şükela:  tümü | bugün
  • yıl olmuş 2018; yapay zekalar, elektrikli arabalar, drone'lar, mars roketleri havalarda uçuşuyor! dünya'nın yarısından fazla insan hala; asla görünmeyen ve insanlara başka bir insanla kitap gönderen bir tanrı ile onun kötü islerini yuruten bir boynuzlu ve kuyruklu ateşten yaratılma şeytan ile ışıktan yaratılmış iyilik elçileri ve hiç görülemeyecek 3 harflilere inanıyorlar! ve bu saçmalıklara inanmayabı, sapık diye itham ediyorlar :))) kafaya gel.
  • azımsanmayacak bir kısmı da öncesine açıklama getiremediği big bang’le var olduğuna inanıyor, takılma bunlara.
  • big bang'e inanmıyor diye kimse'nin götüne ateş topu sokmayı vaad eden bir tanrı yok ama ;)
  • kimseyi ilgilendirmeyen durum. tıpkı senin inançsızlığının beni ilgilendirmediği gibi.
  • çok normal olan durum. insan böyle her şeyin maddi olduğu çağda inançlı olmanın önemini daha iyi anlıyor.
  • temel olarak evrenin yaratılışına ve bu dünyadaki amacımıza dair bilim henüz minicik bir çocuktur. eğer yeterli kanıtları ortaya koyup insanlar da buna ikna olursa bu durum ortadan kalkacaktır.
  • çok normaldir. mesela ben bir yaratıcıya inanıyorum ve müslümanım. ayrıca bu tür başlıkları çok saygısız buluyorum.

edit: bunu diyenle “yıl olmuş 2018 halen ateist kişiler var” bunu diyen arasında bir fark göremiyorum.
  • gerçekten benim de aklımın almadığı durum. nedeni olarak da insanların bu konuda gerçekten bağımsız ve eleştirel düşünüp kafa yormaması olarak görüyorum. bunda insanların belirli duvarları aşamıyor olmalarının etkisi de var. ben şuna benzetiyorum. facebookta "resmileşti dikkat" paylaşımları, saçmalık olmasına rağmen insanlar tarafından neden paylaşıldıysa bu inançların hala var olma sebebi de aynıdır.
  • var hala bu insanlardan. hatta biri geçtiğimiz hafta sonu bize geldi, gün itibariyle hala bizde ve geldiği günden beri vaaz veriyor. kayınpeder oluşundan ötürü karşılık da veremiyorum. ah kendi babam canım babişkom diyecekti ki bunları sus bi sen diye bağıracaktım ama canım babam da benim gibi dinsiz.