şükela:  tümü | bugün soru sor
  • finansal sektorun borclarini odeyememesi ile, enflasyonun da cok yukarilari ucmasi ile baslayacak krizdir.

rant ekonomisinin sonu olacaktir. akp'nin de basimizdan gitmesi ile son bulacaktir.
  • 2020'ye kalmayacak krizdir.
  • özellikle eve para yatıranları vuracak olan kriz. fed'in faiz arttırımının ardından daha da şiddetli olacaktır bu kriz. "kriz mriz yok" diyenlere inanmayın, piyasanın içinden biri olarak konuşuyorum: bütün çekler karşılıksız çıkıyor, geçen seneye göre siparişler %73.6 oranında azaldı, çoğu şirket yöneticisi birkaç ay içinde iflas edeceğini söylüyor kapalı kapılar ardında.
  • en kötü senaryo gerçekleşirse sıradan vatandaşın başlığına entry girecek kanal bulamayacağı krizdir.
  • çömlek ve tezekteki spekülasyon ile tetiklenecek krizdir.
  • welcome to turkish immigration crisis
  • 2021 ekonomik krizi
  • ardaşık krizlerimizden bir başkası. baktım 2019 kriz sayfası şimdiden 4 sayfa etmiş, arazi arayan müteahhit gibi 1. sayfada yer bulunca tamam dedim bu arazi iş yapar, bir köşeyi parselleyelim, zamanı gelir, editler katları çıkarız.

gençler artık 2020 yılındayız ülkemiz bu başlıkta son 15 yıl neredeyse kriz geçirmiş, önümüzde bir 5-6 kriz başlığı da mevcut, o yüzden endişeye mahal yok, önce sağlık ola, her kriz zaten fırsatlar ile gelir...

başlığa dönersek çok gözel güzide bir krizimizdir 2020 krizi, teğet değil merkezcil, tersten saplayan huyu ile tarihimizde önemli yer eder.

2000’e girdiğimiz an’ı hatırlıyorum da ortaköy’de oturmuş martılara cimrilikten susam atıyordum, yoktu o zaman böyle kriz filan, hepimiz mutlu mesut gencolardık peh peh...

(bkz: 2001 ekonomik krizi)
  • taşlarla ve sopalarla olacaktır .