şükela:  tümü | bugün
93 entry daha
  • bence hamilton bu yarış gene leclerc arkasında kalırsa riske girip geçmek için hamle yapacak gibi geliyor. geçen yarış şampiyonluk filan dedi ama singapur tamamen mercedes pistiydi, ferrarinin pole alması sinirlendirdi bence hamiltonu.
  • sıkıntılı bir pist var singapurda.
    geçişin zor olduğu bir pist. mevcut pistlerden en uyuz olduğum pist.
    yarın bol kaza bekliyorum. geçen yıl ferrari için hezimet olmuştu singapur . start çok önemli. ferrariler startta hata yapmazsa inşallah aslan parçası leclerc kazanacak yarışı.
    forza ferrari ulan.
  • ferrari'nin sürpriz performansı ile bir derece izlenebilir olan gp. yine de daha iyi bir seçeneğiniz varsa onu tercih edin.
    ferrari startta sorun yaşamazsa ve pit strateji avantajını korursa galibiyeti alır diye düşünüyorum.
    hamilton geçen yarıştan sonra agresif olmaktan çekinmeyecektir. geçiş yapmak pek mümkün olmasa da yarışa heyecan katabilecek en iyi ihtimal bu.
    mental olarak çökmüş vettel iki yarıştır auta çıkan verstappen'e karşı ne yapacak o da bir soru işareti.
    yarış tahmini: 1. ham 2. alb 3. vet
  • ferrari bu sezon ilk defa bir güncellemeden verim aldı. ben şahsen güncellemenin patlayacağından emindim. belki de mercedes su koyuvermiş olabilir bir de o yandan bakmak lazım. sonuçta bottas döküldü az kalsın sivilceli albonun gerisinde kalacaktı.
    leclerc pole turu atarken birkaç defa denge kaybetti dedim "aha vuracak bir yere bu keko" ama toparladı. toparlamasına rağmen savrulmadan zaman kaybettiğini düşünüyorum.
    eğer ferrari bir mallık yapmazsa eğlenceli yarış olur diye tahmin ediyorum. sonuçta leclerc'in arkasında bilenmiş bir hamilton var saldıracaktır.
  • geçiş yapmanın zor olduğu pist. bugün leclerc iyi bir kalkış yaparsa podyumda kendine yer bulacaktır tabi biz galibiyet bekliyoruz orası ayrı. ayrıca leclerc'in hamiltona göre diğer bir avantajı hiç kullanılmamış orta hamur lastiklerinin olması. sinagaur gp 61 tur olduğuna göre muhtemel pitstop sayısı 2 olacaktır. burada geçişin zor olduğunu düşünürsek kusura bakmasın ama vettel efendi adam gibi kalkıp iyi bir yer tutmalı. bugün 2 ferrari pilotu da podyumda kendine yer bulmalı. saçma bir kalkışla kimseye geçilmemeli hele hele max delisinden anında sıyrılmalı.

ferrari'nin ön kanat güncellemesi işe yaramış gibi gözüküyor. herkes mercedes ve redbull çekişmesi beklerken ters köşe olduk. tabi yarış temposu bambaşka bir olay. leclerc bu kez de kazanırsa baya baya olay olur. hamilton bile dün basın toplantısında bu beşinci pole'ün değil mi hem de üç tanesi üst üste ooo shit filan dedi. 5 dünya şampiyonu bile dize geldi. umarım güzel yarış olur kazanan kırmızı araç olur.
  • ferrari ön kanat yapısı sezon başından beri önden gelen havayı aracın lastiklerinin etrafından dolaştırma üzerineydi. bu tasarım aslında teoride mantıklı olsa da red bull'un aracı gibi sağlam bir şasiniz yoksa uygulamada verimsiz kalıyor. malum günümüzde araçlar çok ağır. ferrari aracı da yanılmıyorsam gridin en ağır araçlarından. hatta sezon başında takım patronu mattia binotto ağırlık azaltmak için mat boya kullandıklarını açıklamıştı. aracın ağırlığı üstüne bu kanat yapısı eklenince virajlarda gereğinden fazla savrulma ve önden kayma yaşamaya başladı araç. bu da virajlarda hız kaybı ve hızlı lastik aşınmasına sebep oldu. macaristan'a kadar bu sorunu çoktan hallederler diye düşünüyordum ama düşünce yapısını değiştirmekte çok inat bir takım olan ferrari'den bahsediyoruz. o yüzden gecikti bu güncelleme.

yeni ön kanat ve burun yapısı ise önceki kanadın aksine havayı burun altından alıp bir kanal vasıtasıyla aracın tabanına yönlendiriyor. bu da bargeboard ve taban kısmında üretilen yere basma gücüne ekstra katkı sağladığı için artık araç virajlarda daha hızlı. bu pistte üçüncü sektör dışında ferrariler diğer tüm araçlardan daha hızlı hale geldi. halen yavaş virajlarda mercedes kadar hızlı değiller ama önceki açık büyük oranda kapandığı için düzlük avantajıyla birlikte tur süresi olarak mercedesi yenmeyi başardılar. ancak yarış tabii ki çok farklı. ağır araç ve uzun sürüşlerde ne olur onu bekleyip göreceğiz.

doğru strateji kazanacak gibi. leclerc vites kutusunda sorun yaşamazsa kazanır. vettel de ferrari duvarı mantıklı strateji yaparsa pitlerde hamilton'ı geçip duble yapabilir. tabii tüm bu dediklerim startta kan gövdeyi götürmezse geçerli.
  • s sport plus'ın yayınlamayacağı ve lisansın iptal edildiği şirketin kendisi değil de serhan acar tarafından duyuruldu. yapacağınız işi sikeyim.

https://twitter.com/…tatus/1175387720794935296?s=09
  • bu senenin şampiyonu hamilton o kesin,
    bu senenin takım şampiyonu mercedes o da kesin.

ama gözle görülür bir leclerc gerçeği var. son üç yarışta da pole pozisyonunu aldı delioğlan.

ferrari seneye ümitlenmek için farkı iyice kapatmış görünüyor mercedesle.

serhan acarın hakkı verilemez. yayın için arkadaşımız elinden gelen baskıyı kuruyor ama malum premier ligi özetlerini, amerikan güreşi müsabakalarını bile formuladan daha çok önemsiyor s sport. ben s sporta sadece formula yüzünden üye oldum. bu durumu düzeltmeleri gerekiyor. s sport 2 de bile yayınlanmıyor.

gece telrarı veriliyor ve kısaltılmış hali. e be insafsızlar daha mı önemli amerikan güreşi.

serhan acar olmasa demek ki hiç yayınlanmayacak. heyecanımız kursağımızds kalıyor. yarış günü ve biz nereden izleyebilirizi araştırıyoruz.
  • singapur'a gidip izlesek daha az enerji harcayacağımız organizasyon. canlı yardımdan teyit ettiğime göre s sport plus 'da saat 15:10'da izlenilebilecekmiş. *
  • web'de satın alıp izlenebilecek bir platform var mı?
239 entry daha