şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
3251 entry daha
  • burada yorum yapan çakma ekonomistler ile benzerlik gösteren bir link paylaşayım.

https://youtu.be/mzoacazqv3o
  • madem ekonomik kriz var ( ki kriz degil olan ekonomistlere göre. ileri atilimlar oncesi belki bir iki adim geri cekilme, belki patlama oncesi sıkısma ) sakızlar neden 10 yildir 10 krş????

tanım: olmayan krizdir.
  • yıllardır krizdeyiz. ülke battı bitti yandı kül oldu. açlıktan sefaletten bitap düştük. ne olacak böyle bizim halimiz. çalışacaksın iş yok , iş kuracaksın para yok , sağlık sistemi bitmiş adalet gitmiş . yıllardır krizdeyiz. 2003 ten 2019 a kadar krizdeydik. her sene bu başlıklar altında ülkeyi afrika ülkesi olarak adlandırdınız.
    yukarıdaki düşünceler içimizden ba(ğ)zı arkadaşlara ait. onlar gündemi belirleyip ortalığı ateşe vermekte organize olmuş kişiler.bakınız 1000 tane ateistin gündemi belirlemesi . niyetleri üzüm yemek değil bu arkadaşların. içimizdeki şeytan diyor ya hani sebahattin ali , işte bu öldük bittik ehonomi botoyo diyenlerde aynı tayfadan. her sene kriz var başlığı açılarak insanları spekülatif bilgilerle huzursuz etme amacındalar. daha kaç sene sürecek bu kriz goygoyu. ben şimdiden başlık açayım mı 2020-2021-... krizi diye. lütfen bu art niyeti bırakın artık. hani nerede dolar 10 tl olacak diyenler ? nerede ekmek bile bulamayacaksınız diyenler? masa başından sıcak yerde kahvenizi yudumlarken dışarıda olan biten hakkında hiç bir bilgisi olmayan adamlar başımıza ekonomist kesilmiş. ben doların 10 tl olmadığından bahsetmiyorum sadece 10 tl olacak diyenlere sesleniyorum. peki sen dolar 10 tl olacak diyenlere neden hesap sormuyorsun ? bunu neden ve ne amaçla hangi bilgiye dayanarak söylediğini neden sorgulamıyorsun at kafası ???
  • bu kadar masrafa az bile olan krizdir daha krizi görmediniz. adamlar izmirin göbeğine mimarinin yüz karası bir adliye binası inşaa ettiler nereden baksanız iğrenç kocaman bir bina hem enine hem boyuna. hayır ne gerek vardı? izmirin zaten büyük bir adliye binası vardı. tamam yetmedi mi ek binası da vardı neden bu koca bina inşaa edildi? tabii ki yandaşlara peşkeş için rant için. kimin parasıyla? sizin ey romalılar sizin paranızla.

ekbinayı boşaltmışlar zaten. peki esas bina ne olacak anlamadım. o koca binayı hala çözemedim. eski binanın 3 4 katı ya. aklım almıyor yemin ederim aklım...

aklıma geldi editi: dağın başına kocaman şehir hastanesi yapıyorlar dağın başına bin metre rakım. ya madem bir rant yapacaksınız işimize yarasın adliye yerine hastane yapın ya. şuan şehir hastanesi yapılan yer benim eski çalıştığım avm nin üstü. avm de zaten dağın başında. hiç unutmam işe arkadaşı getiriyorum başvursun diye jeoloji mühendisi kendisi işsiz tabi yazık. avm ye gelirken çocuk dedi ki ben burada çalışmam. neden dedim bura çöker dedi her türlü heyelan riski var o hastane de çöker dedi cidden de çalışmadı çocuk dediği de çıktı bir miktar. gidin görün westpark avm ön tarafı asfaltı 3 e 5e ayrılmış durumda yağışlarla zemin her geçen gün yumuşuyor 2 3 yıla kopar herhalde. büyük tehlike. buralar tabi rant için yapılan avmlerden sadece biri. zemin etüdü hak getire.

neyse artık çalışmıyorum varsın benden sonra tufan olsun.
  • teğet geçmeyendir.
  • eskişehir'de yapılan kapalı yüzme havuzu ve halk kütüphanesi inşaatları durdu. dünyanın parası çürüyor şimdi. yıkılan stadyumun yerine yapılacak millet bahçesi ise yalan oldu. diğer taraftan şehir merkezinde o kadar da eski olmayan hastane boşaltıldı ve çürümeye terkedildi.

hayatında iş kurmamış hesap kitap yapmamış adamları yönetici yaparsan böyle oluyor. bu dev israf bütçesini büyükerşen'e verseler sinekten yağ çıkarır hepsini en iyi şekilde değerlendirirdi. bu nedenle önümüzdeki seçimde iş bilmez savurgan adamlar yerine oyumu maliye profesörüne vereceğim.

edit: tapu binasını da becerememişler. o inşaatta çöpe gitti.
  • hissetmediğim krizdir. her gün ağlaya ağlaya bıkmadınız amk fakirleri.

gelin benim mercedesle iki tur atın ağlamayın ama .
  • yine söylüyorum henüz kriz yok. ama bariz resesyon var.
  • kriz değil kalıcı fakirleşmedir

ne kadar çabuk kabul ederseniz o kadar iyi olur.

geçici bir zorluk yada sıkışıklık yaşamıyorsunuz. sadece bu ay paraya sıkışmadınız. bundan sonra hep sıkışacaksınız. bütçenizi buna göre ayarlamanız gerekiyor.

daha az dışarı çıkacaksınız. daha az benzin alacaksınız. belki arabayı satacaksınız.

bu sizin yeni gerçeğiniz.
    hak etmediğiniz bir hayatı başkasının parasıyla yaşıyordunuz. ve şimdi paranın sahibi parasını geri istiyor.

vereceksiniz.
  • kriz yok diyen orospu çocuğudur. çok net.

kriz yok diyenler krizi hissetmiyorsa analarının yılların eskitemediği mesleği sayesindedir.

"ben kriz yok diyorum, sen benim anama nasıl orospu dersin?" diyenler az delikanlı olsun da çıksın karşıma. öyle bir nickin arkasına saklanıp kriz yok demeyle olmaz bu işler.

gerçi anamı reis bağırta bağırta sikse ona babacım derim diyen tiplerin anasına orospu desen ne yazaaar demesen ne yazar.
241 entry daha