şükela:  tümü | bugün
531 entry daha
  • sevgili grip olmuş asidoz ekşidaşlarım,

lütfen sabah kalkar kalkmaz idrar ph derecesini ölçün, eğer ph derecesi 7 altındaysa
    bir an önce 7 üstüne çıkarmaya çalışın, böylelikle hastalıktan bir an önce kurtulursunuz.

daha doğrusu tüm hastalıklardan kurtulursunuz tecrübeyle sabit. (kıps)

eczanelerde ph kağıtları satılıyor oradan temin edebilirsiniz.

edit: mesajla soranlar oluyor bende bu mesajı editleyeyim dedim,

alkali ağırlıklı beslenme ve ayrıca kahvaltıdan yarım saat önce sabahları aç karnına 1 veya 2 çay kaşığı saf karbonat içme suyuna karıştırıp içeceksiniz eğer idrar ph derecesi 7 altında kalıyorsa içtiğiniz karbonat miktarını arttırmalısınız.

alkali ve asidik kan arasındaki farkı gösteren videoyu paylaşayım müsadenizle

https://www.youtube.com/watch?v=cvbmgudougc

alkali asidik gıdalar listesi yazıcınızdan yazdırıp kullabilirsiniz
  • bundan 3 hafta önce okul müdürü yanıma gelip 3 tane çocuğu hastaneye götürmemi rica etti. tamam hocam deyip çocukları aldım. tamam diyen ağzıma sıçıyım.

neyse bebeleri aldım hastaneye götürdüm. çocuklara 2 gün rapor yazdılar. aradan bir hafta geçti. hasta olan çocuklardan biri yine yamuldu. ama çocukta bir tuhaflık var. çocuk aşırı şekilde titriyor ve yürüyemiyor. neyse hastaneye götürüldü çocuk ama ertesi gün o sınıfta çocukların çoğu hasta oldu. sınav haftası cocuklar mahvoldu ve hastalık öğretmenlere de bulaştı. ardından da evdeki çocuğuma...

umarım ara tatil bir nebze durumu hafifletir...
  • #100581771 nolu entryde belirttiğim gibi çinko ve demir mineral takviyesi almaya başladım. gribin etkileri azalmaya başladı ve şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.

bağışıklık sistemimizin her türlü virüsü, bakteriyi yenecek kabiliyeti vardır. yeter ki desteklemesini bilelim.

çok şükür bu gribi de ilaçsız atlatabildik.
  • 12 gündür hastayım domuz gribi olduğumu bugün öğrendim . ateş, kas ağrısı, boğaz ağrısı, karın kası yapacak kadar kuvvetli öksürük ile başladı. normalde doktora gitmem , istirahat ederim. bi aspirin ateşimi düşürmeye yeter. ama aspirinler, katarinler gömmeme rağmen ateşim 39,5'lara dayanıp ısrarla düşmeyince ve de boğazım mahvolunca acile gittim. bir iğne vurdular , ateşim düştü çok şükür. adını bilmiyorum ilacın. şimdi öksürük kaldı, acayip yoruyor.
  • gozlemledigime gore bifazik bir durum var. domuz gribi gibi seyreden ilk bir haftadan sonra 1 hafta gibi bir sure iyi gibi hissediyorsunuz, sonrasinda bogaz agrisinin, bogazda milimetrik lezyonlarin ve hipereminin ve son olarak hafif atesin birlikte oldugu ikinci faz basliyor. gecmis olsun herkese.
  • özellikle çocukları vurmuş salgın... bizim kızın sınıfı, bizim kız da dahil pert... tüm çocuk doktorları ve çocuk aciller dolu, 15 gün tatil toparlar umarım, bir de kar yağsagdı
  • kızın genel kontrolü için gerizekalı gibi hastaneye gitme gafletinde bulunduk. 2 tane bebe neredeyse 2 hafta olacak dönüşümlü olarak ağırlaşıyorlar evde. üstelik bi de eşim de hasta.. bu yaşıma kadar böyle inatçı bir grip görmedim. durup durup yeniden başlıyor ve gördüğüm bütün çocukların burnu akıyor, hastalar.. bi müddet insan içine çıkmamak en iyisi çoluk çocuğu olanlar evde otursun bi süre.
  • bundan daha kötü bir şey varsa o da askerliği full hasta geçirip döndükten sonra bir de bu salgına yakalanmaktır. ben hayatında böyle ağır ve uzun süren bir hastalık geçirmedim. tam 1 haftadır her gün ateşleniyorum, her gün burnum bir akıyor bir tıkanıyor, şiddetli öksürük, baş, eklem, kas ağrısı var. iyi beslenmeme ve etkili ilaçlar almama rağmen sadece geçici olarak biraz iyileşip gece tekrar eskiye dönüyorum. günlerdir bir gram bile koku ve tat alamıyorum. resmen karayip korsanları kara incinin laneti'ni yaşıyorum.