şükela:  tümü | bugün
  • açılın ağlamaya geldim. bu bir rezalet başlığı değildir, hatanın birazı benim üstelemememden kaynaklıdır. yine de yazacağım.

ben samsun'un atakum ilçesinde yaşayan üniversiteli bir gencinizim. finallerim bir kaç gün sonra başlayacak. elimdeki projelerin son rötuşlarını atıyorum.

bugün, haftaya finalde teslim edeceğim proje üzerinde çalışıp kod yazarken elektriğim tam olarak 00:04'te kesildi. projelerimin kayıtlarını sürekli aldığım için bir sorunum olmadı, gelir diyerek 5 dakika kadar bekledim. ancak tık yok.

sevgili şehrimin, çok çok sevgili elektrik firması yedaş'ı arayarak kesinti ile ilgili bilgi almak istedim ve telefondan şöyle bir uyarı geçti(ana fikri yazacağım):

"bafra ve terme ilçelerinde trafo kaynaklı arızadan ötürü terme merkez köylere ve bafra tüm merkez mahallelere elektrik verilemeyecektir, saat 1'de elektrik aktarımı sağlanacaktır."

tam olarak böyle değildi ancak ana fikir bu idi.

evet ben atakum'da oturuyorum ancak buna benzer bir sorun daha önce yaşamıştım, üstelemedim.

saat 02:20 oldu ve elektrik gelmedi. artık sabrım kalmadığı için aradım ve müşteri hizmetlerine ulaştım. meğerse bulunduğum bölgeden hiç kimse daha önce ihbarda bulunmamış! arıza kaydını ben açtırdım yani!

1- neden ben gecenin bu saatinde böyle bir sorun yaşıyorum?

2- neden bu şehrin elektrik firmasının önceden bundan haberi olmuyor?

3- haberi olmuyorsa neden benim dışımda başka kimse ihbarda bulunmuyor?!

4- neden her seferinde bu işlerle ben ilgileniyorum?!!

5- ekiplerin müdahalesi neden anlık olmuyor? evet bu yerine göre değişiyor ancak ortalama 2 saat sürüyor.

bu sadece tek geceye özel bir durum değil. ayda en az 2 kez bu durum yaşanıyor ve ben artık sabrımı yitirdim.

bu ülkede internet yavaş ve pahalı, elektrik sorunlu ve kesintili. ancak alınan vergi; verilen hizmetten çok daha fazla. benim ailem her ay bu kadar faturayı ödemek zorunda mı? ya izlemediğimiz trt için bile para ödüyoruz ancak adamlar taraflı!

bu mudur yani? saat 02:48 oldu ve hala elektrik yok. yazık.

bu entry kendisini imha edebilir veya düzenleyebilir.

edit: 08:40 itibariyle elektrik geldi.