şükela:  tümü | bugün
 • tam bir saçmalıktır. bu devir pek de evlenme devri değil artık. tabii ki de zaman ne gösterir bilemeyiz ama özellikle kadınların sınır tanımayan isteklerini karşılamak çoğu kişi için imkansız şu an.

  zaten aileye kalsa 2 hafta içinde birisiyle tanıştırıp 4.hafta da nikahı bastırdılar... hiç bu çocuğun kendi hayatıymış düşünceleriymiş umurlarında bile olmaz. tabii ki de eskiden durum farklıydı. çünkü teknoloji ve özellikle internet diye bir şey yoktu. dolasıyla ilişkilerdeki bağlılık hayli kuvvetliydi...

  bu internet devriyle birlikte evlilik işlerinin geleceği yok. evlenilse bile boşanma oranları her şeyi gösteriyor zaten.

  yine de hepimize bol şans diyorum o kişiyi yani hayal ettiğimiz kişi bulursak eğer zaten bunu hissederiz ve en azından gönülden isteyerek evlenmiş oluruz...
 • kızı bulup 'çok çirkin değil bir tanış' bile diyen ailelerin yaptığıdır
 • yaşam biçimlerinin artık geçerliliğini yitirmiş olmasından bihaber üst kuşakların önerilerinden biri. he deyip geçilmelidir. böyle bir yüzyılda artık alt kuşaklar üzerinde hiçbir etkiye sahip değiller ve tarih sahnesinden çekilmeyi bekliyorlar.
 • "annecigim allah her seyin hayirlisini versin", "her seyde bir hayir vardir", "kismetten ziyade olmaz" kartlarini oynayin. ben bayagi ekmegini yedim, ki annem bana hayirli bir kismet ciksin diye kilise kilise dolasan bir tiptir. bu arada bu annelerin muruvvet takintisinin ne dinle, ne de egitim seviyesiyle bir alakasi var.

  anneniz anglo-sakson degilse, isterse universitede hoca olsun, o muruvvet gorulecek.
 • bitmez bu döngü.. önce evlen, sonra çocuk, sonra “e kardeş lazım buna”, es kaza boşanırsan “ne zaman evleneceksin”..
  kimliği değiştirip kaçmak gerek..