şükela:  tümü | bugün
  • yaşanma ihtimali gayet yüksek olandır.

gerek izban’a gelen artı para sistemi, gerekse konak tarafına yapılan tramvay’ın trafiğin anasını ağlatması olsun izmir halkında büyük bir öfke oluştu.

şehrin büyük kısmının şantiye gibi olmasını hiç saymıyorum.

edit: bir takım yazım hataları
  • (bkz: inş cnm ya)
  • referandum’da %68 oranda evet demiş bir şehrin belediyesi chp’ye geçerse gerçekleşecek olandır!

aksi halde pek mümkün değildir.
  • doğma büyüme izmirli olarak asla olmayacak bir şey!

izmir'de akp'nin kazanabilmesi için eski buca belediye başkanı cemil şeboy güzel bir tanımlama yapmıştı ; gündüz cuma namazına gidip akşam rakı sofrası kuran bir seçmen kitlesi var diye!

hoş chp'li belediye başkanlarının rakı ile problemi yok onu zaten yapıyorlar da cuma namazında sıkıntıları var!

izmir bir alevi kenti oldu! bu nedenle artık çok zor.
    izmir'de akp'nin kazanabilmesi için ya akp'nin iktidarda olmaması ya da kayyum ataması gerekir.
  • mümkün olan durum. ya iyi parti ya ak parti alır.
  • desenize tüm tarlalar beton olacak
  • "artı para" denilen sistem, yıllardır istanbul'da metrobüslerde uygulanıyor. ki, metrobüsün kendisi bile izban'ın yanında gulyabani gibi korkunç bir ulaşım sistemi.

buna rağmen istanbul'da 20 küsür yıldır akp kazanıyor. metrobüse kızıp chp'ye oy veren akp'li görmedim henüz.

merak etmeyin, izmir'li de "artı para" denilen şeye alışacaktır. istanbuldaki 14 milyon insan alıştı, izmirliler mi alışmayacak?

yani, kimse ulaşım zammı dolayısıyla verdiği oyu değiştirmez merak etmeyin.
  • mühürsüz oylarla zaten olacak olandır.

ülkenin üzerine şimdiden 1 bardak soğuk su içilebilir.
  • akp alır mı bilinmez ama bir izmir'li olarak olasılıklar dahilinde gördüğüm yüksek bir ihtimal. nedenlerini de şurada açıkladım: #75444760

not: altıokspor