şükela:  tümü | bugün soru sor
578 entry daha
  • bu seneki, boğazı fena tutup tahriş ediyor. 20 gün arayla ikinci gribi oldum.
  • tam 14 gündür şiddetli öksürük, burun ve geniz akıntısıyla seyreden, her öksürükte ciğerimi elime veren lanet grip. inatla doktora gitmiyorum, o antibiyotiği içmeyeceğim.
  • ilaçların içinde bir mesleğe sahip olduğum halde bir ay içerisinde ikinci kez dibi görmeme sebep olan salgın. yılda en fazla bir kez ayak üstü hasta olan ben, bu sene iyileşemiyorum.

39,5 ateş ile gözümü saçma sapan bir hastane odasında açtım.

hastanede koluma serum takılı vaziyette bildiriyorum ki burası cehennem gibi. adım atmaya yer yok, özellikle çocuklar perişan.
  • doktora gidilmesini şiddetle tavsiye ettiğim salgındır. hem domuz gribinin bir türevi olarak da adlandırılıyor ve ilgili panzehir antibiyotikle birlikte alınmadığı müddetçe tamamen iyileşmiyor, hem de temas ettiğiniz herkese bulaşıyor. bizim evde benimle başladı, anne-babama sıçradı en son da eşime sirayet etti. hepimiz en az 4 gün başımızı kaldıramadan yattık, günlerce ateş ve halsizlikle boğuştuk. yaklaşık 15-20 günde ancak tamamen arındık.
    bana da ofisten bulaştı zaten, rapor sirkülasyonu var. biri işe dönüyor diğeri hasta oluyor.
  • 10 günde bir yoklama çeken , tamamen iyileşmenin mümkün olmadığı bir grip.

2. turdaki gripte şiddetli boğaz ağrısı, yutkunamama ve şişlik var.

görünürde iyiyim lakin boğazın kötü. ayol yutkunamıyorum. hapşıramıyorum bile.
    hapşırmak boğazla oluyormuş. vay be.
  • bir çok kişi gibi bizi de ezdi geçti (bkz: enfluvir) sayesinde 1 günde kendime geldim 3.gunde tamamen iyilestim
  • ayakta atlatırım derken zatürre olmama sebep olan salgın.