şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
4800 entry daha
 • ramazan çadırı yorumu yazan arkadaşa katılmakla birlikte taksim tespitimi belirteyim. geçen senelere kadar şov gibi masalar kuruluyordu.

  seçim sonrası tanzim çadırı kaldırılmadı. onun yerine bu küçük çadırı ramazan çadırı yaptılar. 1 hafta sonra cumhurbaşkanı iftar buluşması yapacak denilince taksimin ortasına çelikten dev bir çadır kuruldu. konuşmadan sonra bu çadır platformu (sahne hariç) kaldırıldı ve yine biraz şaşalı masalar kuruldu. yani cumhurbaşkanı gelmese ramazan çadırı bildiğin tanzim çadırıydı. sanırım yine gelir diye platformu kaldıramadılar.
 • önlem alınmadıkça şiddetini daha da artıracak olan krizdir.

  ekonomi yönetimi şimdilik sadece günü kurtarmalık palyatif tedbirlerle oyalanıyor ama aslında durumun vahametinin de bayağı farkında.
  hatırlarsanız seçimden sonra damat ekonomik tedbirlerden bahsederken işçilerin kıdem tazminatları hakkında konuşmuştu. (şu anda zaten devletin bütçede açık vermesinin en büyük nedeni sgk açıkları.) fakat deniz bitti.
  damat geçen pazar günü sohbet havasında geçen bir tv programında "yeni emeklilik sisteminden" bahsetti. dikkatinizi çekerim kıdem tazminatından değil emeklilik sisteminden. emeklilikte aktüeryal dengenin bozulduğunu cümle alem biliyor. emekli sayısını bir şekilde azaltmaları gerekiyor. bununla ilgili son düzenleme ecevit hükumeti zamanında yapılmış ve memurların emeklilik yaşı uzatılmıştı.

  tahminim şu şekilde:
  1- işçilere kıdem tazminatı için minimum 56 yaş şartı getirilecek.
  2- memurlar için de yine emekliliği zorlaştıran yeni bir sisteme geçecekler.
  3- sosyal yardımlar kuşa çevrilecek.

  eyt 'liler boşuna umutlanmasın.
 • çok korkutucu dusunce olan su...ülkenin döviz rezervleri bitik.döviz hesaplarını göstererek kredi çekiyorlar.
 • chernobyl dizisini seyrederken aklima istemsizce gelen kriz. onlar yine sansliymis, dunya'ya da zarar verecek bir felaket oldugundan devlet istemeyerek de olsa onlem almis. bizi ne devlet ne dunya mikliyor.
 • https://eksiup.com/p/nv100472qysh

  enpara’dan döviz alımlarına ilişkin yeni vergi mesajı geldi. bu şekilde dolar düşmez aksine yükselir.

  varımı yoğumu dolara yatıracağım. şu an kredi çekip dolar alsam yaz sonunda krediyi kapatsam elimde para kalır. gidişat hiç iyi değil.

  ytd
 • gümbür gümbür devam eden krizdir. her seferinde şu başlığa yazılanları okumayacağım diye kendime söz veriyorum ama gene duramıyorum. bakmayınca düzelecek bir şey de yok gerçi. yazılanları okuyunca bütün hayat enerjim çekiliyor resmen. bi necip uysal'ı kadroda görmek, bi de bu başlığı sol tarafta görmek bütün hevesimi kursağımda bırakıyor.
 • yanlış yönetim.
 • nisan'da ipotekli konut satışları yıllık yüzde 61,3 geriledi

  konut satışları nisan'da yıllık %18,1 düştü, önceki %5,3 düşüş
 • 2018 yılı ile karşılaştıracak olursak; geçen yıl nisan da % 9,9 azalan genel konut satışlarının bu yılın aynı ayında 18,1 e çıktığını

  yine geçen yılın aynı ayında 35,6 azalan ipotekli konut satışlarının bu yıl 61,3 azaldığını ve ekonomik tabloda nereye geldiğimizi gösteren..
  satışlarda düşüş her ikisinde de neredeyse 2 katı olmuştur. (bkz: bir cisim yaklaşıyor)
 • türkiye'de yaşanan bu örtülü ama ağır krizin tek bir nedeni var o nedeni öğrenmek istiyorsanız hayatınızın birkaç saatini bu derin araştırma ve tek tek ispatlanmış belgelerle dolu kitaba ayırın.

  esra çeviker gürakar- kayırma ekonomisi

  olay bu kadar net.
308 entry daha