şükela:  tümü | bugün
  • tam 58 yıllık hayatımda böyle grip yaşamadım. yani 2019 yılında grip olmadım henüz.
  • istanbul'da yaşamıyorum. yaşadığım yerde de suriye'li var ama istanbul'daki kadar değil elbette. suriye'lilerle alakası var mı yok mu bilmiyorum ama son bir ayda 3 kere hastalandım doktora gittim.

ilk seferinde grip oldum. ilaç kullanarak her gün bitki çayı içerek 7-8 günde iyileştim. aradan 3 gün geçmeden bu seferde faranjit oldum ve öksürük başladı. burnum da tekrar akmaya başladı. yine doktora gittim. yine ilaçlarla ve bitki çaylarıyla 10 günde zor iyileştim. tam iyileştim diye sevinirken haftasına kalmadan şiddetli öksürük, grip, boğaz ağrısı başladı. yeniden bitki çayları ve ilaçlara başladım. 6-7 gündür kullanıyorum ve dün aşam itibariyle son parti ilaçlar da bitti.

hala tam olarak iyileşemedim, hala öksürük devam devam ediyor, hala boğazımda gıcık bir his var.

bağışıklığımı güçlendirecek bilimum narenciye sularıyla, bitki çaylarıyla, vitaminlerle vücudumu takviye etsemde, kendimi koruyup sıkı giyinsemde, vücudumu koruyup üşümesemde, afedersiniz kıçımı yırtsamda i-yi-le-şe-mi-yo-rum!!!

ömrümde ilk defa kışın çabucak bitmesini, yazın bir an önce gelmesini istiyorum.
  • benide vuran griptir, geçmek bilmiyor namussuz
  • mart ayı itibariyle ikinci dalgası başlamış gene milleti ordan da beni yamultan meret.
    kulağa vuran ağrı ve boğazda yutkunamama beni bitiren şey.
    doktorcum sesin içine kaçmış gene, sana 20 günlük antibiyotik veriyorum dedi. ah canım yaa.
    yarın müdürüme gene hasta oldum deyince vereceği tepkiyi merak ediyorum.
    boğazlar pert. ses sıfır kulak ağrıyor. hiçbir işe yaramam yani. resmen döküldüm bu sene. pü bana. taş gibiydim ben be. bu hallere düşecek hatun muydum. gribe teslim oldum vasiyetimi yazmaya başladım bile şimdiden heheh.
  • geçmek bilmeyen hastalık 10 gün oldu ya iyileşmek istiyorum :(
  • askerdeyken yakalandım hastalığa. devamlı soğukta bekletilmek ve uzun yürüyüşler yapmak gibi mantıksız uygulamalar yüzünden hastalığı iyileştirecek istirahatı yapamadım. en başta 39,5 ateşe karşı savaşıp 1 gecede yenmiştim ancak diğer belirtiler bugün bile hala üstümde. istanbuldaki evime döndüğümde anam bakar, ben kendime bakarım zaten işssizim şuan, evde dinlenebilirim geçer hastalık dedim ancak hala iyileşemedim daha da kötüsü en ufak bir ilerleme görmüyorum. hayatımda ilk defa böyle uzun süreli ve inatçı bir hastalık yaşıyorum. benzer deneyimi olanlar ve iyileşebilenler yeşillendirirse çok mutlu olurum. bu arda ben de aile hekimidir hastanedir çıkıp baktıracağım. akşam saatlerinde mesajı editleyip benzer sorunlar yaşayanlara deneyimlerimi ve çözümleri aktaracağım.
  • benim için sadece boğaz ağrısı yutkunma zorluğu olarak geçen hastalık. 3 gündür sadece boğazım ağrıyor ve yutkunma zorluğu var.

farenjit gibi ama değil, belirgin bir iltihap yok. hafif öksürtüyor ve yutkunurken acıyor. benim gibi olan var mı acep. çaylar kekikler para etmedi sanki.
  • şu grip nedir ? var mı ki cihanda bir eşi ?
    en delikanlı erkeklerin hapşuruyor dördü beşi
    sümüğü akmış kıpkırmızı burnundan , uzanmış yatıyor
    bir influenza uğruna ya rab ne güneşler batıyor !!
  • bendeniz de 2 haftadır bu salgının mağdurlarından biriyim. bugün doktora gittim, crp değerim 28 çıktı ve oseflu verdi ilaç olarak. 2 haftadır ağızdan burundan balgam atıyordum, bu ilacı içtikten sonra 1 saat içinde kesildi. burnun akması daha iyi değil miydi? içimde biryerlerde kaldı sanki tüm akıntı. bilen bir doktor arkadaş yeşillendirse sevinirim..
  • influenza + 1 aylık öksürük yanında bedava.

1 ay sonra tekrar zuhur eden zıkkımdır.