şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: false flag)

  (bkz: concern troll)

  sistematik olarak devam eden son aylarda freni boşalmış kamyon gibi yalpalayan ve muhtemelen senaryoları yazanların kendi seçmeninin inanmasını bile hayretle karşıladığı sahtekarlık.

  aynı ülkede yaşamamıza rağmen bazı gruplar kendilerini bir yetki gücüne dayararak, karşı tarafı ülke vatandaşı dışında tutar gibi operasyon çekiyor. işin garibi 1 yıl öncesine kadar kendilerine karşı operasyon iddiasında bulunarak false flag derken bugün derslerine çalışmışlar aynısını uyguluyorlar ve buna endişe yaratan troller eklendi.
  çıkar grupları, dini endişeleri olanlar, siyasi ideolojiler ile bir yerde toplanmış, sadizm, makyavelizm ile harmanlanan iç halleri ile acıya, korkuya neden olacak bir darbe, iç karışıklık iddiası ile toplumu geriyor ya da başka bir olayın nedenini muhaliflere fatura ediyor. belki bundan zevk alıyorlar. bütün bunların altında korkutma, endişelendirme, tehdit etmenin onları kendilerini güçlü hissi vermesi yatıyordur.
  kinli grup yaratmak, sonra bu öfkeli gruba uydurma senaryolar ile korku, belirsizlik yaratıp arada buğday atmak pek akıllı insanın yapacağı iş değil.

  edit,