şükela:  tümü | bugün
300 entry daha
  • beni hâlâ etkisine alamamış olan salgındır. çok şükür
  • cumartesi gecesi titreme ile başlayan, boğaz yanmasıyla devam eden amansız salgın. evet efendim 3-4 gündür yataklardayım. çıkamıyorum. vitaminler a-ferin hapları fayda etmedi. 4-5 kat giyinip 3 kat örtünmeme rağmen buz gibi titriyorum. ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. şifa yarrabi.
  • yaz kızım:

- yarım limon suyu
    - 2 tatlı kaşığı doğal bal
    - 1 tatlı kaşığı toz zencefil
    - 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal

güzelce karıştırılıp her gün içilir.

virüse çare ilaç olmuyor maalesef. bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye bakın.

ayrıca kolaya kaçmak isteyenler için (bkz: imutor kompleks)
  • benimde yakalandığım ama aşağıdaki tarifle baya minimize ettiği hastalıktır. kısaca çay tarifi aşağıdaki gibidir;

bir tatlı kaşığı zerdeçal ( toz biçiminde)
    bir tatlı kaşığı zencefil ( toz biçiminde)
    bir tatlı kaşığı karabiber ( toz biçiminde)
    bir tatlı kaşığı havlıcan otu ( toz biçiminde)
    bir tatlı kaşığı bal ( bende türkiye kalkınma vakfı markalı bal var)
    bir tam limonun suyu ( limonun kabuğunu kesinlikle rende yada içine atmayın. zirai ilaçlar yüzündendir)
    çaykur yeşil çay ( küpürlü olacak, poşet değil. poşet çaylarda mikroskopik plastikler var)

üstekilerin hepsini bir bardağa koyup, sıcak su ilavesi yaptıktan sonra iyice karıştırın ve 10 dakika bekleyin ve günde 2 defa için. karışım biraz bulamaç gibi oluyor ama etkinliği hem hastalık hemde bağışıklık sisteminizi uçuruyor.

afiyet olsun efenim

not: baharatları aktardan alın. bal ve yeşil çay artık size kalmış.
  • bugün itibariyle beni de vurmuş salgındır. her senekinden biraz daha farklı belirtiler var. kuru öksürük ile başlayıp ertesi gün sırasıyla üşüme, titreme, ateş ve terlemeyle devam ediyor. öksürük henüz çok şiddetli değil. boğaz ağrısı hafif. henüz birinci gündeyim bakalım ne kadar sürecek.

edit: 5 günün sonunda anca toparlandım. tavsiyem ilk günden doktora gidin. benim gibi inat etmeyin. ilaçsız geçmiyor meret.
  • telefon bataryası kadar dayanmayan şarj ile pil tasaruf moduna geçtiğim salgındır, başka türlü akşam edemiyoruz.
  • sürekli spor yaptığım için sağımda solumda herkes hasta olduğu halde bana hiçbir şekilde bulaşmayan şey.
  • 2012'den itibaren, milyonlarca mülteci kontrolsüzce ülkeye alınıp, salındığından beri, her türlü salgın hastalık hortladı ve yayılmaya başladı.

bunların hesabını bile kim verecek, merak konusu.

kızamık bitmişti ülkede, tekrar hortladı mesela.
  • eminim geçenlerde, adana- istanbul uçağında, eşimle beraber lanet virüsü aldık. dün paçavraya döndük. sanırım üstümüzdeki havalandırmayı kapatmayı unuttuk. oradan geldi virüs ordusu. dün akşam, özel bir hastahanenin, aciline gidip, 800 lira ödeyerek, muayene olduk. serum yiyip, kan tahlilinden sonra, reçetemizi aldık. recete edilen ilaçlar: parol 500mg, enfluvir 75 mg, umca solüsyon ( bir bardak suya 30 damla), ayrıca evde olan vocalzone pastil. ben şu anda iyiyim, eşim daha önce olmayan üşüme yaşıyor.
  • 1 haftamı yiyen salgın. akut bronşite çevirdi. ağır gidiyor. okulda 5 kişi bu hastalık nedeniyle izin aldı.
263 entry daha