• leclerc nasıl vote of the driver için 2.sırada anlamadım. adam hem kendi hem de verstappen'in yarışını sikti attı.
  • 2019 singapur gp'de hamilton'un pit çıkışında albon'un arkasına düşmemesi için "valtteri, it's james." duymuştuk. telsiz mesajının sonunda da james wovles bottas'a "i'll pay it back to you." demişti.
    hamilton'un ikinci kez pite alınmasının sebebi bu olabilir.
  • carlos sainz ‘ı es geçmeyelim. gerçekten yetenekli bir sürücü. umarım büyüklerde de görürüz.
  • mercedes takımlar şampiyonluğunu ilan etti az önce. üstelik hamilton’un hızlı turdan aldığı +1 puanla!
  • pole position aldigi icin ove ove bitiremeyenlere selamlar*, sebastian vettel bu takimin gelmis gecmis en kotu pilotudur, nokta. sen startta tereddut edip kalk/dur/kalk yapiyorsan, sana orta sira takimlarinda basarilar dilemekten baska birsey gelmez elden.
  • memur bottas’ın kerkenteleyi saldığı yarıştır.
  • hamilton'a neden 2. piti yaptırdıklarının tek açıklaması benim bu yarışta hamilton kazanır bahsine oynamamdır.
  • sainz kardeşimin akıllı uslu bir şekilde aracından optimum verimi alarak puanları topladığı yarış. tek üzüntüm norris'in yarışının piç olması. albon'la mücadeleleri biraz sert geçince pozisyonundan oldu.

yine bence kesinleşen başka bir mevzu seneye red bull'un direksiyonunda albon'un olacağı. adam stabil bir şekilde 5. ve 6. bitiriyor yarışları aracın kapasitesinin altında kalmıyor. gasly ise sainz'a geçiliyordu. takım arkadaşından tur yiyiyordu. keşke biraz yağmur da yağsaydı heyecan olurdu.

diğer yarış olan meksika ise rakım olarak çok yüksekte bulunan bir pist. burada mercedes ve ferrari'nin motor avantajı azalıyor aerodinamik özellikler ön plana çıkıyor. yani bu yarışın doğal favorisi red bull olur. tabi verstappen'in sığırlık yapmadığı bir haftasonu için bu cümleyi kurabiliyoruz.

mclaren 4. olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. cyril abutabul zırtosu seneye motoru biraz daha hızlı yaparsa bakarsın podyum da alırız.
  • vettel harika savundu son 5 turu
hesabın var mı? giriş yap