şükela:  tümü | bugün soru sor
512 entry daha
 • beni çok fena sarsan salgın.
  bir kulağım duyma yetisini kaybetti sanırım ve inanılmaz ağrıyor. her yerime şiş saplanıyor gibi hissediyorum.öksürmekten ciğerim sökülecek.şiddetli bir ateşim var vücudum alev topuna dönmüş durumda ve en kötüsü kyk yurdundayım şu an yardım edecek kimsem yok.kendimi biraz daha iyi hissetmem için ne yapmam gerektiğini bilen bir suser varsa yeşillendirsin lütfen
 • hapşırdığımda kemiklerim sızlıyor öyle lanet birşey.en son ne zaman grip olduğumu unutmuştum ama üç gündür afedersiniz iflahım sikiliyor.birazdan yatıcam iki saat uyursam ne mutlu.
 • üçüncü kez küllerinden doğuşuyla şahsımı canından bezdiren gribin sorumlusudur.
 • ya ayıptır söylemesi ama sikerim böyle virüsü birader. 1 hafta doldu bugün. akşam mükemmeldim. yatağa girdiğimden beri öksürüyorum ve boğazım yanıyor. başa dönüyorum galiba ve çok sinirliyim.

  edit: oksuruge care buldum. cam acmak. kardesim bol bol temiz havayi cekiyosunnnn sonra yatiyosun uyuyosun. gerçi saat 4 cok ise yaramadi sanki bu yontem. amk ya.
 • bu sene hala tutulmadığım. ha gayret şunun şurasında ne kaldı mart'a.
  zaten mart dediğin burda yaz.
 • iki haftadır ağzıma sıçan hastalık. en son 5 yıl önce çok fena yakalanmıştım ama bu seferki çok değişik. bademciklerim bir şişiyor, bir iniyor, geceleri öksürmekten ciğerlerim ağzıma geldi, uyuyamıyorum ki şu an entry giriyorum mesela, halsizlik, titreme ne bok ararsan var. doktor öksürük şurubu verip yolladı. sanırım yarın serumumu yemeğe gidicem yoksa geçecek gibi değil. haberlerde hiç rastlamadım ama bu hiç normal bir salgın değil. daha öncekilerden olsa vücudum tanıyıp “ooo gel bakayım amk” derdi. bu seferki çok değişik, mutasyona uğramış bir virüs gibi.
 • çalıştığım anaokulunda her gün en az üç dört öğrencinin yüksek ateşle eve yollanmasına sebep olan salgın. testlerin neredeyse tamamına yakını influenza a yani domuz gribi çıkıyor. bu denli çok yayılmasının sebeplerinden biri bilinçsiz anne babalar. çocuğun akıntısı olmasına rağmen son raddeye kadar okula yolluyorlar. haliyle çevredeki diğer tüm çocuklara bulaşıyor.

  anne babalar lütfen çocuklarınızı onlara bakmaya mani olacak ekstrem durumlarınız yoksa hastayken okula yollamayın.
 • grip, hava yoluyla bulaşan iğrenç bir virüse bağlı olduğundan, korunmak için yapabileceğiniz yegane şey, bu virüse olası maruziyetinizi kısıtlamaktır.
  bunun için mümkün mertebe şunları yapın:
  - çalışıyorsanız, işiniz elveriyorsa evden çalışın
  - öğrenciyseniz amfideki en tenha köşelere çekilin
  - toplu taşıma araçları, kafe, sinema gibi insan sayısının ve deviniminin yüksek olduğu yerlerden uzak durmaya çalışın, kaçış yoksa mutlaka uzak doğulular gibi maske takın
  - elinizi temiz tutun: sık sık bol suyla ve sabunla yıkayın, üstüne de dezenfektan el sıvısı kullanın (bunlar bakterilere karşı etkilidir, malum virüslerde ölmek gibi bir mekanizma yok ama tedbirin fazlası olmaz)
 • yutkunurken zorlanıyorum, öksürmek bu sebeple daha da işkence haline geldi. her öksürüşümde ciğerim ağzımdan fırlayacakmış gibi hissediyorum. sürekli uyuyorum, dün akşam 8.30 da uyudum sabah 6.30a kadar. bel ağrısıda bu virüsten kaynaklı mıdır bilmem
 • herkes aynı illet şeylerden muzdaripmiş. ateş, 3 g0nden fazla zaruri ihtiyaçlar harici yataktan çıkamama, uzun - yorucu tüm günü bulan öksürük nöbetleri vs vs
  geçmişler olsun herkese.
47 entry daha