524 entry daha
  • beni çok fena sarsan salgın.
    bir kulağım duyma yetisini kaybetti sanırım ve inanılmaz ağrıyor. her yerime şiş saplanıyor gibi hissediyorum.öksürmekten ciğerim sökülecek.şiddetli bir ateşim var vücudum alev topuna dönmüş durumda ve en kötüsü kyk yurdundayım şu an yardım edecek kimsem yok.kendimi biraz daha iyi hissetmem için ne yapmam gerektiğini bilen bir suser varsa yeşillendirsin lütfen
  • beni de etkisi altına alan virüs.
  • son 5 yıldır yılbasından hemen onceki hafta baslayan ve ocak ortasına kadar devam eden salgın. ve her yıl aynı tarihlerde olması bende şüphe uyandıyor.
  • üçüncü kez küllerinden doğuşuyla şahsımı canından bezdiren gribin sorumlusudur.
  • tanıdığım ne kadar okula giden çocuk varsa hepsi hasta bir kısmı hastaneye yatmak zorunda kaldı. dikkat edin gerçekten salgın büyük ölçekli
  • bu sene hala tutulmadığım. ha gayret şunun şurasında ne kaldı mart'a.
    zaten mart dediğin burda yaz.
  • grip aşısı yaptırarak şu ana kadar yakalanmadığım salgındır.kamu spotu:"düzenli olarak aşılarınızı yaptırın her türlü hastalıktan korunun."
  • iki haftadır ağzıma sıçan hastalık. en son 5 yıl önce çok fena yakalanmıştım ama bu seferki çok değişik. bademciklerim bir şişiyor, bir iniyor, geceleri öksürmekten ciğerlerim ağzıma geldi, uyuyamıyorum ki şu an entry giriyorum mesela, halsizlik, titreme ne bok ararsan var. doktor öksürük şurubu verip yolladı. sanırım yarın serumumu yemeğe gidicem yoksa geçecek gibi değil. haberlerde hiç rastlamadım ama bu hiç normal bir salgın değil. daha öncekilerden olsa vücudum tanıyıp “ooo gel bakayım amk” derdi. bu seferki çok değişik, mutasyona uğramış bir virüs gibi.
  • suriyeli şahısların ülkemize bir hediyesidir. farklı bir virüs olduğu için bizde etkisi çok fazla oluyor. cümleten geçmiş olsun.
  • çalıştığım anaokulunda her gün en az üç dört öğrencinin yüksek ateşle eve yollanmasına sebep olan salgın. testlerin neredeyse tamamına yakını influenza a yani domuz gribi çıkıyor. bu denli çok yayılmasının sebeplerinden biri bilinçsiz anne babalar. çocuğun akıntısı olmasına rağmen son raddeye kadar okula yolluyorlar. haliyle çevredeki diğer tüm çocuklara bulaşıyor.

anne babalar lütfen çocuklarınızı onlara bakmaya mani olacak ekstrem durumlarınız yoksa hastayken okula yollamayın.
387 entry daha
hesabın var mı? giriş yap