şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eğer sadece imamoğlu diyenleri montajlayıp yayınlamadılarsa bağcılar beni şaşırtmıştır.
  • bunların salaklıkları bazen işe yarıyor ilk çıkan abla mesela poşetin paralı olmasına takmış ne güzel.

tanım: sandığa yansımayacak röportajdır.
  • yol tv yogunlukla akp karsiti adaylari on plana cikartiyor, eskiden akp’ye oy verip simdi vermeyecegini beyan edenlere yogunlukla yer veriyor.

genelde nasildir, boyle kisiler bulmak icin kac kisiye mikrafon uzatiyorlar onu bilmiyorum.

fakat her boyle roportaj izledigimde farkettigim baska bir sey oluyor. bu insanlarin sahiplenilmesi lazim “bu insanlara senin yuzunden oldu, bugune kadar oy verdin diye boyle oldu” seklinde yaklasilirsa muhalefetin bu insanlari asla kazanamayacagimi cok belli. cunku videolarda gorunen istisnasiz tum eski akp’liler toplumun ezilen, fakir kesiminden. bu insanlar bir zumreye ait hissetme, kendilerini koruyan bir guc oldugunu hissetmeye mecburlar. muhalefet bu gucun kendileri oldugunu gosterebilirse “sen hata yaptin simdi de duzelt bakalim” yerine “sen de bendensin” diye yaklasabilirse, arkandayim diye hissettirebilirse o zaman cok guclenir.

bunu yapacak ise muhalefetin lider kadrou degil, mahalle kadrolari. hatta o mahallede oturan muhaliflerdir. sokakta, carsida, pazarda karsilastiginiz bu tip kisilere reaksiyonlariniz o kisiyi tekrar akp’ye yaklastirmakta.

malesef cevremden de goruyorum akp’yi elestirmeye baslayan eski akp’lilere hucum ediliyor. senin yuzunden oldu, biz soyledik kac kere diye baslayan konusmalar eski akp’liyi savunma durumuna geciriyor. hatta sessizlige burunduruyor.

halbuki bu kisilerin sesinin cok daha fazla cikmasi lazim. ciksin ki yavas yavas akp’den soguyan akp’liler bunun normal oldugunu, kendi gibi binlerce kisi oldugunu daha kendi mahallesindeyken gorebilsin.
  • oyu sayan belli geçiniz.