şükela:  tümü | bugün
 • annemin sürekli olarak kullandığı üç raporlu ilacını 30 eczane gezdim bulamadım ilaçta euro kuru 2.69 olduğu için firmalar üretmiyor veya ithal etmiyormuş. bu durumu cimer den yazdığımda bana gelen yanıt "ilaç piyasada bulunmamaktadır" bunu biliyorum çözün bu durumu diye yazdım.

  edit: sıkıntı hala devam ediyor. lazım olan ilaçlar 1 kutu bile gelmemiş eczanelere. cardura xl 8, adalat chrono 60, detrusitol sr 4
  ilaç depolarının ve üretici firmaların stoklarının, ilaç takip sistemininden(its mobil) görülmesi sağlanmalı. eskiden zam gelecek diye petrol istasyonlarının benzin satmamasına gidiyor iş.

  edit2:bayer ilaç firması üretim yaptığı fabrikada geliştirme çalışmasından dolayı adalat chrono ilacını en erken haziran 2019 tarihinde piyasaya sunacaktır.

  güncel haber:
  https://mobile.twitter.com/…tus/1084796734600069123
  https://mobile.twitter.com/…tus/1082568587569782784
 • concerta 36 ve 54 ünü piyasada bulamamam ile teyid ettiğim kriz.

  yapacağınız işin anasını avradını götünden sikeyim.
 • yılın ilerleyen aylarında daha derinden hissedilecek krizdir. sanayi yok, bilim yok, üretim yok, proje yazsan destek yok!
 • asıl sorun sgk nın daha bir ay önceden ilaca zam geleceğini ilan etmesidir. firmalar zam gelecek diye ilaçları piyasaya salmıyor ve milleti eczane eczane gezmeye mecbur ediyor. şu anda 902 kalem ilaç yokta imiş. yazık değil mi bu insanlara. pazartesi ilaca zam gelince bitecek olan krizdir.
 • stokçular soğandan sonra ilaca yönelmiş.
  tabiki biz 15 temmuzda tankların altına yatıp emperyalistlere boyun eğmeyen akpli vatandaşlar olarak ilaç lobisine boyun eğmeyeceğiz.
 • asıl sorun ilaç üretememektir. türkiye’de yapılacak en büyük devrim ilaç sanayisi oluşturmak ve dışa bağımlılığı minimuma indirmek. ilaca yılda 25 milyar lira harcanan ülkede en çok ciro yapan ilk 100 ilacın 95’i ithal.
  rakamlar
 • ooooo

  nihayet uyanmış bizim halk.

  o ilaç krizi 1 yıldır sürüyor ama tek yerde haber olmadı. ithal ilaç ların nerdeyse tamamı yok . işin kötüsü eskiden bunların yerine verilen muadil leri de yok yada bulması çok zor.

  kalp, tansiyon , şekerden tutun kan sulandırıcı iğne ordan psikiyatrik ilaçlar yok allah yok .

  ama lafa gelince akp nin sağlık politikası harika. lan ülkede ilaç yok ilaç. neden bahsediyorsunuz siz.

  bu başlığa bi dökülür umarım ilacını bulamayanlarda bi görürüz durumun vehametini.

  edit : birazdan akp öncesinde durum nasıldı adamları damlar. siz çoluk çocuğu kandırın amk. biz o dönemleri yaşadık. eskiden devletin veremediği ilacı para nla bulabiliyordın en kötü.

  bugün para da versen yok ilaç. öyle bi yokluk.
 • durogesic 50 mg plasterin piyasada bulunmamasıyla teyid ettiğim durum. kanser hastaları zor durumda kalacak.
 • tanım: 2002’den beri adım adım yapılan değişiklik ve stratejiyle altındaki ateşi harlanan krizdir.

  akp’nin iktidar olduğu 2002 kasımı sonrası ab ile yapılan mutabakatlarda ilaç sanayii’nin avrupa devlerine açılması istendi.

  sebep: ilaç devleri türk ilaç endüstrisini satın alırken ülkeye döviz ve yatırım getirdi. (bkz: yersen)

  sonuc : (bkz: türkiye ilaç krizi)
 • ilaç sektöründe euro'yu 2.69'a sabitlemek ülke yönetiminde venezüela'yı örnek aldığımızı gösterir. insanların kar etmeyi bırak zarar bile edeceği şekilde piyasa fiyatlarını belirleme veya sınırlama gibi yaklaşımlardan uzak durulması gerekir.