şükela:  tümü | bugün
  • 28-30 haziran tarihlerinde gerçekleşecek gp'dir.
  • ferrarilerin artık mercedesleri ezip geçmesini istediğim yarış. biliyorum çok zor ama bir umut işte...
    ilgilenenlere programı aşağıya bıraktım.

28 haziran cuma
    12:00 1.antrenmanlar skytv
    16:00 2.antrenmanlar skytv

29 haziran cumartesi
    13:00 3.antrenmanlar s sport
    16:00 sıralama turları s sport

30 haziran pazar
    16:10 yarış s sport
  • pistin karakteristik yapısından ötürü bu yarış çok zevkli geçecektir. ferrari'nin aracı mercedes gibi olsa bile, şu andan itibaren şampiyonluk şansı yok denecek kadar az.

araçlar eşit olsa bile, teknik ekip/strateji ekibi avantajı mercedes'te. gerçekten merak ediyorum, ellerinde o kadar veri varken bu işi hala nasıl yapamıyorlar?
  • ferrari ne yapar ne eder bu yarışı da mercedes'e kaptırır. araç sözde kanada'ya da çok uyuyordu, pitlerden sonra fark eridi, ceza ile de yarış kaybedildi.

orta sıralardaki puan mücadelesi dışında birşeyler görebilmeyi umuyorum.
  • ferrari’yi tutuyorum. sırf mercedesi sevmediğimden.
  • tifosi'yi umutlandıran ama sonunda yine utandıracak olan bir başka yarış.

ilk antrenmanlar itibarıyla ferrari, orta lastikle mercedes'e yakın. ama her zamanki gibi mercedes kartlarını açmıyor. sıralama turlarında asıl süreler belli olur.
  • bir sebastian vettel klasiği! vettel, 10. dönüşte spin attı... neyse bu da gelişme. belki bir şeyler öğrenip yarışta atmaz spin...
  • hamilton, antreman sonrası açıklama yaparak, ferrari’nin daha hızlı olduğunu söyledi. iş bitmiştir, dağılabilirsiniz.

totem yapıyor çakal.
  • hamilton ne söylerse söylesin ferrarilerin ilk cepten başlayacağı yarış.
  • bütün pilotların kerbin tadına baktığı yarış pisti. ben bugun ferrari adına umutluyum. charles leclerc bugün pole yapacak diye umuyorum ama sebastian vettel yine çok rahat sürüyor aracını. bu adamın aracı biraz daha zorlaması gerekiyor. he unutmadan söyleyim hamilton yine bariz şekilde hız saklıyor.