şükela:  tümü | bugün
  • meydanı ıt'e köpeğe bırakmayacağını, devlet'e her şart ve ahvalde sahip çıkacağını bizzat dile getirmiştir.

bunun için gerekirse, terör örgütlerine yardım ve yataklık etmeyi görev kabul eden bir partiyle değil iktidar partisi ile birlikte yürüyebileceğini açıkça beyan etmiştir. iyi de olmuştur.

bu önşartlı bir beyandır. muhalefetin siyasal blok/cepheyi genişletmek/güçlendirmek için hdp'yi içine alması durumunda hayata geçecek bir açıklamadır.

aksi durumda bu beyan hükümsüzdür.
  • hdp'nin parlatıldığı dönemde "muhalefet de çok sesli olmalıdır ve eğer bir çözüm arayışı varsa milliyetçi muhafazakar kesimin de söz hakkı olmalıdır " şeklinde düşünerek oy vermiştim. o zamanlar stepne olduğu düşüncesinde değildim. muhalefet olsun diye kendisine oy verenleri pişman etmiştir ama dönem gereği öyle olmak zorundaydı. şimdi ise benim gibi on binlercesini kaybetti. doğal olarak yapacağı en mantıklı şey ak parti'ye kapaklanmak. kendisi için en doğru olanı yapıyor devlet bahçeli.
  • durumu bir müzikalle özetlemek gerekirse;
    (bkz: stepne john)

--- spoiler ---

ski-bi dibby dib yo da dub dub
    yo da dub dub
    ski-bi dibby dib yo da dub dub
    yo da dub dub

i'm the stepne

bii bap bap barap bom
    bap bap barap bom
    bii bap bap barap bom
    bap bap barabba bara bara

--- spoiler ---
  • devlet bahçeli'nin zaten bilinen siyasi hamlesi.

seçim barajının düşürülmesi ve ittifak konusunu gündeme atarak, almak istediğini ve ne talep ettiğini bütün masaya göstermiş oldu. bundan sonra iki yol var, ya baraj düşürülüp partisinin başında kalacak ya da blokları birleştirip başkan yardımcılığı bekleyecek.

chp, iyi parti, saadet partisi, hdp vs hepsine tamamım. mhp'nin siyaset sahnesinden inşallah silinmesini zevkle izliyor olacağım. devlet bahçeli yönetiminde şu ülkenin gerçek sorunları dışında her noktada söz söyleyen insanların başımızda yönetici olduğunu hayal bile edemiyorum.
  • akp mhp nin seçmen kitlesini kaybettiğinin farkında. kalkıp da oy orani %3 lere düşmüş bir partiye ne belediye başkanlığı verir nede milletvekili. kısaca sadece başkanlık seçimlerinde oluşacak ittifaktir ki bunu da zaten biliyoruz
  • ülkede siyaset diye bişey bırakmadınız valla bravo... insan kendi seçmeninden utanır bi. o zaman gitsinler akpye oy versinler, sana niye oy versinler acaba? hatta mhp niye var öyleyse? geçin akp içinde kemiksiz kemiksiz siyasetinizi yapın madem. hay ben sizi siyasetçi diye bugünlere getiren akıl yoksunu beyinlere sıçam çok afedersiniz.
  • partiyi bitiren stepnenin sarfettiği cümle.

istediği kadar ittifak yapabilir. %1'lik büyük birlik partisi'nin yanına oturup çay içer başka da bir fonksiyonu olmaz bu saatten sonra.

türkeş'in kemiklerini sızlattın, hepimizi hayretler içinde bıraktın. şu yaptığın çok mu?
  • ne kadar bilinse de, bugün devlet bahçeli beyanatlarını büyük bir şaşkınlık ve hayretler içerisinde dinliyorum. evet bilinen gerçekti, sebepleri konusunda da bir çok yorum yapıldı ama bu şekilde açık açık dile getirilmesi beni şaşkınlık içinde bıraktı.

bugünden itibaren mhp'nin oy oranı %2'den kesinlikle fazla değildir. ve hatta mhp artık bitmiştir.

yazık