şükela:  tümü | bugün
 • 20 eylül - 2 kasım 2019 tarihleri arasında japonya’da düzenlenecek olan rugby union dünya kupası. 20 eylül cuma günü japonya - rusya maçı ile başlayacaktır. final maçı yokohama stadyumunda oynanacaktır.

  gruplar ise şu şekilde :

  pool a: irlanda,iskoçya,japonya,rusya,samoa
  pool b: yeni zelanda,güney afrika,italya,namibya,kanada
  pool c: ingiltere,fransa,arjantin,abd,tonga
  pool d: avustralya,galler,gürcistan,fiji,uruguay

  böyle büyük bir şampiyona ilk kez asya’da düzenlenecek. fikstürlerden görüldüğü üzere maçlar türkiye saatine uygun oynanacak.
 • ölüm grubunun c olduğu kupa. a grubu biraz tırt. c grubu dışında her gruptaki ilk 2 seri başı direk çıkar. c grubunda arjantin 3. torbaya göre oldukça dişli bir ekip ve fransa ya da ingiltere'ye bir sürpriz yapmaları sürpriz olmaz diyerek kendimle çelişeyim. hatta tonga bile bu üçlüden birine bela olabilir bu grupta. b grubundaki ekipler finalde de karşı karşıya gelebilir. şampiyon tekrar yeni zelanda olur tabi.

  tahminim:

  çeyrek final
  ---------------------
  ingiltere - galler
  yeni zelanda - iskoçya
  avustralya - arjantin
  irlanda - güney afrika

  yarı final
  ---------------------
  ingiltere - yeni zelanda
  avustralya - güney afrika

  final
  ---------------------
  yeni zelanda - güney afrika

  şampiyon
  ---------------------
  yeni zelanda

  iddaa oynamak isteyenler güney afrika'ya oynasın. en azından 1'e 4 veriyor. yeni zelanda'nın oranları çok düşük hiç oynamayın daha iyi. springboks son yıllarda all blacks'i çok zorluyor. son 3 maçları 1 galibiyet all blacks lehine, 1 galibiyet springboks lehine, son maç ise beraberlikle sonuçlandı.
 • az önce japonya'da rugby gibi pek de popüler olmayan bir spor için gayet görkemli bir seremoniyle açıldı. ilk maç japonya - rusya. japonlar alır.
 • maçların oynanacağı 12 şehirden yokohama uluslararası stadyumu,(bkz: sapporo dome),(bkz: shizuoka ecopa stadyumu),(bkz: oita stadyumu),kobe misaki stadyumu daha önce 2002 fifa dünya kupası‘na ev sahipliği yapmış stadyumlardır
 • şimdiye kadar oynanan 2 maçta alınan sonuçlar
  japonya 30-10 rusya
  avustralya 39-21 fiji
 • her dünya kupasında olduğu gibi gene türkiye'den bir tane kanalın vermediği dünya kupası yapacağınız işi sikeyim gene link peşinde koşacağız

  edit: s sport youtube kanalı maçları vermeye başladı oradan takip edebilirsiniz.
 • maçlar ingiliz itv kanalında beleş yayınlanıyor. elbette ingiltere dışına engelli ancak vpn konusunda pek sıkıntı çıkarmıyor. haberiniz olsun.

  https://www.itv.com/hub/itv
 • japonya’nın irlanda’yı 19-12 ile dize getirdiği şampiyona. o irlanda ki şu anda all blacks’in bile önünde ülkeler sıralamasında birinci olarak girdi dünya kupasına. japonya bir önceki dünya kupasında da güney afrika’yı harcayarak o ana dek dünya kupası tarihinin en büyük sürprizine imza atmıştı. bu sene gene benzer bir başarıya ulaştı. ismi de giant killers oldu bile.

  maçın özeti:

  https://www.rugbyworldcup.com/…&utm_medium=referral
 • az önce tamamlanan d grubu mücadelesinde avusturalya ile galler arasındaki maç oldukça eğlenceli geçti ve maçı 29-25 kazanan galler puanını 9 yaparak grup liderliğini aldı.
 • japonya'daki tayfun sebebiyle 2 maçın(yeni zelanda - italya ve fransa - ingiltere) iptal edildiği kupa. rugby dünya kupaları tarihinde ilk kez bir maç iptal ediliyor. kurallara göre iptal edilen maçlar 0-0 beraberlikle sonuçlanıyor ve iki taraf da 2 puanın sahibi oluyor. maçların başka bir gün oynanmak yerine beraberlik ilan edilmesi tamamen saçmalık. neyse ki 4 takım için de değişen pek bir şey olmuyor. yeni zelanda normalde rahatlıkla 5 puan alabileceği maçta 2 puan almasına rağmen lider olarak play off'lara katılıyor.

  (bkz: 12 ekim 2019 japonya'yı hagibis tayfununun vurması)

hesabın var mı? giriş yap