şükela:  tümü | bugün
  • mansur yavaş'a yeniden seçilmesi için oy atacağım seçim olacaktır.
  • mansur yavaş'ın oğul gökçek'i de yenerek gökçek ailesine 2-1 yapacağı seçimler olacaktır.
  • heyecanlı olacak seçimlerdir.

    fakat 3 büyük şehir'in alınabilmesi için chp, bahçeli karşıtı mhp seçmenleri ve hdp'lilerin tek bir adayda uzlaşması gerekecektir. evet-hayır daki gibi 2 seçenek olmayacağından bu uzlaşmayı yakalamak oldukça zor olacak. herkes kendi adayına yürüyüp desteklerse olay yine akp'ye yarar.
  • melih gökcek'in gönderilmesi adina kendisinin hoca efendiyle bizim partinin arasini bozuyorlar diye salya sümük agladi görüntüler sürekli, devamli, orada burada gösterilmelidir. her secim konusmasinda, konusmaya bu görüntülerle baslanmali, sokaklarda bu sey kaydi calinmali, bu salya sümük resimleri afislere basilip, kapi kapi dagitilmalidir.

    karsisina mansur yavas tekrar gösterilirse gecen secimde mhp secmeninden %50-50 destek görmüstü, simdi bu sayi daha da artabilir, arti kendisine chp tabaninin özelikle referandum sürecindeki cabalari sayesinde daha da saygi duyacagini ve sahiplenecegini de tahmin edebiliriz. ankara icin sayisal üstünlügünü kaybeden melih gökcek elinden geleni ardina koymamak icin her türlü soytariligi yapacak bundan önceki 20 yilda artik masterini yaptigi iftaracilik ve yalancilik konularindaki basarisini devam ettirecektir. sakin kalinmali, ve en zayif yerinden fetö'den vurulmalidir. bunun yaninda cilgin degil ama makul projelere odaklanilmalidir. yani metro ve tramvay gibi. melih istedigi kadar kaydirak yapacam, yine agac kesip yol yapacam desin. artik insanlarin insan gibi kullanabilecekleri planli ve düzenli toplu tasimaya daha cok ihtiyaclari var.
  • melih gökcek'in istifası sonrası, özellikle ankara belediye başkanlığı seçimi, genel seçimler kadar önemli hale geldi. mansur yavaş yeniden chp nin adayı olabilir mi? benim düşüncem; yeni parti ve chp teklif götürecek, mansur yavaş hangisini tercih ederse, diğer parti silik bir aday gösterecek. mansur yavaş'sız bir seçim olursa, chp nin adayı yüksek ihtimalle muharrem ince olacak. ama aday kim olursa olsun, melih gökcek'ten epey bir destek alacaktır.