpen üstüne bir de çocuğuna öptüren, ailesinin yemeğinden kısıp bu sakallılara tepsi taşıyan amiplerin yanında normal kalan kitle.
  • her yılın kasım ayında özel bir günde anma şenlikleri yapan çok ilerici bir kesim de bu kategoriye girer.