şükela:  tümü | bugün
  • 1 ay önce bu sene eurovisiona kimler katılacak düşüncesiyle katılımcı ülkelerin müziklerini incelemiş ve israilin şarkısındaki sözlerdeki kapalı anlamları bulmuş ve israilin bu yarışmayı kazanacağını, seneye ise israilin kazandığı yarışmanın başkenti kudüsmüş gibi kudüste yapılacağını ve bunun başkent olma yoluna doğru çok önemli bir adım olduğunu (bkz: 2018 eurovision israilin müziği) başlığımda belirtmeye çalışmıştım.

şimdi ise şunu söylüyorumki şuanda bu durumda türkiyenin dünyadaki insanların kafalarındaki durumu açısından bu yarışmaya kesinlikle katılması gerekecek -hatta- kudüste yapılmış bir yarışmaya katılarak 1. olma ihtimali çok yüksek olacaktır.

1 ay önce çevremde ve sözlükte görüşlerimle dalga geçenler, büyük resim kursu başkanı yapanlar veyahutta 'bu müzikle mi kazanacaklar?' diyenlerin aksine dediklerim doğru çıktı, bu dediğimde doğru çıkacak.

eğer dediğim gibi seneye katılırsak -ki bence katılacağız- birinci ülke türkiye olacaktır. sevinen sevinsin ama gerici olmayan biri olarak masonların dünya üzerindeki bu oyunlarını gördükçe ben üzülüyor kahroluyorum. seneye hortlatırsınız başlığı.