şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haber linki
  federasyon tarafından akhisarın yok sayıldığı maç. akhisarspor taraftarı da protesto amacıyla maça gitmemeye karar vermiş. olaylar şöyle gerçekleşiyor;

  1- kupa finali 9 mayıs çarşamba günü olarak açıklanıyor. akhisar finale ilk çıkan takım olduğu için birçok taraftar uçak bileti ve otel rezervasyonunu yapıyor.

  2- kupa finali anlamsızca 10 mayıs perşembeye erteleniyor. uçak biletleri fenerin de finale kalmasıyla 200 tllerden 600-700 tl civarına çıkıyor.

  3- uçak bileti yanan taraftar otobüs ayarlıyor bu seferde. 1400 km yol gidecekler.

  4-ancak federasyon diyor ki akhisarlı sana 7.422 bilet fenere 15.108.

  5-sen sadece akhisardan gişeden bilet alabilirsin fenerbahçe passo.com.trden. yani diyarbakırda, vanda ,erzurumda, istanbulda oturan bir akhisarlı maça gidebilmek için akhisara gelip kartına bilet yükletmeli.=))

  6-eğer akhisar passoligin dışında bir kartın da varsa (federasyon kartı dahil) maça giremezsin. 4 mayıstan sonra kart çıkarırsan giremezsin.

  kısacası ne akhisarlı gelsin ne de maçın oynanacağı diyarbakır ve çevresinden halk maç izlesin isteniyor.

  peki o zaman maç niye eskişehirden diyarbakıra alındı?

  edit: fenerbahçe taraftarı da 4 mayıstan sonra kart çıkarıyorsa maça giremiyormuş.
  edit 2: oranın halkı da futbolla buluşsun tekrar hem de ne kadar güvenliyiz tüm dünya görsün diyerek diyarbakıra alınan maç güvenlik önlemleri nedeniyle akhisar hariç diğer takımlara kapatılmış.
 • daha kıçı kırık türkiye kupası'nı organize edemeyen tff neye dayanarak her avrupa şampiyonasına ve dünya kupasına ev sahipliği başvurusu yapıyor anlamak mümkün değil.
 • türkiye'de hala futbol tartışılıyor ya ben ona yanıyorum. arkadaşım adamlar spor falan yapmıyor. siyasetin arka bahçesi olmuş fetöcüsü, tarikatçısı şucusu bucusu at koşturuyor. ülkede baskın seçim açıklanıyor ne tesadüf ertesi gün derbide görülmemiş olaylar olaylar. bırakın allahaşkına futbol seviyorsanız avrupa'yı falan takip edin bu kalaslara para kazandırmayın.
 • yaa kardeşim ne diye uğraştırıyorsunuz insanları, kupayı direk kadıköy'e kargolayın olsun bitsin, hatta kargo parasını da gönderen ödemeli yapın aziz bey boşuna masraf yapmasın, gitsinler ülker gofret sponsorluğunda kendi stadyumlarında kargo gelince kutlasınlar, bu sene tarihe kara leke olarak kazındı.
 • bu yazılanlar gerçekse allah belanızı versin. okurken ağzım açık kaldı.

  kararınızın arkasında durun, çıkmayın maça akigolar.
  emin olun finali kazanmaktan daha başarılı bir hareket olur.
 • bu gidişle fenerbahçe yarı final ve final oynamadan kupa kazanan ilk takım olarak tarihe geçecek. ben maç tatil edildikten sonra demiştim, verin kupayı fenere işler huzur içinde çözülsün. bu memleket artık böyle bir yer oldu çünkü. akhisar da boşa git gel masraf falan yapmasın, yazıktır.
 • cay ocagi emanet edilmeyecek adama turk futbolu emanet edilmisken cok mu amk.
 • kupayı da maç oynamadan kazanmış fenerbahçe..olur her şey olur bu memlekette..
 • organizasyonel anlamda tarihin en kötü dönemini yaşayan tff'nin şaşırtmayan rezaletlerinden bir yenisi.

  yukarıda da yazıldığı gibi, çay ocağı emanet edilmeyecek çapta insanlara koca organizasyonu verirseniz olacağı budur!

  kupayı da ptt kargo ile yollasınlar fener'e, uğraşmasınlar. gerçi o zaman da kupayı, fener'i evde bulamadık diye federasyona geri gönderebilirler; yok o da olmaz! *
 • şu olayda bile tinerciler mağdur olmuş ahahah.