şükela:  tümü | bugün soru sor
  • az önce bilet fiyatlarına bakmamla birlikte gördüğüm rezalettir.

31 mayıs tarihinde bedelli askerlik görevimi istanbul'da bitirmeme müteakip uçak bilet fiyatlarını açtığım zaman karşılaştığım tabloyu ilk olarak sizinle paylaşıyorum.

https://eksiup.com/2f5ff47e4689

sonra fiyatların neden bu kadar değişkenlik gösterdiğini düşündüm. tabii ki ramazan bayramı ve 9 günlük tatilin bunda etkili olmuş.

bunca yıldır uçak bileti alıyorum bayramlarda çok fantastik fiyatlar gördüğüm olmuştu ama bu resmen insanların çaresizliğinden yararlanmaktır.uçuşa 6 ay kala iç hat uçuşunda böyle bir fiyatlamanın yapılması resmen soygundur.
    nasıl olsa insanlar bayramda evine gidecek diye bütün biletleri istisnasız tavan fiyattan (398.99 tl ) satmak yasal soygundur.

umarım pegasus yönetimi ilerleyen günlerde bu konuya bir çözüm getirir.
    edit: serbest piyasa ekonomisiymiş çok komiksiniz adamlar bütün biletleri o 3-5 gün içinde 398.99 tl’den satıyor. satmaya hakları var.

ben de 200 liraya sunexpress’den alırım dert değil. firmanın samimiyeti burda sorgulanmalı. 400 liraya yurtdışı gidiş dönüş uçak bileti satıyordu bu adamlar bir ay önce.
  • thy yapınca tabii ya bayram zamanı ondan pahalı, pgs yapınca ouww bu resmen soygun.

christmas/easter/ramazan bayrami/kurban bayramı gibi özel zamanlarda her zaman iki katı tarife oluyor sadece pgs'ye özel bir şey değil. ben tüketici olarak isterim ki fiyatlar hep uygun olsun fakat hiçbiri böyle bir şeyi gozetmiyorsa rezalet sadece pgs'ye ait değildir.
  • pegasus alnına silah dayamıyor al diye. almak zorunda değilsin bu serbest piyasa her şeye de rezalet demeyi bırakın artık. otobüsle git madem öyle ya da yürü.
  • serbest piyasa ekonomisinde adam hangi gün hangi fiyattan bilet satacağını sana sormaz. istersen alırsın, pahalı gelirse de otobüsle dönersin. seçim senin.

rezalet puanım: 0/10
  • yazın başlangıcında hem de bayramda antalya'ya uçmak istiyorsan bu bilet fiyatı normal.
  • bedelliye para bulan ,uçak biletine de para bulur.
  • istanbul-konya yht + konya-antalya otobüs kombisiyle bertaraf edilebilecek rezalet.
  • genelde böyle özel günler için aylar önceden bu fiyatlarda olur son saatlerde 400 liraya gidecek keriz bulmadıkları için talebe göre 100-120 lira gibi fiyatlara bulabilirsin ha şerefsizlik mi kesinlikle yerim serbest piyasa ekonominizi