şükela:  tümü | bugün
569 entry daha
  • 2. aşama da geçti 3 var mı ona göre 2. si gibi avel yakalanmayalım.
    ben böyle hasta olmadım arkadaşlar. klişeyi bozmayalım.
    hayat felsefesi değiştiren bir enfeksiyon. saw gibi bir film çıkarabilirdi bizden de.

aşırı şiddetli bel ağrısı(fıtıktan olabilir) ve halsizlik, her yer ağrıyor. uyku modu devrede. neticede post delinir, rahatlanır. 2-3 gün sonra geçti sanır dışarı çıkarsınız. akşamında yakalar sizi. bu kez aynı şeylerin üstüne azer bülbül gibi titrer, karagümrük gibi yanarsınız. beynimin bir kısmı o gece yandı.
    anlatamam size. uyku desen senaryosu görülmemiş kabuslar. maddi manevi dünyada bir cehennem gibiydi. ilk günler ısı hissi kaybolmuş meğer.
    oysa her şey bir boğaz kaşıntısıyla başlamıştı. ağzımda yaralar, 1 haftada 6 günü uyutmuştur. yemek yok, su yok, gün mefhumu yok. kafası hiç bir şeyde yok.
    problem olmayan şeyler burun akıntısı, hapşırık, koku ve tat. doktorumuz bana burun akıntısı ilacı yazmış. burdan sana sövüyorum. takviye namına bir şey yok zaten. ancak semptom tedavisi. bir de sonuna tedavi kelimesi ekliyorlar alçaklar.
    allah hasta olanlara acil şifalar versin.

gerçekten ben böyle hasta olmadım.

editto; arkadaşımda o bölümden şu teste, kanser bölümüne kadar götürttürmüşlermiş o derece ayarları bozabiliyor. çok şükür bir şey çıkmamış. ama onun psikolojisi başka,
    velhasıl ihtiyar ve çocuklara bilahare dikkat edin.
  • her gece uyumadan önce bal, limon, yaş zencefil çayı karışımı yapıp afiyetle içerek yakalanmadığım salgın. topunuz gelin!
  • buradaki ılık götlüler nasıl boğazının acıdığından bahsetmiş ama işin ciddi boyutunu aktarayım.
    bu salgından en çok çocuklar etkilenmiş.
    aciller, çocuk poliklinikleri tıklım tıklım dolu ve her geçen gün gribe yakalanan çocuk sayısı artıyor.
    bir muayene için 2 saat sıra bekliyorsunuz ve bu gribi normal ilaç tedavi etmiyor. süspansiyon bir grip ilacı var ancak o tedavi ediyor. daha güçlüymüş.
    neyse ilacı eczaneden almaya kalktığınızda ilaç yokmuş millet deli gibi bu ilacı arıyor şu anda.
    devlet yetkililerin konuya el atması gerekiyor. işin boyutu kötü yere doğru gidiyor.
    resmen salgınla boğuşan bir ortadoğu ülkesi görüntüsü var ülkemizde.
  • acilden 2.kez grip ilaçları aldım ilaçların yarısı bitti fakat grip hala geçmedi.
  • grip mi bu ne bilmiyorum. ama çok kötüyüm. dün gerçi üzüntüden 4te yattım. sonra 6.50de kalktım. sabah sadece yorgundum. öğlen midem bulanmaya ve ateşim çıkmaya başladı. şu an kötüyüm. ayakta durasım yok. kendime çorba yapıp yatacağım. hasta iken modum korkunç düşüyor. çok mutsuz hissediyorum. mutsuz yalnız ve mal gibi
1 entry daha